galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak żyć - przechodzenie miedzy etapami
Autor Wiadomość
himramir
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Sie, 2013   Jak żyć - przechodzenie miedzy etapami

Wczoraj miałem spory problem podczas gry z momentem przejścia na kolejny etap wyprawy. Co się działo ?

1. Miałem aktywny obszar, na którym napisane było, że po jego zbadaniu muszę wylosowac kartę z talii spotkań.
2. W fazie rozpatrywania wyprawy zdobyłem wystarczającą liczbę punktów aby zbadać obszar + zapełnić całkowicie kartę wyprawy
3. Jako, ze obszar został zbadany, wylosowałem kartę, na której było napisane, że muszę usunać wszystkie żetony postępu z zaktywnego obszaru oraz karty wyprawy

Niby ok ale w instr. jest napisane, że gdy zostanie postawiony ostatni żeton na karcie wyprawyy, wówczas musze natychmiast przejść do kolejnej.

Pytanie - jak powinienem postąpić ? rozpatrzyć najpierw efekt aktywnego/zbadanego obszary, wylosować kartę i w tym przypadku usunąć wszystkie żetony, czy też przejść od razu do kolejnego etepu bo ost. żeton został tez postawiony na karcie wyprawy.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Sie, 2013   

najpierw rozpatrujesz efekt karty obszaru dopiero potem dodajesz zetony do wyprawy
 
     
himramir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Wrz, 2013   

Aby nie zakładać wątku dot. przejść między etapami. Mam pytanie:

- rozpatruję wyprawę
- kładę ostatni żeton na karcie wyprawy
- od razu przechodzę do następnego etapu
- na kolejnej karcie wyprawy mam "Odpowiedź: ..."

Teraz pytanie - czy w tym momencie kończy się czerwony krok fazy podróży, czyli podliczanie punktów z wyprawy? i mogę przed odpaleniem "Odpowiedzi" z karty wyprawy, zagrać kartę wydarzenia ?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Wrz, 2013   

Odpowiedź wchodzi przed akcjami.
Kartę wyprawy zmieniasz natychmiast po położeniu postępu i odpalasz odpowiedź. Akcje możesz zagrać dopiero po zakończeniu obecnego punktu fazy.
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Wrz, 2013   

himramir napisał/a:
czy w tym momencie kończy się czerwony krok fazy podróży, czyli podliczanie punktów z wyprawy?

To jest faza Wyprawy, a nie Podróży. Podróż, to osobny etap - następna faza, gdy jedynie wybieramy nowy obszar aktywny.
 
     
himramir
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Wrz, 2013   

Szkoda - w takim razie nie przeszedłem scenariusza bo zagrałem akcję przed odpalenie odpowiedzi z karty wyprawy i skończyłem grę. W takim wypadku powinienem przegrać...

Dzięki
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13