galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wrażenia z rozgrywki
Autor Wiadomość
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Lut, 2013   

Ja jestem obecnie na etapie przechodzenia CMP. Pomimo tego, że mam również cały cykl DD, to jednak na razie leżą one w pudełkach, i do CMP nie są (na razie) używane. Po przejściu pewnie będę kombinował z innymi dodatkami, Khazad-Dum, DD, Hobbitem, ale na razie chcę przejść "bazą". No ale to moje skromne zdanie ;)

EDIT: Jeżeli ktoś ma ochotę, na moim BLOGU opisuję w miarę na bieżąco swoje zmagania z poszczególnymi scenariuszami. Z góry uprzedzam, z braku czasu jestem niedzielnym graczem, więc nie oczekujcie przechodzenia po kilkanaście razy tego samego scenariusza jedną talią. Wszelkie uwagi mile widziane! :wink:
 
     
alex_anderson
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Mar, 2013   

Witam! Od dłuższego czasu myślę o zakupie jakiejś gry/ również karciani z możliwością gry solo na porządnym poziomie. Moglibyście napisać w paru słowach czy warto kupić władcę dla takiego typu gry? Daje jakieś szanse graczowi system i jest rozgrywka przyjemna? Czy może jest za łatwa?
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Mar, 2013   

wszystko jest uzależnione od kart jakie wyjdą z Talii Spotkań (karty które się używa w danym scenariuszu). Gra może się wydawać prosta przy niektórych scenariuszach, lecz jak spróbujesz zagrać w ten sam scenariusz jeszcze raz to może się okazać nie do przejścia. Jakto w grach karcianych system deck buildingowy może Ci pomóc w przejściu scenariuszy (układanie specjalnych talii pod konkretne scenariusze). Natomiast sami twórcy tworząc nowe scenariusze starają się je utrudnić. Jednak przy odpowiednich taliach może się udać. Dodatkowym plusem jest to że gra może być prostsza lub trudniejsza w zależności ilu graczy jest. Jeżeli przetrwasz pierwsze 10 gier i pomyślisz że jest fajna to jest twoja, jednak zaleciłbym, żebyś sprawdził uprzednio grając z kimś kto grę już ma.
 
     
gregvip
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Mar, 2013   

alex_anderson napisał/a:
Witam! Od dłuższego czasu myślę o zakupie jakiejś gry/ również karciani z możliwością gry solo na porządnym poziomie. Moglibyście napisać w paru słowach czy warto kupić władcę dla takiego typu gry? Daje jakieś szanse graczowi system i jest rozgrywka przyjemna? Czy może jest za łatwa?


Jeśli kupisz tylko podstawkę to nawet scenariusz o trudności 1 nie będzie za łatwy.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Mar, 2013   

gregvip napisał/a:
alex_anderson napisał/a:
Witam! Od dłuższego czasu myślę o zakupie jakiejś gry/ również karciani z możliwością gry solo na porządnym poziomie. Moglibyście napisać w paru słowach czy warto kupić władcę dla takiego typu gry? Daje jakieś szanse graczowi system i jest rozgrywka przyjemna? Czy może jest za łatwa?


Jeśli kupisz tylko podstawkę to nawet scenariusz o trudności 1 nie będzie za łatwy.


Chyba, że miałeś już wcześniej styczność z grami z deck buildingiem.
 
     
alex_anderson
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Mar, 2013   

Miałem, tylko że były to gry Versusowe.

Tzn. żebyśmy mieli jasność, duży poziom trudności nie jest dla mnie wadą. Generalnie moje pytanie sprowadza się do tego czy gra solo sprawia przyjemność i czy w pewnym momencie po 50 nieudanych próbach przejścia scenariusza, dochodzimy do wniosku że w wariancie solo jest nie do zrobienia!

Może inaczej bawił się ktoś w LOTR-a sam? Jeśli tak to jakie są jego wrażenia i ew. ocena w skali szkolnej?

P.S Dzięki za opinie :)
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Mar, 2013   

Berestaszek napisał/a:
gregvip napisał/a:
alex_anderson napisał/a:
Witam! Od dłuższego czasu myślę o zakupie jakiejś gry/ również karciani z możliwością gry solo na porządnym poziomie. Moglibyście napisać w paru słowach czy warto kupić władcę dla takiego typu gry? Daje jakieś szanse graczowi system i jest rozgrywka przyjemna? Czy może jest za łatwa?


Jeśli kupisz tylko podstawkę to nawet scenariusz o trudności 1 nie będzie za łatwy.


Chyba, że miałeś już wcześniej styczność z grami z deck buildingiem.
Zależy jaką sferą się do tego podejdzie. Mi nie udało się przejść Anduiny sferą taktyki, mając do dyspozycji tylko zestaw podstawowy. Gra solo jest zazwyczaj bardzo wymagająca, ale nie mogę się wypowiadać bo zbyt rzadko gram w ten sposób.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Mar, 2013   

Ja gram (prawie) tylko i wyłącznie solo. Przeciętnie gram każdy scenariusz 10 razy zanim zabieram się za kolejny (a wkrótce zamierzam niektóre z nich ponownie pograć przy zwiększonej puli kart). Na koncie ponad 280 partii i dalej chce się grać. Dla mnie ta gra to 5 w skali szkolnej.

