galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Malowanie figurek:)
Autor Wiadomość
FilipsO
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Kwi, 2012   

1:0 dla żony :razz:
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Kwi, 2012   

Chyba 10:0 :D
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Kwi, 2012   

crabtree napisał/a:
Chyba 10:0 :D

No spodziewałem się jakieś 5:0 ale trudno :P poczekajcie aż kupca skończę :D
Póki co 2 kolejne żony: minstrel i elf



 
     
konri
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Kwi, 2012   

Żona ładnie się rozwija :shock: :o Gdyby nie ten ostatni cień na płaszczu elfa to byłby pro. :wink: Nie no serio - niech się szkoli na poważnie to nowy Bohun będzie. :razz:
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2012   

Ravandil napisał/a:
crabtree napisał/a:
Chyba 10:0 :D

No spodziewałem się jakieś 5:0 ale trudno :P poczekajcie aż kupca skończę :D

Jak to "kupca skończę"?? Zostaw tę figurkę dla żony bo nie ręczę za siebie! ;) :D
 
     
Hasufin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Maj, 2012   

Witam,

Bardzo podobają mi się Wasze pomalowane figurki. Dlatego próbuję własnych sił w tym temacie :cool: Zabawa jest przednia! :mrgreen:

Tutaj moja pierwsza w życiu pomalowana figurka: Krasnolud

Pozdrawiam
 
     
sdobrzan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Maj, 2012   

Hasufin napisał/a:
Tutaj moja pierwsza w życiu pomalowana figurka: Krasnolud

Aż ciężko uwierzyć, że to Twoja pierwsza figurka. Zarąbiście pomalowane.

Ja mam pytania dotyczące robienia podstawki, bo chcę je zrobić jak najlepiej:

1. Czy dobrze myślę, że najpierw dobrze jest przykleić piasek na wikol, potem zagruntować razem z resztą figurki i dopiero całość malować? Po pomalowaniu wszystkiego polakierowałbym figurkę, łącznie z piaskiem. Potem dopiero przykleiłbym kępki trawy.

2. Czy trawa mi nie odpadnie z figurek, które trzymam w torebce strunowej w pudełku z grą? Dlaczego słyszę żeby trawę kleić na wikol, a nie superglue?

Z góry dzięki za pomoc.
 
     
konri
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Maj, 2012   

1: Ja Ci powiem ,że nie warto nawet lakierować tego piasku, jedynie obwódkę podstawki.
2: Lepiej kleić na wikol bo jest po wyschnięciu bardziej "puszysta". Ogólnie lepiej nie nosić ta figurek bo się poobtłukują z czasem, ale trawka nie odpadnie (chyba że troszeczkę, ale to tylko nadmiar który się nie przykleił).
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Maj, 2012   

Hasufin napisał/a:

Tutaj moja pierwsza w życiu pomalowana figurka: Krasnolud
Pierwsza w życiu do Talizmana chyba :)
 
     
konri
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Maj, 2012   

Dlaczego jesteście sceptyczni? Jeśli ktoś wyposażył się w odpowiedni sprzęt i uprzednio przeczytał jakieś tutoriale z całą pewnością może tak zadebiutować. Nie wszyscy zaczynają zabawę z modelarstwem od rzucania się na modele bez żadnego przygotowania (choć ja np tak zrobiłem :razz: , jak większość z resztą).
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Maj, 2012   

Nie umniejszając pracy kolegi, bo malowanie kapitalne, ale niemal każdy jest w stanie tak pomalować pierwsza figurkę, tyle, że jednemu zajmie to godzinkę, a innemu tydzień ;) No może z cieniami i odblaskami być problem ;) Ale schludność da się taka osiągnąć, a widziałem tu na forum całe zestawy byle jak pomalowanych figurek, gdzie, przy 3-4 już powinno się wiedzieć z czym to się je. Nie oznacza to braku talentu, tylko brak cierpliwości i od razu widać kto maluje na wyścigi, a kto się przykłada.
 
     
sdobrzan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Maj, 2012   

konri, dlaczego nie lakierować piasku? Myślałem, że taki matowy lakier lepiej zakonserwuje farbę nie sprawiając przy okazji, że wszystko będzie się przesadnie błyszczeć.
Może wikol będzie się gorzej trzymał?

Mam nadzieję też, że polakierowanie figurek pozwoli mi na bezpieczniejsze trzymanie ich w pudełku. Zniosę jakoś to, że się trochę obtłuką.
 
     
konri
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Maj, 2012   

Myślę, że polakierowanie piasku nie zaszkodzi (ja tego nie robię bo jestem leniwy).
Jeśli bardzo chcesz przechowywać figurki w ten sposób to polecam polakierować je najpierw bardziej wytrzymałym błyszczącym, a dopiero potem matowym. Tylko nałóż w miarę cienkie warstwy. Ogólnie powłoka może się wydawać trochę gruba, ale samo matowe lakierowanie nie wystarczy.
 
     
Hasufin
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Maj, 2012   

crabtree napisał/a:
Hasufin napisał/a:

Tutaj moja pierwsza w życiu pomalowana figurka: Krasnolud
Pierwsza w życiu do Talizmana chyba :)


Pierwsza, pierwsza całkiem :wink: Miło, że Wam się podoba. Sam też jestem z niej zadowolony. Zanim się zabrałem za malowanie, to sporo poczytałem na ten temat. Ten wątek już dużo mi pomógł. No i mam wykształcenie plastyczne... i dużo cierpliwości :razz:

Planuję za jakiś czas zakupić również dodatek Smoki. Myślę, aby dać figurkom z tego dodatku bursztyny do podstawek. Wyróżniałyby się. Jak myślicie, dobry pomysł? :wink:
 
     
konri
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Maj, 2012   

Zależy jakie te bursztyny, jeśli jakiś bardzo drobne (jak piasek) to może i byłoby fajnie. Ale ogólnie to chyba troszkę będzie zalatywało kiczem. :razz: Ale poczekamy - zobaczymy, nic tu nie będę z góry przesądzać.

PS:
Ale masz tylko podstawową grę, czy już jakieś dodatki? Jeśli to pierwsze, to odradzam zakup smoków na pierwszy ogień - u mnie np. leżą bezczynnie bo towarzystwo stwierdziło że za bardzo utrudniają :roll: grę. Ale to tylko taka luźna uwaga i może źle odczytałem kontekst. :razz:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 13