galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Malowanie figurek:)
Autor Wiadomość
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Sty, 2010   

wookash966 - jestem pod wrażeniem.
Prostota i estetyka, brawo, brawo!
 
 
aro_kal
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Sty, 2010   

No dość dobrze Ci to wyszło. Podstawki pomaluj koniecznie. Choćby na czarno. Całkiem niegłupim pomysłem jest zakup za 2 zł kleju wikol, posmarowanie nim podstawek i posypanie ich piachem lub naklejenie kamyków. Możesz też kupić sztuczną trawkę (to jednak większy wydatek bo citadela kosztuje ok. 30 zł). Naklejony piach możesz łatwo malować na dowolny kolor.

Co do wysychającej farby - stosuj mokrą paletę. Na pokrywkę od litrowego pudełka po lodach kładziesz ręcznik papierowy, polewasz go wodą, a na wierzch dajesz papier pergaminowy (najlepszy jest spód papieru naklejkowego). Farba schnie chyba 4 razy dłużej.

Ja dawno temu pomalowałem swoje figurki. Jednym słowem była to tragedia. Kupiłem więc odświeżoną wersję nowej edycji MiM i maluję je od nowa. Do tej pory mam pomalowane 10 figurek, bo pojawiły się w międzyczasie inne gry - a to blood bowl, a to space hulk, a teraz warhammer quest. Moje umiejętności rosną. Po roku wstydzę się tego co zrobiłem wcześniej. To co pisałem o pędzlach i podkładach to była bzdura. Dziś to wiem. Pędzli potrzeba trochę (najlepiej citadel), podkład to konieczność (ja lubię szary vallejo), farb mam ok. 20 sztuk (też vallejo), wczoraj kupiłem 8 rozwodnionych farb (wash) citadel. To jest nieustająca droga wydawania pieniędzy. Kiedyś malowałem dwie figurki do MiM w jeden wieczór. Teraz jeden wieczór dla jednej figurki to dla mnie mało. Chyba na warhammer quest skończę moją przygodę z malowaniem, bo zajoba można dostać... Niemniej pomalować niemal 100 figurek trochę czasu mi zajmie.
 
 
wookash966
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Sty, 2010   

Sikorales napisał/a:
Figurki wyglądaja naprawdę super u wszystkich graczy ja jakoś nie potrafie się przełamć na mlowanie... :(


Nie ma co się szczypać tylko malować! Ja też zbierałem się jakieś pół roku, ale wizja kolejnych dodatków i figurek w tym samym odcieniu skłoniła mnie do szybszego rozpatrzenia sprawy.
Jak mówiłem, było to moje pierwsze malowanie figurek, nawet pierwsze malowanie farbami :lol: (nie licząc podstawówki ;) ).
Efekt końcowy zaskoczył nie tylko mnie :)

Choć przyznam, budżet na ten cel to jak jeden dodatek, a i tak jest to studnia bez dna...

aro_kal dzięki za rady! przydadzą się w przyszłości :) Myślałem o piasku ale jeszcze szukam czegoś trochę większego od piasku co pomaluje na odcienie zielonego by przypominało trawę. Szukam czegoś co da większą głębię. Nie ma co robić podstawek z trawy sztucznej bo i tak figurki będą się tarzać miedzy sobą w pudełku i nie wiem czy tak zrobiona podstawka to wytrzyma.

aro_kal napisał/a:
wczoraj kupiłem 8 rozwodnionych farb (wash) citadel. To jest nieustająca droga wydawania pieniędzy. Kiedyś malowałem dwie figurki do MiM w jeden wieczór. Teraz jeden wieczór dla jednej figurki to dla mnie mało. Chyba na warhammer quest skończę moją przygodę z malowaniem, bo zajoba można dostać... Niemniej pomalować niemal 100 figurek trochę czasu mi zajmie.


W moim przypadku to jedna figurka na wieczór i zabawy jest trochę.
Najbardziej brakowało mi "wash'ów" nie byłoby problemu z głębią kolorów. Ale jak i Ty mówisz, kasy już może więcej polecieć.

PS A niżej coś dla oka:
 
 
Hellhound
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Sty, 2010   

Moje figurki z Reapera:
 
 
Sikorales
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Sty, 2010   

Panowie kawał dobrej roboty wydaje mi się zę ja sie tego po prostu boje...
mógłbym prosić ABY KTOŚ TO ZEBRAŁ DO KUPY i napisał jakie farby, pedzelki itp i ile mniej wiecej w kosztach wyjdzie:))
 
 
yojin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Sty, 2010   

juz pisano w watku jakie narzedzia potrzeba. Tu albo u Valdiego na forum.

Na "dziendobry" zestawik farbek, pedzelki ze 3 (chyba bylo 0, 00, 01). Podkład (biały / czarny wedle uznania) i cos do pokrycia skonczonych figurek. Warto mic pod reka igle lub wyklaczke do "oczek" :P

Gdy o farbki chodzi to jesli dobry byles na plastyce w podstawowce to wystarzy ci BIAŁY, CZARNY, CZERWONY, ŻÓŁTY i NIEBIESKI :P
Warto miec takze ZŁOTY i SREBRNY oraz cos w kolorze SKÓRY (BRONZED FLESH). Ludzie polecaja (ja takie dostałem od mej Lubej na urodzinki) farbki CITADEL.

