galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Głos Isengardu
Autor Wiadomość
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Sie, 2013   Głos Isengardu



FFG na genconie pokazało nowy duży dodatek. Jest nim The Voice of Isengard. Ma być jeszcze dostępny w te święta i ma rozpocząć cykl Ring Maker (Twórca pierścieni?) Wiemy już, że jednym z dwóch dostępnych bohaterów będzie Eomer.



Wiemy również, że będziemy napewno pomagać Sarumanowi w obronie Isengardu, prawdopodobnie przed ludźmi z Dunlandu oraz kto wie może Entami z Fangornu.



Wygląda na to, że cykl będzie wspierać rohan (oraz kto wie może karta sprzymierzeńca Sarumana?). W ostatnim dodatku z aktualnego cyklu dostajemy theodena, który daje słoneczka każdemu bohaterowi z taktyki. Witajcie mono taktyki, które mają szanse w większości scenariuszy? Dostajemy Eomera, który jest w taktyki? Wyczuwam wielkie bum i zamiast duchowego rohanu będzie taktyczne. YES PLS! Ciekawe czy pod koniec cyklu się nie okaże że Saruman nas zdradzi i będzie wielkim bossem przed którym będziemy musieli uciekać jak coś mu zawiniemy (co rozpocznie kolejny cykl :D )


Jeśli jest taka szansa to proszę o stworzenie nowego działu dla tego tematu :)
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Sie, 2013   

No muszę przyznać, że FFG nie zawodzi - The Voice of Isengard - zapowiada się naprawdę smakowicie... już nie mogę sie doczekać "akcji" z Sarumanem! Ciekawe czy będziemy nieświadomie wciągnięci "na drugą stronę barykady" ? Było by fajnie nawet jeśli tylko chwilowo... :twisted:
Tak na marginesie WP stał się moją najbardziej rozbudowaną karcianką, co do ilości kart - a widoki na nowe, że hej! :mrgreen: (Inwazja właśnie wyprzedzona!)
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Sie, 2013   

Nowe info tym razem ze strony FFG :)






Kilka kart już widzę tego orka o zagrożeniu 1 jako głównego bossa jednego ze scenariuszy. Jedyny ork który się ostał na polu bitwy(wśród wbitych mieczy) czekający na godnego przeciwnika! Ta karta po lewej przedstawia jakiegoś człowieka? Dunlandczycy? No i ta po prawej coś z entami. Więc to będą nasi wrogowie...

Karta scenariusza mówi coś o tym że mamy dobrać 20 kart z talii (...) które stworzą talie poza grą. Dalszej części jakoś nie mogę rozczytać :<

Nie wiem czy w tym newsie jest zawarty spoiler czy po prostu tak dobrali słowa by fajnie brzmiało, lecz napisali, że naszymi celami będzie:
-ratowanie rohirrimów przed dunlandczykami
-pojmanie orczego przywódcy
-podróż przez fangorn(pewno powrót z misji do Orthanku)

Fajnie, że dodali nowe słowo klucz "Czas", które będzie odmierzało czas jaki został nam do wykonania zadania (musimy przybyć z odsieczą na czas rohirrimom?) Ma działać to na zasadzie takiej, że odkrywamy karte, jak jest to słowo kluczowe czas X to kładziemy X żetonów na nim. Co turę zdejmujemy po 1(karty z TS też mogą zdejmować), jak zejdzie do 0, to rozpatruje się efekt znajdujący się na tej karcie. Także w grach wieloosobowych może to zaboleć. Co więcej możliwe, że te słowa kluczowe znaleźć nie tylko na kartach wyprawy, ale również na kartach z TS (np. wróg łucznik przymierza się i przymierza i jak odliczy np do 2 to zadaje 3 obrażenia dowolnej postaci yea!; Bagna po 3 turach pochłaniają jednego członka!) Wiele fajnych rzeczy można z tego wykombinować :D

Dodatkiem w tym newsie są 3 nowe karty wszystkie posiadają słowe kluczowe ZGUBA X:

koszt 0 podnosimy zagrożenie o 3 i każdy z bohaterów dostaje żeton zasobu. W grze dla 4 graczy MUST HAVE, bo nie ma napisane, że tylko twoich bohaterów :)


Podobną kartę dostajemy dla wiedzy, która jest nawet lepsza 2 karty dla każego gracza a podnosimy zagrożenie o 2


Na koniec smaczek dostajemy Sarumana, który działa podobnie jak Gandalf - 1 turowy. Fajnie, że jest tańszy(koszt 3 i 3 zagrożenia), a umiejętność no cóż może nie powala aż tak bardzo ale 5 siły to nie w kij dmuchał, a zdolność mimo wszystko może czasami uratować nasz tyłek :)

Dodatek ma wyjść w 4 kwartale 2013 (Gwiazdka? :) )
 
     
TomB
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Sie, 2013   

Podoba mi si, że FFG kombinuje - nowe machaniki, nowe smaczki. No, po prostu mi się podoba. Jestem jeszcze sporo w tyle ze scenariuszami, ale już nie mogę się doczekać Isengardu.

Jeszcze kilka kart:

Eomer w pełnej krasie:

Szału nie robi, ale najgorszy nie jest.

Jakiś pożytek ze Zguby też można mieć:


Gdy entowie się denerwują to nie ma żartów:


A to już w ogóle dla mnie perełka:



 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Sie, 2013   

Jak przyjrzałem się tej karcie scenariusza, to mamy info o tym że będziemy musieli wspomóc Rohirrimów, by pokonać atakujących Dunlandczyków. Dodatkowo wspomniany został Grimma jako karta z TS (prawdopodobnie cel-sprzymierzeniec).

