galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania i odpowiedzi dotyczące zasad
Autor Wiadomość
kingbrucelee
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Mar, 2017   

Jeżeli na karcie miejsca jest napisane "możesz..." to czy odwiedzenie tego miejsca jest wyłącznie decyzją gracza? W sensie "możesz, ale nie musisz"?

Ostatnim razem miałem na obszarze na którym losuje się dwie karty, dwie odkryte karty miejsc. Każde z miejsc miało w opisie "możesz" wiec teoretycznie można zatrzymać się na tym obszarze i nie robić nic jeżeli dobrze rozumiem słowo "możesz". Prawidłowo?
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Mar, 2017   

kingbrucelee napisał/a:
Jeżeli na karcie miejsca jest napisane "możesz..." to czy odwiedzenie tego miejsca jest wyłącznie decyzją gracza? W sensie "możesz, ale nie musisz"?
Tak
 
     
bizkitka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Mar, 2017   

Cześć,

mam pytanie, które bardzo nurtuje mnie po ostatniej rozgrywce, mianowicie, czy jest możliwość aby dana cecha (siła lub moc) spadła poniżej 1? Miałam taką sytuację grając trollem (moc 1), gdzie po rzuceniu kością u czarownicy w mieście wylosowałam, iż tracę jeden punkt mocy. Czy na skutek takiego zdarzenia moc powinna wynosić 0?
 
     
Xan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Mar, 2017   

bizkitka napisał/a:
Cześć,

mam pytanie, które bardzo nurtuje mnie po ostatniej rozgrywce, mianowicie, czy jest możliwość aby dana cecha (siła lub moc) spadła poniżej 1? Miałam taką sytuację grając trollem (moc 1), gdzie po rzuceniu kością u czarownicy w mieście wylosowałam, iż tracę jeden punkt mocy. Czy na skutek takiego zdarzenia moc powinna wynosić 0?


Hej,

nie jest możliwe, aby cecha jak Siła lub Moc spadły poniżej swoich początkowych wartości. Jeżeli grając Trollem rzuciłaś w Mieście, że tracisz 1 punkt Mocy, a nie posiadasz żadnego żetonu Mocy, to wówczas nic nie tracisz (traci się ewentualnie tylko dodatkowe żetony).

Pozdrawiam,
Kamil
 
     
ubex
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Maj, 2017   Zadanie czarownika a teleport

Część , trafiła mi się taka sytuacja. Miałem zadanie czarownika, podczas zwiedzania zewnętrznej krainy trafiłem na kartę przygód która nakazywała mi przenieść się na równiny grozy. Z tego co czytałem w zasadach nie mogę przejść tajemnych wrót bez wykonanego zadania, jednak w tym przypadku nie wchodzę przez wrota , tylko wykonuję polecenie zawarte na karcie przygody.
1 czy mogę wejść na równinę
2 czy mogę kontynuować krucjatę na koronę władzy.
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Maj, 2017   

Xan napisał/a:
nie jest możliwe, aby cecha jak Siła lub Moc spadły poniżej swoich początkowych wartości. Jeżeli grając Trollem rzuciłaś w Mieście, że tracisz 1 punkt Mocy, a nie posiadasz żadnego żetonu Mocy, to wówczas nic nie tracisz (traci się ewentualnie tylko dodatkowe żetony).
Bo ludzie źle grają i potem im się miesza. Myślą że jak zaczynasz z Mocą 1 to powinieneś mieć 1 stożek niebieski który to odzwierciedla a to nie prawda. Widzę to nagminnie.

ubex napisał/a:

1 czy mogę wejść na równinę
2 czy mogę kontynuować krucjatę na koronę władzy.

Tak i tak.
 
     
ubex
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Maj, 2017   Korona władzy

Mam zagadkę z zaklęciem zamiany w ropuchę.

Jestem z graczem innym na koronie władzy. Zamienia mnie w ropuchę zaklęciem. Więc automatycznie dropuje wszystkie itemy i przyjaciół w miejscu gdzie stoję. Następnie odbywa się normalna walka.

