galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Balans postaci
Autor Wiadomość
miguel
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Gru, 2008   Balans postaci

Spotkałem się z opinią, że postacie w Talismanie są świetnie zbalansowane.

Niestety po kilku grach nie mogę się z nią zgodzić.

Ze znajomymi już postanowiliśmy banować Wróżkę, a zastanawiamy się nad kolejną postacią.

Czy macie podobne odczucia?
 
 
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Gru, 2008   

Miło będzie jak podasz jakieś uzasadnienie w związku z Wróżką.
Jest zbyt słaba, czy może chodzi o odrzucanie kart przygód? :)
 
 
miguel
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Gru, 2008   

Ajgor napisał/a:
Miło będzie jak podasz jakieś uzasadnienie w związku z Wróżką.
Jest zbyt słaba, czy może chodzi o odrzucanie kart przygód? :)


;)

odrzucanie kart przygód, a wręcz ich "przewijanie", bo sprowadza się to do odrzucania wrogów i zbierania przedmiotów, przyjaciół, wybranych zdarzeń...
 
 
dymsza
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Gru, 2008   

moim zdanie trol ma za dużo siły łatwo mu dopykać kilka punktów i może napierdzielać po koronę - tym bardziej ze walka psychologiczna zdarza sie rzadko
 
 
Beamhit
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Gru, 2008   

A dla mnie gra tak jest losowa, że żadne zdolności nie gwarantują zwycięstwa. Wróżką przegrałem z Ghoulem, który nie wykorzystał żadnej ze swojej zdolności (za to w gospodzie szybko przepłynął do świątyni, a tam wylosował jedno jeziorko (w tej krainie) i poltergeista). Tak się wymodlił, że cała partia trwała może tylko pół godziny.

Najlepszą zdolność IMO ma druid. Nie dość że w puszczy fajnie zawsze nabija sobie czary, to ta zmiana charakteru (a może zmienić charakter, zanim karta przygód wejdzie do gry) nieźle potrafi go bustować (nie wspominając o tym, że taki Mistyk dla druida to najlepszy przyjaciel).
 
 
Soultaker
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Gru, 2008   Re: Balans postaci

miguel napisał/a:
Spotkałem się z opinią, że postacie w Talismanie są świetnie zbalansowane.

Niestety po kilku grach nie mogę się z nią zgodzić.

Ze znajomymi już postanowiliśmy banować Wróżkę, a zastanawiamy się nad kolejną postacią.

Czy macie podobne odczucia?


To wszystko zależy od farta przecież. Przewijanie kart nie gwarantuje sukcesu bo zawsze można trafić gorzej ;] Wróżka jest dość dobrą postacią, ale jak my graliśmy z kolegami to Troll, Czarownica i Krasnolud byli na KW a ja wciąż się Wróżką tułałem po zewnętrznej tak więc nie ma reguły ;p
 
 
Shaciu
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

Postacie w MIM-ie zbalansowane nie są i nigdy nie były. Absolutnym wymiataczem jest (obok wróżki.... no dobra - 10 razy lepszym) mnich. Koleś który ma przez cały czas na sobie cios psioniczny. Według mnie nie ma lepszego kolesia.
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

Shaciu napisał/a:
Postacie w MIM-ie zbalansowane nie są i nigdy nie były. Absolutnym wymiataczem jest (obok wróżki.... no dobra - 10 razy lepszym) mnich. Koleś który ma przez cały czas na sobie cios psioniczny. Według mnie nie ma lepszego kolesia.


Innymi słowy, +3 do Siły (ponieważ i Cios Psioniczny i umiejętność Mnicha) odają tylko Startową wartość Mocy.
 
 
Shaciu
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

Nemomon napisał/a:
Innymi słowy, +3 do Siły (ponieważ i Cios Psioniczny i umiejętność Mnicha) odają tylko Startową wartość Mocy.


Właśnie mam w ręku kartę mnicha i....... gdzie masz napisane, że startową wartość mocy? Na karcie widnieje:
"... dodawać do Siły wartość twojej Mocy"
 
 
Tristan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

Shaciu z tego co pamiętam to w instrukcji angielskiej było wyraźnie napisane ,że chodzi o bazową wartość mocy ,a nasi tłumacze oczywiście tego nie uwzględnili.
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

Ależ owszem, uwzględnili: w tej edycji "wartość" (eng. value) odnosi się do tego co mamy wydrukowane na karcie (Siła, Moc, Los, Życie).
Osobną kwestią są żetony (Siły i Mocy) oraz wszelkie inne modyfikatory (wynikające z Przedmiotów, Przyjaciół itp.).
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

Ja bym jednak się z Tobą, Janek, nie zgodził. Z tego, co na biegu pamiętam, to w erracie (tej nieoficjalnej oraz oficjalnej z Talisman 4th ED) jest zapisane, że chodzi o startową wartość. Z tego, co pamiętam, to w Talismanie nie robili rozróżnienia, na Value czyli startowe (prędzej zawsze była mowa o starting quota) oraz rest - reszta. Ale teraz gram w WoGa z kolegą i nie mam czasu sprawdzić.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

Shaciu napisał/a:
Nemomon napisał/a:
Innymi słowy, +3 do Siły (ponieważ i Cios Psioniczny i umiejętność Mnicha) odają tylko Startową wartość Mocy.


Właśnie mam w ręku kartę mnicha i....... gdzie masz napisane, że startową wartość mocy? Na karcie widnieje:
"... dodawać do Siły wartość twojej Mocy"



Przeczytaj instrukcję.




Co do zbalansowania postaci. Są one świetnie wyważone a banowanie wróżki jest idiotycznym pomysłem bo w porównaniu do starego MIMa i tak została osłabiona. Teraz jest po prostu bardzo dobra ale nie niepokonana.
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

Nemomon napisał/a:
Ja bym jednak się z Tobą, Janek, nie zgodził. Z tego, co na biegu pamiętam, to w erracie (tej nieoficjalnej oraz oficjalnej z Talisman 4th ED) jest zapisane, że chodzi o startową wartość. Z tego, co pamiętam, to w Talismanie nie robili rozróżnienia, na Value czyli startowe (prędzej zawsze była mowa o starting quota) oraz rest - reszta. Ale teraz gram w WoGa z kolegą i nie mam czasu sprawdzić.


To jak znajdziesz to podaj linka, bo ja pamiętam rozmowę na ten temat, gdzie mówiono, iż value=starting value. Ponadto z instrukcji eng (gdzieś przy Sile i Mocy) można wywnioskować że "value" odnosi się do wartości początkowej- sprawdź.
A może właściwie mówimy o tym samym, tylko małe nieporozumienie się zrodziło...
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   

Może chodziło Ci o to:

Talisman English Rules napisał/a:
Each player’s character card lists his character’s Strength, Craft, fate, and life values, as well as a number of special abilities.


? [s]Ale tutaj raczej chodzi jako o wartość niźli keyword - startowa wartość.[/s]

Dobra, chodziło Ci o to:

Talisman English Rules napisał/a:
A character’s Strength at any time is the character’s Strength value, plus Strength counters, plus any Strength gained from Followers, Magic Objects, and Objects that may be used at that time.


Mój błąd. Przyznaję się. Ale jest to wymiennie używane ze Starting quota, zresztą też niekoniecznie zbyt często.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13