Wrażenia są bardzo zależne od scenariusza i to mi się tej grze podoba. Niektóre to takie przyjemne pykanie, inne są dość wymagające i wymagają zbudowania talii pod konkretne wyzwania. Jeszcze inne są piekielnie trudne i tylko maksymalna optymalizacja każdej karty w talii pozwala przechodzić scenariusz z sensowną częstotliwością. Jest sporo decyzji taktycznych podczas pojedynczej rozgrywki (choć czasem bardzo zależy od tego co wyjdzie z tali przeciwności). Klimat małej grupy bohaterów próbujących przezwyciężyć przeciwności podczas podroży jest dość dobrze oddany i gra potrafi być niezwykle emocjonująca.

Dużo jednak zależy od własnych preferencji więc najlepiej spraw sobie podstawkę i zobacz czy wyciśniesz z niej około 30 partii solo i będzie Ci to sprawiać przyjemność. Jeżeli tak to myślę że spokojnie możesz brnąć dalej.
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Mar, 2013   

Jeżeli nie gdzie wypróbować władcy, to polecam programik OCTGN do którego możesz sobie załadować moduł władcy i pograć na kompie. Więcej informacji w tym temacie:

http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=4878

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że gram we władcę tylko solo, czasami w roli jednego gracza, a czasami jako 2 graczy. Jest to gra kooperacyjna więc nie przejmuje się tym, że nie mam współgracza. Po prostu składam 2 talie i gram solo w 2 graczy. Gra jeszcze mi się nie znudziła, a mam na razie tylko podstawkę i 2 dodatki jak do tej pory.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Mar, 2013   

@alex_anderson
WP:LCG jest na pewno najlepszą propozycją ze wszystkich gier (w które miałem okazję zagrać) oferujących wariant solo. Jeden gracz może się dobrze bawić, a wariant solo nie jest tutaj wciśnięty na siłę. Sporo osób gra i to jest najlepsza rekomendacja. Mimo że mało gram w tym trybie to uważam że rozgrywka wiele nie traci ze swojego uroku. Dla mnie tryb 2-osobowy jest idealny ale solo też jest ok.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Mar, 2013   

Solo jest bardzo dobrze. Lepiej jest chyba tylko w GoW, ale z racji, tego, że szybciej rozkłada się WP:LCG, to zdecydowanie częściej grywam właśnie w tą grę.
 
     
Sznycelek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Mar, 2013   

Mam grę od miesiąca i też często gram solo, bo znajomi nie zawsze mają czas ze mną pograć. Ze mną było tak, że już po pierwszych rozgrywkach miałem ochotę na więcej możliwości, dlatego szybko też kupiłem kilka dodatków i nadal mam ochotę dokupić nowe. Gra oczywiście we dwóch jest o wiele przyjemniejsza, jedne misje są łatwiejsze solo, inne przejść solo to jest tragedia (głównym powodem moim zdaniem jest to, że gra duo daje ci 3 bohaterów i ok. 50 przydatnych kart w zamian za jednego dodatkowego przeciwnika co rundę). To takie moje spostrzeżenie z pierwszych misji. W ocenie dałbym jej 5/5.

Btw. kupiłbym to nawet dla samych grafik kart. Są boskie.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Mar, 2013   

No na solo potrafi być cięzko, gra jest generalnie moim zdaniem adresowana do dwóch graczy, bo wóczas jest najlepsza proporcja trudności/możliwości/emocjonalności.

W trybie solo jeszcze więcej będzie zależeć od losowości, bo nawet najlepiej ułozona talia nic nie zdziała jezeli zajdą wydarzenia krytycznie nieprzyjazne. Przykładowo śmierć któregoś bohatera w pierwszej turze.

Ale gra napewno goda polecenia. Napewno oferuje sobą więcej przyjemnego grania, wyważoego i niepozbawionego elementu walki (o wygraną), niż tak przykładowo Posiadlość Szaleństwa (bo wiem że grywasz).
 
     
alex_anderson
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Mar, 2013   

Panowie! Wielce dziękuję za tak szybkie odpowiedzi! Nie spodziewałem się tak szybkiego odzewu! Jestem już niemalże przekonany, że kupię sobie podstawkę i pogram (choć fanem unwiersum LOTR-a wielkim nie jestem).

Byłby ktoś jeszcze w miarę uprzejmy aby napisać chronologię wydań wszelkich dodatków do tejże gry? Uwzględniając w jednej liście przygodowe packi i większe rozszerzenia?
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Mar, 2013   

1. Zestaw Podstawowy
2. Cykl Cienie Mrocznej Puszczy
3. Khazad-Dum
4. Cykl Dwarowdelf
5. Hobbit 1
6. Synowie Numenoru
7. Hobbit 2
8. Cykl od synów Numenoru (aktualnie wydawany)


Ale są osoby jakie uważaja że nie koniecznie trzeba to chronologicznie kupować.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.37 sekundy. Zapytań do SQL: 13