galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Malowanie figurek:)
Autor Wiadomość
aro_kal
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Lut, 2010   

Jako, że dość szybko nudzę się malowaniem figurek do jednej gry i ciężko mi ocenić kiedy skończę upiększać moją MiM, publikuję dziś już zdjęcia 16 figurek. Zostało mi jeszcze 7. 7 a nie 8 bo amazonka jest już gotowa, ale nie spryskałem jej lakierem w spreju, przez co się błyszczy. Pokaże się światu wraz z ukończeniem jej kolegów.

Bohaterowie przedstawią się czwórkami, zaczynając od najbrzydszej ekipy, a kończąc na najładniejszej i malowanej najpóźniej. Pierwsze figurki zacząłem malować jakieś 4 miesiące temu, a ostatnie tydzień temu. Teraz na tapecie znów jest space hulk.




Moimi faworytami są krasnolud i mnich.

Podstawki są jakie są. Innych nie zrobię. W pudełku i tak walałby się piach i sztuczna trawka, bo jest tam strasznie ciasno, więc nie kombinuję. Takie są neutralne.

A dla porównania jak to wyglądało kiedyś.

>>> GALERIA <<<
 
 
barteks
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Lut, 2010   

aro_kal napisał/a:
Jako, że dość szybko nudzę się malowaniem figurek do jednej gry i ciężko mi ocenić kiedy skończę upiększać moją MiM, publikuję dziś już zdjęcia 16 figurek. Zostało mi jeszcze 7. 7 a nie 8 bo amazonka jest już gotowa, ale nie spryskałem jej lakierem w spreju, przez co się błyszczy. Pokaże się światu wraz z ukończeniem jej kolegów.

Bohaterowie przedstawią się czwórkami, zaczynając od najbrzydszej ekipy, a kończąc na najładniejszej i malowanej najpóźniej. Pierwsze figurki zacząłem malować jakieś 4 miesiące temu, a ostatnie tydzień temu. Teraz na tapecie znów jest space hulk.

Moimi faworytami są krasnolud i mnich.

Podstawki są jakie są. Innych nie zrobię. W pudełku i tak walałby się piach i sztuczna trawka, bo jest tam strasznie ciasno, więc nie kombinuję. Takie są neutralne.

A dla porównania jak to wyglądało kiedyś.

>>> GALERIA <<<


Naprawdę, te nowe prezentują się pięknie. Jak zobaczyłem Twoje nowe figurki odechciało mi się spoglądać na moje. Świetnie zacząłeś cieniować. Filozofa płaszcz rewelacja.
Namawiam Cię do zrobienia podstawek. Figurki nabiorą realizmu a śmieciami w pudełku nie ma co się martwic. Z moich wcale się nie sypie. Przyklejone super-glu i polakierowane trzymają bardzo mocno. Tym bardziej że dzieci codziennie się nimi bawią i wszystko jest OK.
Jeśli możesz to wstaw też zdjęcia figurek z innych gier.
 
 
Kriss
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Lut, 2010   

Jako, że temat dotyczy malowania figurek pozwolę sobie umieścić fotki figurek z warhammera 40K które udało mi się ostatnio pomalować ;)

Jak coś to służę pomocą ;)

Ogólnie mam jakieś tam pojęcie o rzeźbiarstwie, poważnie zastanawiam się nad zrobieniem własnoręcznie nowej figurki do Talizmana. Ktoś ma jakieś pomysły ? ;)





 
 
wookash966
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Lut, 2010   

Kriss napisał/a:
Ogólnie mam jakieś tam pojęcie o rzeźbiarstwie, poważnie zastanawiam się nad zrobieniem własnoręcznie nowej figurki do Talizmana. Ktoś ma jakieś pomysły ? ;)


Prawdę powiedziawszy to sam już jakiś czas temu miałem taki pomysł, żeby do nieoficjalnych nowych postaci zrobić figurki... Jak wykonać to technicznie to można jeszcze ogarnąć - modelina jakaś (green stuff) czy coś w tym stylu. Właśnie myślałem żeby takiego orka zrobić odcisk... Problem polegał na tym, że nie mam skąd wytrzasnąć figurki z Warhammera więc d*pa zbita i plan upadł.
Samemu coś ulepić będzie ciężko. Można w jakimś gipsie ewentualnie coś popukać, zrobić odlew w żywicy epoksydowej i hurtem jechać - konkurencja dla FFG :D

A figurki naprawdę jak żywe. Super sprawa. Szkoda, że nie ogarniam tematu Warhammera, ale nawet niechby figurki stały na półce takie pomalowane to już grubo :)
 
 
barteks
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Lut, 2010   

Kriss napisał/a:

Jak coś to służę pomocą ;)


Kriss jakimi kolorami malowane bron orków? Bardzo ciekawy odcień.

