galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Malowanie figurek:)
Autor Wiadomość
Iesthir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Sty, 2009   

Generalnie do malowania figorek uzywa sie farbek akrylowych. Farbki Citadel czy P3 "specjalnie dedykowane" do malowania figorek to tez akryle, tylko o troche innym skladzie. Ale generalnie jakiejs szczegolnie dozej roznicy nie ma. Pedzelki najlepiej miec trzy: 1 do wiekszych powierzchni, 0 do mniejszych i 00 do szczegolow. Ale ostatecznie mozna obyc sie tylko majac 0 i 00 badz jak ktos ma wprawna reke to w dowolnej kombinacji (00 i 1 albo 1 i 0), ja takiej nie mam wiec maluje 3ma ale widzialem ludzi malujacych duzo lepiej odemnie a uzywajacych tylko 0.
Podklad jak wiele osob mowilo jest niezbedny. Zasadniczo na poczatek najlepiej uzywac czarnego, kolory wychodza ciemniejsze ale za to latwiej go malowac (z wyjatkiem czerwonego, czerwone farby bardzo slabo kryja czarny podklad) a ewentualne niedomalowanie mozna uznac za "cien". Bialy jest duzo trudniejszy bo bialej niedomalowanej plamy na cienie nijak zwalic nie mozna wiec generalnie wymaga duzo wiekszej dokladnosci.
Jesli chodzi o cieniowanie to mozna to robic klasycznie (czyli kladzenie kilku odcieni farby od ciemniejszego do jasniejszego badz odwrotnie), wtedy efekty beda niesamowite, ale tez jest to bardzo trudne, albo zrobic tzw. vertical. Tylko do Verticala potrzeba podklad w sprayu juz (i to oficjalny np. Games Workshop bo zwykly spray moze sie: swiecic - co wyglada ogolnie mowiac zle, stopic figorke - tez sie zdarza, farba akrylowa moze sie go nie trzymac - a zmycie farby z plastiku jest krotko mowiac ryzykowne). Vertical polega na tym ze najpierw maluje sie cala figorke na czarno a potem z gory pryska sie bialym sprayem. W ten sposob uwydatniaja sie szczegoly figorki (juz na tym etapie wyglada super) a po polozeniu 1 warstwy farby mamy juz zrobione cieniowanie.
Sam tez zaczolem malowac w przerwie swiatecznej ale skoncyzlem narazie tylko zlodzieja, wojownika, zabojce i krasnoluda. Niestety zaczely sie studia i dopiero na feriach bede mial czas dokonczyc. Ale moze wczesniej uda mi sie wrzucic jakies zdjecia.
 
 
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Sty, 2009   

Zmalowałem te obślizłe płazy. :)
Przypominam że nie posiadam zdolności plastycznych, więc mnie nie dołujcie bo stracę resztki zapału. :D

Ostatnio zmieniony przez Ajgor Sro 28 Lis, 2012, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Sty, 2009   

Chyba najładniej pomalowana ropucha jaką widziałem :shock:
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Sty, 2009   

To nie widziałeś mojej teściowej :twisted: Sorry za offtop ;)
 
 
maxus32
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Sty, 2009   

SUPER ! Jak na początkująceo "malarza" wyszło Ci ekstra. Szacun :D
 
 
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Sty, 2009   

Wymyśliłem sobie aby figurka pasowała do karty postaci, więc kombinuję aby jakoś to wyglądało. Może jeszcze coś z tego malowania będzie. :D
 
 
Aribald
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Sty, 2009   Druid w moim wykonaniu...

 
 
Aribald
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Sty, 2009   Czarownica w moim wykonanu...

 
 
Aribald
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Sty, 2009   Krasnolud w moim wykonaniu...

 
 
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Lut, 2009   

Troszkę mi nie wyszło, ale może się nauczę. :)

 
 
Aribald
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Lut, 2009   Mnich w moim wykonaniu...

Ostatnio zmieniony przez Aribald Nie 08 Lut, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Lut, 2009   

Czad !!!!!! :D 8)
 
 
Aribald
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Lut, 2009   Minstrel w moim wykonaniu...

 
 
Sandman
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Lut, 2009   

Aribald:

Możesz napisać jakich farbek używasz, szczególnie chodzi mi o dokladne nazwy kolorów.
 
 
Aribald
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Lut, 2009   odpowiedź...

...używam farb CITADEL (nie polecam za to farb P3, mają bardzo fajne nasycenie pigmentu, ale dość szybko starzeją się po otwarciu, stąd i pracuje się na nich gorzej).

W kwestii farb jakich używam... Skull White, Chaos Black, Codex Grey, Blood Red, Scab Red, Warlock Purple, Desert Yellow, Regal Blue, Camo Green, Scorpion Green, Scorched Brown, Sunburst Yellow, Chainmail, Shining Gold. Bardzo przydatna jest także Elf Flesh, ale akurat jej nie mam. Z takim zestawem udaje mi się zwykle uzyskać taką barwę, na jakiej mi zależy.

Sporo osób już się dzieliło radami i spostrzeżeniami dotyczącymi malowania. Korzystając z okazji i ja się nad tematem pochylę. Mam jedną radę dla wszystkich którzy mają zamiar pomalować swoje figurki... nie bać się mieszać kolorów i nie obawiać się wody, dzięki niej można delikatnie rozjaśniać barwy i zmieniać jej konsystencję, by nie tylko malowało się łatwo i przyjemnie, ale także by w prosty sposób wypełnić trudno dostępne miejsca i zagłębienia.

Zauważyłem także, że wielu spośród was poleca czarny podkład. Ma on oczywiście wiele zalet, szczególnie jeśli maluje się mroczne figurki w dość ciemnych barwach. Ja używam białego podkładu z uwagi na to, że figurki Magii i Miecz są bajecznie kolorowe. Przy białym podkładzie łatwej się "wyciąga" takie barwy. Biały podkład polecam także tym, którzy zaczynają przygodę z malowaniem, gdyż figurki nim pokryte mają lepiej widoczne detale i szczegóły.

Pomysły z wykałaczkami... bez złośliwości polecam odrzucić i rozejrzeć się w bogatej ofercie pędzelków dedykowanych do malowania detali.

No i oczywiście lakier satynowy "Purity Seal". Nie można zapominać, iż są to bardziej pionki do gry niż figurki, więc dwie warstwy takiego lakieru to konieczność. Gracze są różni... paluszki, orzeszki, chipsy, warto więc chronić swoje dzieło.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13