galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Malowanie figurek:)
Autor Wiadomość
Shuwar
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Mar, 2013   

@ Boskurek
Nie znam się na tych chemicznych nazwach, ale próbowałeś może zwykłego zmywacza do paznokci ? Cudów nie ma i trzeba trochę poskrobać (musiałem stosować punktowo, kąpiel to pewnie pikuś), ale generalnie działa.
 
     
Boskurek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Mar, 2013   

Witam.
Nie próbowałem jeszcze acetonu, chwilowo nerwy mi puściły do tej tematyki i odpoczywam od tego. Ale spróbuję, mam jedną żabkę przeznaczoną do testowania, chociaż ona już była poddana działaniu kilku substancji, więc nie wiem, czy kolejne efekty nie są wypadkową kilku poprzednich reakcji chemicznych...
 
     
Miscatonic
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Kwi, 2013   

Widzę że wątek coś przycichł to trochę go odświeżę, zmalowałem właśnie krasnoluda. Jeśli ktoś coś ma to wrzucajcie, bo wielu z was odwalało kawał dobrej roboty. Brak czasu?
</br>
 
     
halkamajtas
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Kwi, 2013   

Witam mam słaby aparat ale tak wyglądają moje figurki malowane przez dobrego kolegę https://picasaweb.google.com/lh/photo/fjqNpKw8jfFUTQf0-Njpo9MTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink
 
     
halkamajtas
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Kwi, 2013   

[img][img][/img][img][/img][img][/img][img][/img][img][/img] [img][/img]
 
     
Miscatonic
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Kwi, 2013   

Kozacki pomysł z podklejeniem filcu pod figurki, zastosuje:)
 
     
halkamajtas
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Kwi, 2013   

To jest sukno, zostało mi trochę z obszywania stołu więc trzeba było wikorzystać.Świetnie się sprawdza na planszy (filc jest za gruby).
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Maj, 2013   

Mędrzec zmalowany przez żonę:



Ja się teraz bawię w ciapanie figurek do Umbra Turris, więc malowanie Talismana trochę zaniedbane z mojej strony.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Cze, 2013   

@halkamajtas
Świetne Ci wyszły te żaby - niczym żywcem zdjęte z karty! Pozostałe figurki też bardzo udane, ale żaby mnie zachwyciły. Stosujesz lakier błyszczący?

Obecnie maluję figurki do Talismana i przeszedłem z lakieru matowego na błyszczący. Efekt jest znacznie przyjemniejszy dla oka moim zdaniem. W tej grze warto eksponować ładne, nasycone kolory, a lakier błyszczący świetnie się do tego nadaje. Warto spróbować, bo nie każdemu mogą przypaść do gustu takie świecące się figurki, jednak przyjemniej się je dotyka :)
 
     
Nyarl
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Sie, 2013   

Witam. Zakupiłem sobie farbki firmy Vallejo z serii Game Color.
Kolory i Wash'e do cieniowania:

Kolory:
Imperial Blue 72.020
Bloody Red 72.10
Goblin Green 72.030
Gold Yellow 72.007
Silver 72.052
Elfic Flesh 72.098
Polished Gold 72.055
Chainmail Silver 72.053
Leather Brown 72.040

*Dodatkowo odcienie:
Moon Yellow 72.005
Electric Blue 72.023
Escorpena Green 72.032
Squid Pink 72.013
Stonewall Grey 72.049

Wash'e:
Sepia Wash 73.200
Black Wash 73.201
Pale Grey Wash 73.202
Umber Wash 73.203
Flesh Wash 73.204
Green Wash 73.205
Red Wash 73.206
Blue Wash 73.207

Farbki mają po 17ml z tej aukcji:
http://allegro.pl/show_item.php?item=3427348566

Tu kolory można porównać:
http://www.dakkadakka.com...atibility_Chart

2 pędzelki 70:0 - okrągłe
1 pędzelek 70:4 - okrągły
2 pędzelki 10:0 - okrągłe
1 pędzelek 000 - okrągły
1 pędzelek 00 - okrągły
1 zestaw pędzli od 1 do 12 - okrągłe

Drewnianą paletę na farby

Dodatkowe farbki 75ml: czarna i biel tytanowa firmy STANGER (dlatego nie dokupowałem na razie farbki czarnej oraz białej z Vallejo z serii Game Color, dokupię jeżeli te będą nadawały się tylko na podkłady).

