galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cena i gra jedno osobowa ????
Autor Wiadomość
bakkrol
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Lip, 2007   Cena i gra jedno osobowa ????

Witam. Mam 2 pytania.

Po pierwsze jaka cena jest cena gry? Wiem że mogę sprawdzić w internecie ale właśnie sprawdzałem i nie wiem o co chodzi. Na jednych stronach jest cena 150 zł, na innych około 219- 229 zł a to spora różnica. Czymś różnią sie te wersje ??? CZy po prostu jeden sklep liczy sobie (o wiele) drożej od drugiego ?

Drugie pytanie dotyczy grywalności w trybie single player. Czy gra jest ciekawa do grania samemu? Czy ktoś ma porównanie z grą Dungeoneer?
A może ktoś zna jakieś inne gry planszowe w klimacie fantasy (i nie tylko, mogą być też jakieś strategiczne) w które można by grać z powodzeniem samemu?

Pozdrawiam
Karol
 
 
Ramontalonas
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Lip, 2007   

Witam
Co do ceny to teoretyczna cena wydawcy to 150 zł - teoretyczna bo produkt niestety jest dłuższą chwilę niedostępny i za 150 to jeszcze w Empikach można gdzieś trafić grubo zakurzone. Na allegro już widziałem używki ponad tą cenę - brak na rynku robi swoje. Ta druga cena raczej odnosi się do anglojęzycznej wersji - ona jest droższa od polskiej i na pewien czas zniknęła z ofert, ale w związku z brakiem polskiej pojawiła się ponownie. Przy czym jak Runebound był normalnie dostępny to spokojnie można było kupić taniej niż 150 zł - i pewnie tak będzie, ale dopiero jak wróci.
Co do gry w jedną osobę - można, nawet kiedyś w desperacji :wink: tak grałem, tym niemniej nie jest to coś specjalnego. Jak bardzo lubisz takie klimaty to zagrasz - jest nawet specjalny scenariusz Ścieżka Zagłady - ale to już raczej dla samobójców :D .
Za bardzo na rynku polskojęzycznych gier fantasy dla jednej osoby nie kojarze - kiedyś był Labirynt Śmierci i czasami można go jeszcze trafić.
 
 
Lord Agrael
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Lip, 2007   

A jeżeli chodzi o empiki to widziałem jeden egzemplarz w Jankach pod Warszawą tak więc jakby ktoś chciał to może tam zajrzeć.
 
 
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Lip, 2007   

I we Wrocławiu ul. Plac Kościuszki 21/23 tel. 0-71 344-88-62 :D
 
 
bakkrol
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Lip, 2007   

chodzi mi o to czy opłaca się kupić grę jeśli nie będzie miało się z kim grać? Czy jest sens? CZy gra jest na tyle ciekawa że można pograć samemu? A grał ktoś sam dwoma postaciami? Jak jest w przypadku takiej gry?
 
 
Lord Agrael
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Lip, 2007   

2 postaciami nie grałem ale wydaje mi się że mimo wszystko moze byc to monotonne.
 
 
Ramontalonas
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Lip, 2007   

Nie wspominając o nieco uciążliwej rywalizacji - co najwyżej robisz wersję drużynową do walki ze smokami - czyli kierujesz dwiema postaciami i pomagają sobie nawzajem. Wtedy może nawet coś by z tego wyszło.
 
 
bakkrol
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Lip, 2007   

zasad nie znam, gre widziałem tylko na stronach w necie, a napisane na nich jest że gra jest dla 1-6 graczy ( na niektórych od 2-6 graczy) więc dlatego pytam jak to jest.
 
 
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lip, 2007   

Czytając zasady, miałem rozłożoną grę i można powiedzieć że grałem sam. Oczywiście jeżeli masz wystarczające rozdwojenie jaźni i bardzo lubisz takie gry to pewnie będziesz się świetnie bawił, pamiętaj jednak że gra została stworzona dla większej ilości graczy. Moim zdaniem powinieneś zakupić grę, jeżeli tak Cię do niej ciągnie, będzie Ci łatwiej znaleźć osoby chętne do gry.
 
 
CubeX
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lip, 2007   

Zaraz po zakupie gry grałem b. często i to chyba we wszystkich mozliwych konfiguracjach, tzn. od max. 6 osób, aż do samotnych rozgrywek, bo było mi mało. Grywałem sobie często dwoma postaciami przeciwko sobie, wyrabiając sobie zdanie na temat siły rażenia poszczególnych postaci. Bawiłem się dobrze, ale zaznaczam, że jestem nieobiektywny - jeżeli chodzi o fantasy. Po prostu to mi leży.
 
 
Mol
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lip, 2007   

Co do porównania samotnej gry w Runebounda z samotną grą w Dungeoneera - moim zdaniem na tym polu wypada lepiej Runebound. Nie trzeba modyfikować zasad i traci się bardzo niewiele z powodu braku innych graczy. Rozgrywka jest praktycznie taka sama jak przy większej ilości osób. W produkcie Atlas Games filarem rozgrywki jest podwójna rola uczestnika - jest naraz bohaterem i "tym złym, co przeszkadza" ;) . Grając samotnie w Dungeoneera jest się sprowadzonym tylko do roli herosa, przez co gra dużo traci ;) . Tak więc Runebound jest lepszy pod kątem rozgrywki solo, ale to tylko moje zdanie ;) .

Pozdrawiam,
Mol.
 
 
Fugazi
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Sie, 2007   

Pozwolcie, ze odswieze temat. Runebound rewelacyjnie sprawdza sie dla jednego gracza. Jest to najlepsza jednoosobowa gra, w ktora gralem. Oczywiscie wymaga dorobnych modyfikacji, rewelacyjny wariant mozna znalezc tutaj: http://www.boardgamegeek.com/thread/122763

Mi osobiscie lepiej sie gra samemu wedlug tego wariantu (prefuje poziom okolo 16, wtedy na prawde ciezko pokonac gre) niz w wiecej osob, kiedy sa dluzyzny w czekaniu na swoja kolej.
 
 
red_blade
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lut, 2008   

No tak fajny ten "rewelacyjny wariant"-tylko szkoda że po angielsku, a mi się nie chce tłumaczyć, więc za bardzo o nim nie poczytałem ;) -mógłbyś dać jakiegoś linka z polską wersją, albo samemu jakoś streścić te zasady?
 
 
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Sty, 2012   

Kupiłem Runebounda z myślą o grze solo. W jakim celu rzucać kośćmi ruchu skoro nie ma innych graczy? Macie jakieś sposoby na urozmaicenie rozgrywki solo?
 
     
Marcus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Sty, 2012   

Tak, najłatwiej to prowadzić więcej niż jedną postać, a warianty masz już w tym wątku na BGG. Warto też dokupić dodatki karciane- nowe przedmioty, wyzwania i przygody.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13