galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROK 2019 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Autor Wiadomość
Akozz

Wysłany: Pon 02 Gru, 2019   

D.W. napisał/a:
Witamy w tym przedświątecznym okresie!
Twilight Imperium – Produkcja została zakończona i towar do nas wkrótce wypływa. Niestety nie dotrze w tym roku. Planowo ma do nas dotrzeć w połowie stycznia 2020r.

W jakich sklepach będzie dostępna ?

Czy błędy w tłumaczeniu/druku zostały poprawione nie trzeba będzie już naklejać naklejek z poprawkami ?

Dotarły do mnie też głosy że polskie wydanie ma trochę gorszą jakość od angielskiego jeśli chodzi o grubość kart i kolory. Czy mogę prosić o odniesienie się do tych pogłosek ?

Dziękuję.

Krzysiek

Wysłany: Wto 03 Gru, 2019   

D.W. napisał/a:
Dzisiaj w zastępstwie za Michała to ja przekażę Wam porcję informacji, na które czekacie.
To było ponad pół roku temu. Kiedy powróci Michał? Czy wszysto u niego dobrze?

rospondek 

Wysłany: Wto 03 Gru, 2019   

A czy ten dość osobliwy szczekający dodatek do Arkham Horror LCG będzie u nas wydany?

https://www.fantasyflight...barkham-horror/

Krzysiek

Wysłany: Sro 04 Gru, 2019   

rospondek napisał/a:
A czy ten dość osobliwy szczekający dodatek do Arkham Horror LCG będzie u nas wydany?

Większość żartów słownych byłaby nieprzetłumaczalna.

c08mk

Wysłany: Czw 05 Gru, 2019   

Krzysiek napisał/a:
rospondek napisał/a:

Większość żartów słownych byłaby nieprzetłumaczalna.

Zawsze się da coś wymyślić np. Hauhau Horror.

Krzysiek napisał/a:
D.W. napisał/a:
Dzisiaj w zastępstwie za Michała to ja przekażę Wam porcję informacji, na które czekacie.
To było ponad pół roku temu. Kiedy powróci Michał? Czy wszysto u niego dobrze?

No właśnie. Co z panem Michałem?

Lomik 

Wysłany: Czw 05 Gru, 2019   

D.W. napisał/a:
Witamy w tym przedświątecznym okresie!

Twilight Imperium – Produkcja została zakończona i towar do nas wkrótce wypływa. Niestety nie dotrze w tym roku. Planowo ma do nas dotrzeć w połowie stycznia 2020r.
bardzo zależy, aby to dotarło przed świętami, ale możemy tylko czekać…

jak będzie wyglądał process wysyłki poprawionych elementów?

ArniK

Wysłany: Czw 12 Gru, 2019   

Berni77 napisał/a:
Jak najszybciej - czyli za rok patrząc na obecną "pracę" nad aplikacją...
Myślę, że prędzej zostanie przetłumaczona w całości na suahili niż na język polski...

Na suahili jest już od czerwca, więc teraz pozostaje nam tylko czekać na polską wersję ;-)

sqb1978 
sQb

Wysłany: Nie 22 Gru, 2019   

Witam, jak szybko możemy się spodziewać DnŻ? Styczeń czy raczej później?

Merrox 
Darth

Wysłany: Pon 23 Gru, 2019   Talisman RPG

A czy na to jest szansa, że wydacie?
To ma tylko 80 stron.

Damet 

Wysłany: Pon 06 Sty, 2020   

S&S jakie sa plany wydawnicze odnośnie tego tytulu na najbliższy kwartał ? Na stronie głównej są prezentowane zestawy bohaterów, znany jest czas wprowadzenia ich do sklepow ?

Descent a raczej DnZ dotyczacy pozostalyvh elemento czyli M&H, w tym roku przewidujecie tłumaczenie i wypuszczenie pozostałych elementów gry ?

San 

Wysłany: Pon 06 Sty, 2020   

Damet napisał/a:
Descent a raczej DnZ dotyczacy pozostalyvh elemento czyli M&H, w tym roku przewidujecie tłumaczenie i wypuszczenie pozostałych elementów gry ?

