galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Warto kupić?
Autor Wiadomość
mojra21
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Gru, 2018   Warto kupić?

Mam zamiar kupić horror w Arkham, ale mam parę pytań i obaw.
1. Z tego co wiem gra jest dosyć trudna i nie wiem czy sobie poradzę z rozumieniem o co w tej grze chodzi. Czy ktoś z was miał problem za pierwszym razem z rozrywką po przeczytaniu instrukcji?
2. Czy ta gra nie znudzi się po kilku rozgrywkach? Czeste pytanie 😂
3. Co myślicie o dodatkach? Warto w nie inwestowac?
I ostatnie pytanie 😁
4. Jak wy oceniacie Horror w Arkham pod względem grywalności i nie tylko.

Z góry dziękuję za odpowiedź 😉
 
     
slain78
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Gru, 2018   

Mojra 21 to tak :
1-gra nie ma trudnych zasad ,jest ich jednak sporo do zapamietania i jak każdy Ameri ma mnóstwo wyjątków ,dużo modyfikatorów (karty mitow,specjalne zdolnosci przedwiecznego itd.),czesto zapomina sie o jakims rzucie kostka i bywa to flustrujace.Duzo lepiej to wyglada gdy gra sie w kilka osob i kazdy jest juz mocno ograny.
2-nawet sama podstawka szybo sie nie nudzi,gra zostala wydana w czasach gdy FF(producent gry)nie obcinal zawartosci pelnego wydania.Malo jest jedynie kart spotkan Arkham(tylko 7 na obszar)
3-posiadam wszystkie dodatki z wyjatkiem Mgły nad Kingspot i nie zaluje ani grosza wydanego na ta wspaniala gre.
4-jesli jestes fanem opowiadan Lovecrafta to dla Ciebie pozycja obowiazkowa,ma wspanialy ,przytlaczajacy klimat Nowej Angli z lat 20 stych XX-go wieku(fikcyjne miasteczko Arkham i jego okolice).Szczerze polecam
 
     
Szpak19
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Gru, 2018   

1. Gra nie jest trudna, jest dużo zasad które trzeba spamiętać ale na szczęście instrukcja jest bardzo dobrze napisana. (było dużo "teoretycznie prostszych gier które sprawiły mi większe problemy z powodu słabo napisanej instrukcji).
2. Szybko na pewno się nie nudzi, masz tam wielu przedwiecznych do wyboru, każda rozgrywka jest w jakiś sposób unikatowa.
3. Ciężko jest mi powiedzieć, posiadam wszystkie dodatki ale w połowę nawet nie grałem :)
4. Jeśli chodzi o klimat nie ma sobie równych, mechanika hm.. dużo zasad ale ogólnie na +

Dobra gra , klimat kozak. Jeśli masz z kim grać bardzo polecam :)
 
     
mojra21
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Gru, 2018   

Dzięki za pomoc w rozwianiu wątpliwości :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 13