Lakier bezbarwny, jedwabiście matowy firmy Nerchau.

Klej modelarski z pędzelkiem Revell.
Klej Wikol.
Klej polimerowy.

Zestaw skalpeli modelarskich.

"Trzecia ręka" - Lupa taka do lutowania z dwoma łapkami, którymi może trzymać np. dwie postacie na raz.

Czaszki z Warhammer'a jakbym gdzieś potrzebował na podstawki (40 sztuk).
Trumienki z żywicy z deklami do postaci np. wampirzycy i może ghoul'a (4 sztuki).

Oraz zestaw 41 komponentów na podstawki - od posypek, przez trawę, proszek do odbijania śladów, po korę.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Formę silikonową: Cegiełki - Kamień polny do Dice Tower, żeby ją zrobić, a w sumie przerobić na taką ładną.

No i oczywiście Dice Tower z tej aukcji:
http://allegro.pl/show_item.php?item=3476816677

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sakiewkę do dodatku SMOKI też mam, białą z kolorowym, czerwonym smokiem - na żetony.

Oraz posiadam:
Talisman: Magia i Miecz ed. 4.5*
Talisman: Magia i Miecz: Żniwiarz
Talisman: Magia i Miecz: Podziemia
Talisman: Magia i Miecz: Królowa Lodu
Talisman: Magia i Miecz: Góry
Talisman: Magia i Miecz: Pani Jeziora
Talisman: Magia i Miecz: Smoki*
Talisman: Magia i Miecz: Wilkołak
Talisman: Magia i Miecz: Miasto

*Wersje poprawione. Kolejne przedruki, w których już nie było erraty.

W reszcie nie doszukałem się żeby była konieczna errata na www.galakta.pl.
Nie wiem tylko jak w MIEŚCIE (bo świeży dodatek).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Będę malował figurki po raz pierwszy.

Pytanie 1:
Czy zestaw jest dobry?
Pytanie 2:
Czy czegoś mi brakuje?
Pytanie 3:
Czy dam rade pomalować wszystko tymi farbkami, łącznie z monetami ale oprócz DICE TOWER?
Pytanie 4:
Po odpowiedzi na pytanie 3, czy zostanie farbek na pomalowanie DICE TOWER?
Pytanie 5:
Podkład Biały czy Czarny? Proszę nie uwzględniać tego, że robię to pierwszy raz po prostu, który lepszy. Chyba, że do niektórych postaci lepiej wypada BIAŁY, a do innych CZARNY?
Pytanie 6:
O jakich technikach malowania powinienem wiedzieć?
Dry brush - suchy pędzel?
Rozjaśnianie?
Cieniowanie?
A może jakieś inne?



-+-+-+-+-+-



Teraz parę odpowiedzi na moje pytania, odpowiem sobie sam:

Farbki Vallejo są jak dla mnie lepsze od Cytadeli i mają wszystkie chyba ich odpowiedniki. Cytadele sprawdzałem w między czasie, post wcześniejszy przeklejony z innego forum, ale mój, dlatego jeden pod drugim.

Washe po prostu niezastąpione! Dodam, że mimo posiadania washy używam też innych technik cieniowania, technik suchego oraz mokrego pędzla.

Pędzle te które napisałem jak najbardziej potrzebne.

Drewniana paleta super.

Dodatkowe farbki firmy STANGER...
Farbka Czarna jest po prostu super. Świetna jako podkład. Świetna jako po prostu farbka, dlatego nie trzeba Vallejo czarnej dokupować. Świetna do cieniowania.
Farbka Biel tytanowa nadaje się tylko i wyłącznie do cieniowania ale za to cieniuje się nią przednio!

Lakier bezbarwny - jak dla mnie odpowiedni. Figurka wygląda po nim ani matowo, ani błyszcząco. Taki jakiś pośredni. Mnie się bardzo podoba.

Klej modelarski z pędzelkiem Revell - przydatny jeżeli sklejam jakieś części plastikowe lub np. uszkodzę figurkę skalpelem podczas gradowania.
Klej Wikol - bardzo przydatny do podstawek.
Klej polimerowy lepszy do klejenia normalnych kamieni na przykład.