1. Czy przeciwnik może podnieść moje itemy (już stoi na polu nie wkroczył na nie) , nie zdobył ich bezpośrednio w skutek zabicia mnie , czy też nagrody za wygraną walkę.


2. Jak rozumiem w takiej sytuacji zawsze te przedmioty zostaną na koronie władzy gdyż nikt nie będzie mógł ich podnieść bo -> zawsze na koronie władzy jest poszukiwacz i kolejny wchodzący na koronę władzy musi wybrać walkę a nie rozpatrywanie obszaru.
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Maj, 2017   Re: Korona władzy

ubex napisał/a:
Mam zagadkę z zaklęciem zamiany w ropuchę.

Jestem z graczem innym na koronie władzy. Zamienia mnie w ropuchę zaklęciem. Więc automatycznie dropuje wszystkie itemy i przyjaciół w miejscu gdzie stoję. Następnie odbywa się normalna walka.

1. Czy przeciwnik może podnieść moje itemy (już stoi na polu nie wkroczył na nie) , nie zdobył ich bezpośrednio w skutek zabicia mnie , czy też nagrody za wygraną walkę.
Nie może bo żeby podnieść przedmioty musiałby napotkać obszar, a musi walczyć z Tobą. Jeśli zostanie sam na koronie władzy (i gra się jeszcze nie skończy) to może podnieść te przedmioty.
 
     
Stardustmoon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Maj, 2017   

Witam,
mam problem z interpretacją karty Ghoula.
Pisze tam że "W każdej walce jeden z twoich wskrzeszonych przyjaciół może dodać swą Siłę do twojej"
I tu moje pytanie, czy wskrzeszeni przyjaciele którzy mają moc np duchy czy w ich przypadku dodaje też siłę zamiast mocy, czy po prostu moc do mocy a siłę do siły?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie :grin:
 
     
Nokturn
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Maj, 2017   

Dodajesz tylko siłę jednego przyjaciela. Nie ma mowy nigdzie o mocy. Jeśli na karcie wystepuje słowo "walka" to domyslnie jest traktowana jako walka fizyczna.
 
     
Stardustmoon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Maj, 2017   

Dzięki za odpowiedź :)
I jeszcze jedno pytanie czy dobrze mysle ze jak on wskrzesza pokonanego wroga to nie może to być duch tylko musi byc ktoś fizyczny?
Bo staram się zrozumieć ten caly mechanizm :)
 
     
Berni77
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Maj, 2017   

Na karcie masz wyraźnie napisane "kiedy pokonasz wroga w WALCE".
Określa to jednoznacznie walkę przy pomocy Siły. Walka na Moc to Walka Psychiczna.
Czyli wrogów (duchów czy innych) posiadających Moc nie możesz wskrzesić, bo toczysz wtedy Walkę Psychiczną (a nie Walkę).
 
     
Stardustmoon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Maj, 2017   

To już wszystko wiem, dzięki serdeczne za pomoc :)
 
     
Bludgeon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Maj, 2017   

Berni77 napisał/a:
Walka na Moc to Walka Psychiczna.
Nie ma czegoś takiego jak walka na moc bo walka jest na siłę.
 
     
Nokturn
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Maj, 2017   

Bludgeon napisał/a:
Berni77 napisał/a:
Walka na Moc to Walka Psychiczna.
Nie ma czegoś takiego jak walka na moc bo walka jest na siłę.


No teraz to już się czepiasz.. To co Bernie napisał jest logiczne i tak mozna do tego podejść celem wyjaśnienia zasad przecież. Walka psychiczna to inaczej walka z uzyciem mocy (na moc). Nie ma znaczenia, że to określenie nie występuje w instrukcji. Jeśli ktoś nowy przeczyta zdanie, że nie ma czegoś takiego jak walka na moc to może to wprowadzić kolejny zamęt.
Ot:
Walka = siła
Walka psychiczna = moc
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 13