+1

D.W.
Galakta

Wysłany: Wto 07 Sty, 2020   

W pierwszej kolejności - Szczęśliwego Nowego Roku!

W grudniu jak zwykle dużo się działo. I jak zwykle w okresie przedświątecznym wszyscy nagle stają się głównie magazynierami niezależnie od oficjalnej funkcji. Dlatego końcówka roku to zwykle domykanie starych spraw, aby nowy rok zacząć z nowymi siłami i planami.

Czas na kilka odpowiedzi na Wasze pytania:

Twilight Imperium: Świt nowej ery – gra będzie dostępna we wszystkich sklepach z grami planszowymi, które oczywiście będą zainteresowane sprzedażą. Wkrótce rozpoczniemy przedsprzedaż ponieważ gra już do nas płynie.

Jak zawsze błędy odnalezione do czasu kolejnego dodruku są poprawiane.

Zgodnie z obietnicą będziemy rozsyłać poprawne arkusze ras dla osób, które kupiły pierwszy druk. O tym jak będzie wyglądało ich rozsyłanie, będziemy informować w terminie późniejszym.

Gorsza jakość kart- nie jest możliwe aby karty w czasie jednego druku były w różnych wersjach językowych wykonane z różnych materiałów. Aby tak się stało, trzeba by było dużo dopłacić aby mieć gorsze karty…

Generalnie niezależnie od tytułu, wydawnictwa itd. to ewentualne różnice w grubości, fakturze papieru, kolorystyce mogą wystąpić, np. gdy się weźmie grę XXX z druku z 2014r i porówna się z grą z druku z 2016r. A zwłaszcza gdy międzyczasie wydawca zmienił fabrykę w której wykonuje grę. Ale w ramach jednego druku nigdy wersje językowe się pomiędzy sobą nie powinny różnić.

Barkham Horror – Na chwilę obecną mogę powiedzieć tylko tyle, że w dalszym ciągu gra ma u nas swoich ukrytych agentów, którzy nie chcą odpuścić niczego co jest związanego z tym tytułem.

Druk Na Żądanie – Tutaj już naprawdę jesteśmy blisko tego aby te dodatki pojawiły się w sprzedaży. Są w trakcie transportu. Myślę, że do końca stycznia zostaną przez nas rozesłane.

DNZ Descent – naprawdę już nie możemy się doczekać aż dotrą do nas obecnie zamówione dodatki i potem będziemy się zastanawiać co dalej.

Talisman RPG – mimo, że specjalizujemy się w grach planszowych to wśród nas pojawiło się więcej fanów gier RPG, dlatego kto wie co może się jeszcze z tego w przyszłości „urodzić”.

S&S – za wcześnie na podanie planów.

Michał – wszystko Ok, Jest cały i zdrowy. Aczkolwiek póki co, to ja będę odpowiadał w poniedziałki, tak jak to było przed Michałem :)

Cały czas pracujemy nad ukończeniem Waste Knight a także nad kolejnymi tytułami. Testujemy gry nadesłane na konkurs autorów i mamy nadzieję, że uda się nam wyłonić kolejny ciekawy tytuł, który będziemy opracowywać.

Wkrótce podamy dokładniejsze informacje o pozostałych dodatkach Talismana.

To tyle z grudniowego podsumowania.

familyman 

Wysłany: Pią 10 Sty, 2020   

Czy można liczyć w najbliższym czasie na dodruki bądź ewentualnie na druk na żądanie jeśli chodzi o zestawy mitów do Hooror w Arkham LCG z cyklu Zapomniany Krąg. Zestaw Nici losu jest nie do dostania, z 3 innymi zestawami też bardzo cienko.

San 

Wysłany: Pią 17 Sty, 2020   

Kiedy Waste Knights PL oraz kilejne druki H&MC do Descenta?

Preshiq

Wysłany: Pią 17 Sty, 2020   

Witam,
Czy w ramach Druku na żądanie planujecie wydanie cyklu Ered Mithrin dla Władcy LCG ?

Odpowiedz do tematu