Zestaw skalpeli modelarskich - niezastąpione, ważne żeby było parę różnych ostrzy.

"Trzecia ręka" - Lupa taka do lutowania z dwoma łapkami, którymi może trzymać np. dwie postacie na raz - jak na razie malowałem bez niej, nawet oczy. Kupiłem ją od wypadku. Jednak sprawdziłem ją dzisiaj i faktycznie przydatna rzecz i bardzo fajna.

Czaszki z Warhammer'a - niezastąpione do podstawek pod figurki i akurat mnie do Dice Tower.

Zestaw 41 komponentów na podstawki - po prostu miód do podstawek oraz do Dice Tower.

Dice Tower - jest super. Zwykła drewniana ale ładna jak na zdjęciu w poprzednim poście, zmodyfikowałem ją i oto efekty. Na końcu dodam zdjęcia. Pewnie jeszcze nie skończona. Berło i Korona Władzy celowo większa niż czaszki i trumna!*

Pomalowałem już 2 figurki niżej zdjęcia.

Co do formy silikonowej... fajna i robi to co ma robić ale jednak nie użyłem, za dużo roboty w oklejaniu wieży.

1.Zestaw jest bardzo dobry (jedynie muszę dokupić lakier bezbarwny błyszczący do części błyszczących i złota na przykład oraz biały innej firmy do podkładów dla jaśniejszych postaci).
2.Lakieru bezbarwnego błyszczącego, białej farbki do podkładu oraz Vallejo Airbrush Thinner (do rozcieńczania farb) - to ostatnie nie koniecznie ewentualnie jak mi na palecie przyschnie za bardzo.
3.Myślę, że pomaluje wszystko i jeszcze zostanie. Dice Tower pomalowana, monety pomalowane oraz 2 figurki. A farbek jakbym nie używał wcale (ewentualnie może skończyć się Black Wash 73.201 z Wash'ów i ewentualnie czarny firmy STANGER).
4.Tak zostanie.
5.Czarny lepiej kryje nie domalowania, niby jak cienie i używać do postaci mrocznych. Białego używać do postaci z żywymi kolorami i tych w jasnych ubraniach.
6.Cieniowanie suchym pędzlem, mokrym pędzlem oraz washami. Rozjaśnianie i przyciemnianie figurek.
Inne techniki chyba własne tylko :)

http://gamekeeper.offnet....p=110990#110990
Ostatnio zmieniony przez Nyarl Sob 29 Mar, 2014, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
Inez
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Wrz, 2013   

moonman napisał/a:
jeśli tak wychodzi malowanie figurek za pierwszym razem, to chyba w końcu zdecyduję się spróbować :-)

proszę o więcej porad, jakie farby - czy są jakieś tanie zestawy dla amatorów, takie żeby była wystarczająca ilość kolorów itd.


Według mnie najlepsze są zwykłe farby akrylowe. Na początek można kupić tylko 12 kolorów + zło ty i srebrny, bo bardzo się przydają. :razz:
 
     
Nyarl
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Wrz, 2013   

A, że się wtrącę... Malowałem farbkami za 65 zł zwykłymi akrylowymi 24 kolory... Nie wychodziło to zbyt ładnie... I na pewno to nie przez mój nie talent...
 
     
kislawa
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Paź, 2013   

Postanowiłem wziąć się do malowania. Są to moje pierwsze pomalowane figurki w życiu. Macie jakieś porady?



 
     
kislawa
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Lis, 2013   

i jeszcze kilka


 
     
xelos80
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Gru, 2013   Re: Malowanie figurek:)

Witam

Chciałbym zacząć malować figurki i własnie chce zacząć od Talismana. Padło na farbki firmy Vallejo tylko mam problem z wybraniem które kolory by mi się przydały jako początkowe. Nie chce wydawać dużo na zestaw 30 barw. Które kolory (prosiłbym o nazwę albo numer) by się przydały na początek tak żeby nie trzeba było za dużo mieszać kolorów.
Do tego pewnie washe citadel. Które z nich są obowiązkowo przydatne ?

Z góry dziękuję za poradę.

PS. Wstępnie próbowałem sprawdzić jak się maluje ropuchę akrylami malarskimi. Nie wyszła za dobrze :P .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13