galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Malowanie figurek:)
Autor Wiadomość
Hasufin
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Maj, 2012   

Przypuszczam, że możesz mieć rację co do tych bursztynów ;)

PS. Mam podstawkę tylko. Ten dodatek wydaje mi się najciekawszy, bo bardzo zmienia rozgrywkę. I są smoki, które uwielbiam :D Dziękuję za radę, ale chyba mimo wszystko zaryzykuję :)
A co byś polecił ewentualnie?
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Maj, 2012   

Polecam najpierw dodatki karciane, żeby wyeksploatować planszę główną na max., a później plansze nakładki, na koniec smoki, ewentualnie po kolei jak były wydawane.
 
     
konri
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Maj, 2012   

A ja myślę, że najlepiej na początek mieć jeden dodatek narożny i jeden karciany. Ja tak zrobiłem i widzę w tym same plusy - plansza większa (moim zdaniem na podstawowej nie dzieje się nic ciekawego) i jednocześnie talia przygód już nawet rozsądnych rozmiarów. Dodatki maiłem kolejności wydawniczej kupowane - te pierwsze to były podziemia i żniwiarz.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Maj, 2012   

Hasufin napisał/a:

PS. Mam podstawkę tylko. A co byś polecił ewentualnie?
Najfajniejsze w tej grze jest malowanie figurek bo sama rozgrywka jest jałowa niczym pustynna gleba.
 
     
evilmg
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Cze, 2012   

Cześć wszystkim! Jakiś czas temu również postanowiłem pomalować swoje figurki. Pierwsze zderzenie było tragiczne (malowanie oczu - kilkanaście podejść, szczegóły itp.) później poszło trochę lepiej. Przeglądam jakieś tutoriale jak stopniowo doskonalić technikę. Niektóre figurki które malowaliście prezentują się świetnie i chciałem stworzyć coś podobnego. Poniżej część moich wypocin. Wiem że sporo błędów, ale chodzi mi tylko o to aby grało się nimi fajnie, a lepsze kolorowe niż szare. Zachęcam wszystkich do malowania, naprawdę niezła zabawa.

 
     
forus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Paź, 2012   

Cześć,

Malował ktoś figurki farbami akrylowymi phoenix lub liquitex (http://www.sklepplastyczny.pl/farby-akrylowe-liquitex-51742/). Zastanawiam się na kupnem jednego z w/w zestawów do malowania figurek. Figurki oczywiście będą pomalowane wcześniej podkładem.

Jak z trwałością i przyczepnością tych farb do podkładu malowanej figurki ? Prośba o opinię.

Czytałem o farbach dedykowanych (vallejo, citadel) do malowania figurek, ale nie chcę wydawać około 200 PLN na komplet farb.
 
     
wonka
[Usunięty]

Wysłany: Nie 06 Sty, 2013   

a czy ktoś z was ma pomalowaną smoczą amazonkę, ale na kolory inne niz na karcie poszukiwacza? Ten zielono niebieski ciemny smok wydaje mi sie zbyt ciemny, jakis złoto czerowny mi sie marzy ale nie mam odwagi :D podpatrzyłabym jak Wam wyszła ta figurka
 
     
aduko
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Sty, 2013   

Do ludzi z Warszawy: Jak by ktoś chciał rozpocząć przygodę z malowaniem figurek do MiM'a to zapraszam na warsztaty w sklepie Rivendell, czwartek 10.01.2013 o 17:30, Aleja Jana Pawła II 43a paw. 24b (poziom -1), Pasaż Muranów:

https://www.facebook.com/events/128476120651167/

Ja się pojawię jako totalny laik :)
 
     
Noalan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Sty, 2013   

Witajcie ponownie.
Przedstawiam Wam mój komplet pomalowanych figurek do podstawowej wersji gry. Część z nich przeszła drobne przeróbki, o których poczytać można na moim blogu. Mam nadzieję, że się podobają.
Oczywiście chętnie służę radą i chętnie przeczytam każdą opinię.

Do pędzla Panowie i Panie! :)

 
     
wonka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Sty, 2013   

piękne są! chciałabym umiec tak cieniować i szczegółowo malować, zwłaszcza twarze.kilka pytań;
1. jak zrobiles tak "przejrzyste" kryształy na różdzce czarnoksieznika?
2. utaj chyba wiecej wash'a niż dry brush'u jest prawda?
 
     
Noalan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Sty, 2013   

Witaj wonka i dziękuję :)

Malowanie kryształów.
Przy malowaniu kryształów posłużyłem się zasadą, wedle której płynne przejścia na każdej ściance przebiegają od jasnej do ciemnej barwy zaczynając od dołu. Przy założeniu, że kryształ ogólnie jednak najciemniejszy będzie u szczytu wytworzył się naturalny "blask" u nasady kryształu. Następnie zrobiłem lining każdej krawędzi i dodałem gdzieniegdzie lilka skośnych linii imitujące refleksy. Całość przykryłem błyszczącym lakierem bezbarwnym dla uzyskania szklistego efektu.
Więcej o malowaniu Czarnoksiężnika znajdziesz na moim blogu:
http://bigforeheadstudio....noksieznik.html

Rzeczywiście rzadko używam drybrashu, bo głównie w przypadku farb metalicznych. Choć może więcej pojawia się go przy późniejszych figurkach, które mam nadzieję również wrzucić niebawem. Zazwyczaj płynne przejścia uzyskuję stopniowym rozjaśnianiem barw i pogłębianiem efektu washem.
 
     
wonka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Sty, 2013   

Bardzo podobają mi sie te mocno widoczne wash'e u Ciebie! Sama próbuje uzyskac podobny efekt ale zazwyczaj jak juz zrobie coś co wygląda podobnie to uznaje, że jest zbyt karykaturalne i mocne i zamalowuje to :/ moze to dlatego, że wash'e produkuje sama.. po prostu bardzo rozcieńczam farbę koloru, którym chce washować
 
     
Noalan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Sty, 2013   

Zawsze wychodź od malowania figurki ciemniejszym kolorem bazowym i stopniowo rozjaśniaj cienkimi warstwami. Nie bój się kontrastów, bo przy tak małej skali działają one na korzyść. Wash'a używaj na końcu, żeby złagodzić przejścia tonalne i zetrzyj nadmiar z najbardziej wystających powierzchni. Sam wash wszystkiego nie zrobi bez dobrego cieniowania.

Jeśli sama robisz wash'e to polecam dodatek Vallejo Matt Medium. Używając go z umiarem bardzo ładnie je zmatowisz, przez co ciemne rejony nie będą się tak błyszczały i dodatkowo doda im to głębi. Sam medium likwiduje też nieco napięcia powierzchniowe farby przez co pigment nie gromadzi się tak na jej krawędziach. Ogólnie polecam go stosować też przy normalnym malowaniu, bo figurki dzięki niemu się tak nie świecą.
 
     
wonka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Sty, 2013   

Dzieki za porady
ten vallejo to jest jakis lakier?
 
     
Noalan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Sty, 2013   

Tak jak napisałem - jest to medium czyli dodatek do farb (akrylowych). Do lepszego rozprowadzania farb (przydatne przy gładkich rozjaśnieniach) polecam również Glaze Medium Vallejo.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 13