galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2019 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Autor Wiadomość
Michal
Galakta

Wysłany: Pon 07 Sty, 2019   ROK 2019 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania

Witajcie w nowym, 2019 roku!
Echa zabaw noworocznych już wybrzmiały i teraz wszyscy z niecierpliwością wyczekują tego, co sobą zaprezentuje nowy rok. Nadzieje do realizacji noworocznych postanowień jeszcze nie umarły, wszyscy pełni są optymizmu i miejmy nadzieję, że zostanie tak jak najdłużej.

W tym roku będziemy dla Was mieli trochę nowości, które już niebawem zaczniemy zapowiadać na naszej stronie www i za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Nie wiem czy wiecie, ale w tym roku mija dokładnie 15 lat od wydania przez Galaktę pierwszej gry – polskiej edycji Drakona. Tytułu, którego wydanie wiele osób wskazuje jako początek renesansu nowoczesnych gier planszowych w Polsce. Miło obserwować jak wielką drogę przebyliśmy w ciągu ostatnich lat – od niewielkiej gry fantasy ze smoczycą na okładce, aż po ogromne pudło ze space operą z lwem (tak, już niebawem rozpoczynamy wysyłkę Twilight Imperium: Świt nowej ery do sklepów! – czy można sobie wyrazić lepszą planszówkową inaugurację nowego roku?).

Tradycyjnie temat ten poświęcony będzie na odpowiedzi na Wasze pytania zadane w ciągu poprzedzającego miesiąca.

Tak jak dotychczas, odpowiedzi planujemy umieszczać tutaj w pierwszy pracujący poniedziałek miesiąca – tryb ten sprawdził się w poprzednich latach i na razie nie planujemy od niego odchodzić.

Korzystając z okazji chciałem przypomnieć, że na naszej stronie www dostępne są zakładki NOWOŚCI oraz DODRUKI , w których od ręki możecie sprawdzić kiedy poszczególne tytuły będą dostępne. Strony te są aktualizowane na bieżąco, dlatego czasami nasze odpowiedzi w tym wątku będą pokrywały się z tym, co możecie znaleźć właśnie tam.

Z kronikarskiego obowiązku chciałem tylko przypomnieć, że nie możemy udzielać żadnych informacji w odniesieniu do tytułów, na które nie mamy podpisanego kontraktu. Dlatego czasami pytania będą musiały pozostać bez odpowiedzi.

Tyle tytułem wstępu!

GRY PLANSZOWE

Descent: Wędrówki w Mroku
- Aplikacja – jak wspominałem w grudniu, oczywiście pamiętamy o aplikacji do Descenta i planujemy do niej dodać kolejne tłumaczenia, jednak obecnie nadal nie możemy podać więcej szczegółów odnośnie tego, kiedy to nastąpi.

Eldritch Horror: Przedwieczna groza
- Góry Szaleństwa – czekamy na informacje o ewentualnym dodruku międzynarodowym

EXIT
Obecnie planujemy rozwijać serię poprzez wprowadzanie nowych tytułów. Dodruk poprzednich, choć niewykluczony, nie jest obecnie sprawą priorytetową.

Kosmiczne Spotkania
Obecnie nie są planowane żadne międzynarodowe dodruki rozszerzeń do tego tytułu.

Gra o Tron
-Matka smoków – wszelkie informacje, które pozwolą uruchomić przedsprzedaż tego tytułu w sklepach z grami planszowymi, roześlemy w ciągu najbliższych 2 tygodni. Dlatego uruchomienia przedsprzedaży w sklepach spodziewalibyśmy się w okolicy połowy stycznia.

Posiadłość Szaleństwa
- Zestawy figurek i potworów – z informacji nam przekazanych nie jest planowana żadna produkcja tych materiałów, dlatego nie ma możliwości, aby pozycje te ukazały się w języku polskim.
- Scenariusz DLC - Aktualnie trwają nad nim prace.
- Ulice Arkham – Czekamy na informację o dodruku. W przypadku tej pozycji jest to bardziej pytanie „kiedy?” niż „czy?” :)

Star Wars Imperium atakuje
- Dodatek Tyrants of Lothal – obecnie jest planowany żaden międzynarodowy dodruk tej pozycji. Niestety nie wiemy także czy przy ewentualnym dodruku mielibyśmy możliwość wydrukowania tego tytułu w ilości takiej, jak poprzednie, dlatego trudno nam powiedzieć czy ewentualnie tytuł ten mógłby być dostępny w wersji polskiej.
- Blistery – nie, w tym wypadku nic nie uległo zmianie.

