galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania odnośnie zasad.
Autor Wiadomość
rep02
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Lut, 2013   

Ja gram tak, że w momencie kiedy bohater sąsiaduje z pająkiem, to automatycznie jest w sieci. Jako, że mam pająka w terrarium, to widzę to tak, że pająk naokoło miejsca w którym stoi plecie pajęczynę. I tak, bohater nawet kiedy przechodzi obok pająka musi wydać punkt wytrzymałości, żeby przejść dalej. Wejście na takie pole nic nie kosztuje, tylko wyjście. Także jeśli jest wąski korytarz, to bohater chcąc przejść obok pająka, musi wydać punkt za opuszczenie sąsiadującego z nim pola. I idąc dalej, można przytoczyć FAQ, że kiedy brakuje punktów wytrzymałości, to bohater chcąc opuścić takie pole musi otrzymać 1 "serce".

Cytat:
Q: If a hero is adjacent to a master cave spider and he has suffered fatigue
equal to his Stamina, can he suffer a damage instead of a fatigue as payment
for the spider's Web ability?
A: Yes, the hero would suffer 1 damage if he moves out of his current
space.


Co więcej, jeśli bohater wydaje 1 wytrzymałości na opuszczenie pola i wchodzi tym samym na drugie sąsiadujące z pająkiem pole, chcąc iść dalej musi wykorzystać kolejny punkt wytrzymałości lub jeśli wykorzystał w całości, otrzymać 1 "serce".
Mam nadzieję, że nie za mocno zagmatwałem :)
 
     
Nit
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lut, 2013   

rep02 napisał/a:
[...]
Co więcej, jeśli bohater wydaje 1 wytrzymałości na opuszczenie pola i wchodzi tym samym na drugie sąsiadujące z pająkiem pole, chcąc iść dalej musi wykorzystać kolejny punkt wytrzymałości lub jeśli wykorzystał w całości, otrzymać 1 "serce".
Mam nadzieję, że nie za mocno zagmatwałem :)


Dobrze mówisz, ale żeby jeszcze bardziej to unaocznić, podsyłam ten link: link

Nie można normalnie stwierdzić, że skoro masz max zmęczenia, to zamiast tego wydasz ♥ żeby coś aktywować (np. jakąś umiejętność z karty klasy), ale sieć jest działaniem zewnętrznym, więc jeśli nie straszne Ci otrzymywanie ♥, to możesz poruszać się po polach sąsiadujących z czerwonym pająkiem nawet nie mając punktów zmęczenia do wydania.
 
     
alex_anderson
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   

Wczoraj zagraliśmy scenariusz: Gruby Goblin na 4 herosów. Bohaterowie dostali w tyłek. Splig miał szczęście gdyż drugi odsłonięty żeton był zaklinaczem.

Ja mam takie pytanie: jaki quest uważacie za najłatwiejszy dla bohaterów z aktu I?
 
     
tomaz866
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   

po ostatniej przegranej w Grubym Goblinie to najłatwiejszy dla bohaterów jest według mnie Śmierć na Skrzydłach, oczywiście wszystko zależy od MW jeśli jest dobrym taktykiem to każdy scenariusz jest trudny dla bohaterów.
 
     
alex_anderson
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   

Oj to niedobrze. Nie wróży to mojej drużynie dobrze na przyszłość. ;/ gdyż przy grubym goblinie jakoś za specjalnie się nie wysiliłem.
 
     
tomaz866
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lut, 2013   

Mam pytanie czy umiejętności które mają w opisie ' w promieniu 3 pól ' działają przez zamknięte drzwi, czy zamknięte drzwi są uważane za ścianę i za nimi nic nie ma do puki nie zostaną otwarte?? dokładnie chodzi mi o umiejętności złodzieja ' chciwość ' i jego bohaterski wyczyn.
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lut, 2013   

tomaz866 napisał/a:
Mam pytanie czy umiejętności które mają w opisie ' w promieniu 3 pól ' działają przez zamknięte drzwi, czy zamknięte drzwi są uważane za ścianę i za nimi nic nie ma do puki nie zostaną otwarte?? dokładnie chodzi mi o umiejętności złodzieja ' chciwość ' i jego bohaterski wyczyn.


"Gracze nie mogą jednak liczyć pól poprzez drzwi, ponieważ takich pól nie uważa się za sąsiadujące."

Instrukcja, strona 13.
 
     
tomaz866
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lut, 2013   

Dzięki, nie byłem pewien czy to się tyczy też tych umiejętności :)
 
     
alex_anderson
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lut, 2013   

Czy po zabiciu żetonu poplecznika (w tym konkretnym przypadku: Zombie Nekromanty) mroczny władca dociąga kartę akcji?
 
     
Libero
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lut, 2013   

Nie, Mroczny Władca dobiera kartę tylko po zabiciu bohatera.
 
     
klawisz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   Smok Cienie

Witam,
Mam pytanie czy ktoś może wpisać tekst z angielskiej wersji umiejętności Cień od smoka cienia - znalazłem na boardgamegeek info że należy poświecić jeden przypływ mocy za każdym razem gdy ktoś chce zaatakować smoka, a w polskiej wersji jest że tylko jeśli to atak wręcz .
Dzięki za info
 
     
rep02
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   Re: Smok Cienie

klawisz napisał/a:
Witam,
Mam pytanie czy ktoś może wpisać tekst z angielskiej wersji umiejętności Cień od smoka cienia - znalazłem na boardgamegeek info że należy poświecić jeden przypływ mocy za każdym razem gdy ktoś chce zaatakować smoka, a w polskiej wersji jest że tylko jeśli to atak wręcz .
Dzięki za info


"A Hero adjacent to this monster that declares an attack must spend 1 [surge] or the attack is considered a miss"
 
     
tomaz866
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Mar, 2013   

Mam pytanie do interludium , chyba wyzwanie mrocznego władcy, jak rozumiecie zamykanie przez bohaterów portali, w przygodzie jest napisane że znaczniki kluczy portali są zakryte i żeby zamknąć portal trzeba wykonać udany test umiejętności, nie ma nic napisane czy wcześniej się odkrywa klucz i wykonuje dany test umiejętności czy się strzela w ciemno a potem patrzy i jeśli test był udany i pasował do koloru klucza to portal jest zamknięty, jak graliście, proszę o pomoc
 
     
Nit
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Mar, 2013   

Na mapce pokazującej rozstawienie elementów masz przy każdym kluczu opisane co to za zamek. Np. po lewej jest zamek odpowiadający testowi siły - jak bohater zda test odsłania klucz i patrzy, który portal zamknął.
Ostatnio zmieniony przez Nit Wto 05 Mar, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
tomaz866
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Mar, 2013   

Aha, czyli test zależy od tego przy jakim portalu znajduje się klucz tak ??
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 13