Zdolność Eomera - WOW 5 ataku to nie w kij dmuchał
Klucze Orthanku - no cóż niedość że kupujemy karte za 0 - każdy gracz dobiera 2 karty, każdy gracz podnosi o 2 poziom zagrożenia to jeszcze bohater dobiera sobie żeton. Całkiem nieźle, ale nadal ryzykowne, bo kto lubi podnosić swoje zagrożenie?

Karty z TS takie jakie powinny być. Mają psuć nam krew, a nie pomagać!

Edit: Nowa karta:


Trait Isengard? Serio? Nie przekonuje mnie. A sam zdolność tego sprzymierzeńca nie powala
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Sie, 2013   

Czyli nadszedł czas na Rohan. Zapowiada się ciekawie. Berestaszek pisałeś kiedyś, że chciałbyś pograć tymi złymi. Będziemy teraz wyzyskiwani przez Sarumana, pewnie pod koniec cyklu to odkryjemy będziemy musieli ujść z życiem z Orthanku oby ostrzec innych o jego spisku.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sie, 2013   

pomoc w jakies zlej misji sarumana - tak, ale on nie ujawni sie. scenariusze WP LCG maja miejsce miedzy hobbitem a wladca pierscieni. jedyne wyjatki to saga boxy. jakbysmy wiedzieli ze on jest tym zlym to gandalf nie w druzynie pierscienia nie bylby zdziwiony tym ze saruman przeszedl na ciemna strone mocy.

edit. czy saruman mial jakis etap gdy robil jakis pierscien? bo moze sie okaze ze bedzie jednak cykl dotyczyl mordoru i tworca pierscienia bedzie sauron? a naszym zadaniem bedzie zdobycie informacji o pierscieniu ktrory wlada wszystkimi?
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sie, 2013   

Cytat:
czy saruman mial jakis etap gdy robil jakis pierscien? bo moze sie okaze ze bedzie jednak cykl dotyczyl mordoru i tworca pierscienia bedzie sauron? a naszym zadaniem bedzie zdobycie informacji o pierscieniu ktrory wlada wszystkimi?

Saruman żadnego pierścieni nie robił, ale faktycznie sam cykl może być o zdobywaniu informacji o Jedynym Pierścieni na prośbę Sarumana.
Cytat:
scenariusze WP LCG maja miejsce miedzy hobbitem a wladca pierscieni

No to jak wytłumaczysz Morię :mrgreen: . Aż 2 drużyny odkryły los Balina i Balroga.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sie, 2013   

no dobra tu mnie masz. ale potem sie zmienil ceo Wladcy Pierscieni Lcg wiec moze juz bedzie z tym lepiej xD albo Elrond po prostu zakazal im o tym mowic :D
 
     
Wallenstein
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sie, 2013   

Szuli napisał/a:
Aż 2 drużyny odkryły los Balina i Balroga.


Ale Tolkien o tym nie wiedział, bo nie miał zapisków wszystkich gier z tych scenariuszy. :mrgreen: Albo może autorzy zakładali porażki graczy - żeby nikt się nie dowiedział.


To, że gra jest umiejscowiona w jakimś czasie nie oznacza, że gracze nie mogą zmienić jakichś "historycznych" wydarzeń. W sumie robią to prawie za każdym razem tworząc drużyny w których skład wchodzą bohaterowie, o naprawdę odległych od siebie miejscach zamieszkania.
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sie, 2013   

Pięknie nam się rozwija nasza karcianka :D
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Sie, 2013   

Cytat:
Szuli napisał/a:
Aż 2 drużyny odkryły los Balina i Balroga.


Ale Tolkien o tym nie wiedział, bo nie miał zapisków wszystkich gier z tych scenariuszy. Albo może autorzy zakładali porażki graczy - żeby nikt się nie dowiedział.


To, że gra jest umiejscowiona w jakimś czasie nie oznacza, że gracze nie mogą zmienić jakichś "historycznych" wydarzeń. W sumie robią to prawie za każdym razem tworząc drużyny w których skład wchodzą bohaterowie, o naprawdę odległych od siebie miejscach zamieszkania.

Zgadzam się, choć ja staram się grać takim składem/talią aby trzymać klimat.
Chyba w jednym artykule o shadow and flame na stronie ffg wspomniano, o kościach po poprzedniej drużynie która spotkała balroga.
 
     
Gość

Wysłany: Wto 01 Paź, 2013   

A ja z tego co pamiętam Saruman robil pierscien doczytam pozniej i dam znac ! Pewien nie jestem ale warto sie upewnic ;-)
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Paź, 2013   

Saruman nie "robił" żadnego pierścienie... - sama sugestia brzmi śmiesznie...
we WP (a jestem na bieżąco z kolejnym odświeżaniem Trylogii) Saruman jest przedstawiony jako największy znawca tematu i ten który specjalizował się w studiowaniu wiedzy na temat Pierścieni Władzy -o jego "robótkach" nie ma tam słowa.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Paź, 2013   

Za dużo na ten temat pierścienia Sarumana w trylogii nie ma ale:
- W pewnym momencie Saruman sam się nazywa twórcą pierścieni. Chwali się tym Gandalfowi przed uwięzieniem i pokazuje mu pierścień (stworzony prawdopodobnie przez siebie). Można przeczytać podczas narady u Elrodna.
- W którymś z angielskich wydań sam autor w przedmowie sugeruje że Saruman mając więcej czasu byłby w stanie stworzyć nawet jeden z wielkich pierścieni.

Należy pamiętać że zgłębiał ten temat całe lata. I rozumiem że w tym właśnie zgłębianiu tematu będziemy mu pomagać/przeszkadzać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14