Wojna o Pierścień
Dodruk powinien być dostępny w naszym magazynie w I kwartale 2019.

GRY LCG

Star Wars LCG
Gra Star Wars LCG jest z naszej perspektywy serią zamkniętą – nie planujemy do niej wydawać nowych pozycji, ani dodrukowywać tych, które są już niedostępne.

Władca Pierścieni LCG
W tym wypadku mogę jedynie powtórzyć to, co napisałem w ubiegłym miesiącu:
Cytat:
W najbliższym czasie nie planujemy dodruków pozycji z serii, których nakład się wyczerpał. W zdecydowanej większości wynika to z faktu, że na razie nie jest planowany ich dodruk międzynarodowy.

To tyle na dziś. Do napisania za miesiąc!

AdrianB

Wysłany: Pon 07 Sty, 2019   

Cześć,
Mam pytanie czy jest szansa na to abyście udostępnili przed wysyłką instrukcje do Twilight'a :?: :lol:

Tomek2019

Wysłany: Wto 08 Sty, 2019   Descent aplikacja

Witam Serdecznie
Droga Galakto bardzo czekamy i liczymy na postępy w aplikacji RTL
Tym bardziej że miesiąc temu FFG ożywiło tę serię dodając nową kampanię.
Może to początek powrotu do Descenta.

reedmooley

Wysłany: Wto 08 Sty, 2019   

Dodatkowo wg strony FFG ruszyły dostawy zestawów Ltd. pack które dłuższy czas były niedostępne. Może faktycznie coś sie w temacie ruszy.

Szpak19

planowany był dodruk HORROR W ARKHAM LCG DZIEDZICTWO DUNWICH. Coś już wiadomo????

zeliwny 

Szpak19 napisał/a:
planowany był dodruk HORROR W ARKHAM LCG DZIEDZICTWO DUNWICH. Coś już wiadomo????

No przecież jest info na stronie http://galakta.pl/plany-w...wnicze-dodruki/ , że będzie w Q1

daryusz 

Mam pytanie dotyczące dostępności gdy Stwór. Czy jest lub będzie ona dostępna w najbliższym czasie?
Niestety, gry nie można dostać w żadnym sklepie.

Merrox 
Darth

Wysłany: Sro 09 Sty, 2019   Talisman: Legendary Tales

Czy jest szansa, że wydacie Talisman: Legendary Tales?

dewodaa

Wysłany: Wto 15 Sty, 2019   

Próbowałem wyszukać to pytanie, ale nic nie znalazłem - szczerze mnie to zdziwiło, brzmi ono:
Czy zamierzacie wydać drugą edycję gry Przez Pustynię?

Edit: Zdążyłem przed odpowiedziami więc zapytam jeszcze o dodruk Twilight Imperium?
Ostatnio zmieniony przez dewodaa Sro 30 Sty, 2019, w całości zmieniany 2 razy  

wadim

Wysłany: Wto 15 Sty, 2019   L5K LCG

Wiem, że seria L5K LCG została "zabita", ale czy można liczyć na tłumaczenie najnowszego rulebooka 1.7.?

Amaworld

Wysłany: Sro 16 Sty, 2019   

Widzę, że będzie dodruk Star Wars Rebelia. Czy również planowany jest dodruk dodatku Imperium u Władzy?

Zack

Wysłany: Czw 17 Sty, 2019   

Dodruk Władcy Pierścieni LCG wersji angielskiej aktualnie jest w trakcie i najprawdopodobniej będzie jakieś ogłoszenie 14-tego lutego:
https://twitter.com/FFGames/status/1085203880680529920

Galakto - czy bierzecie udział w tym dodruku?

Gorg333 

Wysłany: Pon 21 Sty, 2019   

Cześć,

czy pojawiły się plany dot. dodruków Arkham Horror Mgły nad kingsport?

slimak 

Wysłany: Pon 21 Sty, 2019   

Amaworld napisał/a:
Widzę, że będzie dodruk Star Wars Rebelia. Czy również planowany jest dodruk dodatku Imperium u Władzy?

Mam nadzieję, że tak

Benzyl666

Wysłany: Wto 22 Sty, 2019   

Gorg333 napisał/a:
Cześć,

czy pojawiły się plany dot. dodruków Arkham Horror Mgły nad kingsport?

Cała druga edycja jest zamknięta i druki wstrzymane.
Wszystko idzie już w 3 edycje niestety.

Odpowiedz do tematu