Wszytsko znajdziesz na REBEL.PL, ale musisz sie liczyc ze sporymi wydatkami :(
 
 
djzib0
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Sty, 2010   

Jeżeli chodzi o malowanie to nie miałem żadnego doświadczenia. Jednak uparłem się, że figurki z Talizmana pomaluję. Zakupiłem do tego celu zestaw startowy farbek Citadel, do tego 3 pędzle i zacząłem malować.

O farbach można powiedzieć tyle, że na pewno wystarczą na długo i bardzo dobrze się rozprowadzają po figurce. 9 kolorów wystarczy śmiało dla początkujących i dzięki mieszaniu powstaje praktycznie nieograniczona paleta. Uważam, że cena odpowiada jakości i nie warto szukać tańszych odpowiedników.

Efekty malowania?? Sam się zdziwiłem jak mogę być cierpliwy:) nie są to oczywiście dzieła sztuki ale jestem i tak zadowolony z efektu.

Pzdr
 
 
wookash966
[Usunięty]

Wysłany: Wto 02 Lut, 2010   

Kolejna partia. Śnieg przykrył ziemię dlatego podstawki czekają do wiosny.




 
 
Sikorales
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Lut, 2010   

Wookash kawał dobrej roboty!
a moje dalej czekaja na pomalowanie...
 
 
revix
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Lut, 2010   

Świetnie wyglądają te figurki, musze się w koncu zdecydować na pomalowanie :lol:
 
 
faj3r
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Lut, 2010   

mógłbyś je pocieniować trochę. jakiś wash by im się przydał.
 
 
mircea
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Lut, 2010   malowanie



póki co,tylko pięć figurek - oczy już nie te,co kiedyś:)
zamiast w farby,trzeba mi będzie zainwestować w okulary:)
 
 
wookash966
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Lut, 2010   

Dzięki revix, Sikorales - miło mi, że Wam się podobają.

faj3r napisał/a:
mógłbyś je pocieniować trochę. jakiś wash by im się przydał.


One są cieniowane. Zdjęcia wykonane z telefonu i robione w słońcu za bardzo tego nie oddają.
Maluję najpierw całość kolorem ciemniejszym a wystające brzegi/krawędzie poprawiam jaśniejszym. Fakt faktem, że na odcieniu skóry tego wash'a brakuje. Wydają się być blade, lecz mi to aż tak bardzo nie przeszkadza. Na wystawę nie idą ;)
Swoją drogą zastanawiałem się, malując te figurki z Podziemi, jaki odcień wash'a (coś z Citadel) można do tego celu użyć. Możesz coś polecić? Jestem skłonny wypróbować tą technikę :)

mircea - figurki dobrze się prezentują!
 
 
Kriss
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

Jeśli chodzi o washe to nie ma jednego uniwersalnego odcieniu. Najlepiej kupić cały zestaw cena chyba 80zł. Z doświadczenia ci powiem ,ze lepiej pomalować figurkę w jaśniejszych kolorach a potem użyć ciemniejszych washy co automatycznie da ładne cienie. No i róbcie podstawki bo to nadaje figurką pełnego blasku. Nawet zwykły piasek przylepiony na wikol i pocieniowany techniką suchego pędzla (drybrush) da w miarę fajny efekt a roboty na 5min.
 
 
aro_kal
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Lut, 2010   

Cytat:
Swoją drogą zastanawiałem się, malując te figurki z Podziemi, jaki odcień wash'a (coś z Citadel) można do tego celu użyć. Możesz coś polecić?


Ogryn Flesh będzie najlepszy. Nieźle spisują się też Gryphonne Sepia (taki lekko rudawo-żółty - ciężko go nazwać), albo Devlan Mud (brązowy). Najlepiej jednak kup sobie całą paczkę 8 szt. Ja się z tym długo gryzłem, a teraz cholernie się cieszę, że mam. No może nie cieszy mnie tylko rodzaj zastosowanych do przechowywania farb pojemniczków (vallejo ma lepszy pomysł). Czerwony już zdążyłem rozlać, Bogu dzięki na papierowy ręcznik, więc biurko ocalało, i jeszcze udało mi się zebrać farbę niemal w całości z powrotem. Maluje się tym cudownie łatwo, daje śliczny efekt trójwymiarowości, spływa we wszystkie styki powierzchni (np. ręki z płaszczem) dając cień i odcinając ładnie oba kolory od siebie. Wcześniej dawałem sobie radę robiąc delikatne czarne kreski. Jest to jednak pracochłonna sprawa i bardo często udaje się zabrudzić wszystko w koło. Figurki w MiM są jednak dość proste i może by się udało zrobić to czysto.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 13