Wielkość figurek jest taka jak w Talizmanie czy większe? Wyglądają naprawdę pięknie. Szkoda nimi grac.
 
 
barteks
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Lut, 2010   

Fajnie, że wrzucacie zdjęcia miniaturek z innych gier. Zaczynało już wiać nudą.
 
 
aro_kal
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Lut, 2010   

Jeszcze tak dobry jak Kriss nie jestem (Kriss pomalowałeś naprawdę ładnie), ale co tam, tak wyglądają moi terminatorzy od space hulk'a. Pamiętajcie, maluję dopiero rok.

Na wstępie napiszę, że figurki terminatorów już dawno miałem pomalowane. 9 sztuk od jakichś 3 miesięcy było gotowe, potem zrobiłem sobie przerwę na blood bowl, by po treningu na 24 zawodnikach tej drugiej gry, powoli się wprawić w malowaniu, i znów zacząłem malować terminatorów. Niestety okazało się, że ci wcześniej pomalowani odstają jakościowo od nowo pomalowanej trójki, więc musiałem tych starych zmyć i zacząć od nowa. Malowanie każdego to ok. 3 wieczory po 4 godziny. Moim zdaniem to kupa roboty, ale chyba warto. Oceńcie sami.













Genokradów zostało mi 4 do pomalowania. Są one jednak mniej kunsztowne, więc nie wiem czy jest sens pokazywać.

PS. Teraz umiałbym jeszcze trochę lepiej ich pomalować, ale tak już zostanie.
 
 
barteks
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Lut, 2010   

Dla mnie wyglądają bardzo dobrze.
Fajni, że je wstawiłeś. Figurki o wiele bardziej wyraziste od tych z Talizmana.
 
 
barteks
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Lut, 2010   Rycerz

 
 
wookash966
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Lut, 2010   

Podoba mi się ten rycerz! Ładna twarz i zielony materiał pocieniowany ze znaczkiem czarnym - super Tobie to wyszło.

Ja w takim malowaniu powoli znajduje hobby :D i mam chrapkę na Warhammera :shock:
 
 
barteks
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Lut, 2010   

wookash966 napisał/a:


Ja w takim malowaniu powoli znajduje hobby :D i mam chrapkę na Warhammera :shock:


Ja też bym spróbował pomalować Warhammera. Może ktoś podaj ceny zestawów i w ogóle cokolwiek o tych grach. W necie jest tyle tego, że nie wiadomo od czego zacząć.
 
 
aro_kal
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Lut, 2010   

Space Hulk jest z uniwersum warhammer 40000. Figurki w nim zawarte są dwa razy większe niż te w talismanie, mają więcej detali, zupełnie inny plastik, twardszy, łamliwy, ale pozwalający w doskonały sposób odwzorować każdy szczegół figurki. Na tę grę trzeba szykować od ok. 300 zł.

Jest też gra Warhammer Quest. Ją też muszę pomalować. Ma już 15 lat. To podobno pierwowzór Descenta (nie wiem jaki on jest więc ciężko mi porównać). Tu niestety koszt to ok. 400-500 zł i trzeba to kupić za granicą, bo w Polsce zdarza się niezwykle rzadko.

Ze świata Warhammer masz też Blood Bowl. To dość tania gra i wciąż możliwe jest jej kupienie nowej, mimo że od lat nie jest produkowana. Szalenie fajna gra.

No i możesz luzem zacząć kupować figurki do bitewnych gier. Koszt figurki zależy od jej złożoności, dostępności i pewnie wielu innych czynników. Pewnie zaczynają się od 10 zł, a kończą na ponad stu. A zrób do tego makietę, stół, znajdź kumpla. Trudna sprawa. Planszówki jednak są pod tym względem lepsze.
 
 
Kriss
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Lut, 2010   

barteks napisał/a:
Kriss napisał/a:

Jak coś to służę pomocą ;)


Kriss jakimi kolorami malowane bron orków? Bardzo ciekawy odcień.

Wielkość figurek jest taka jak w Talizmanie czy większe? Wyglądają naprawdę pięknie. Szkoda nimi grac.



Tak, skala jest taka sam jak w Talizmanie czyli 28mm chodź figurki od Warhammera są bardziej masywne i dużo lepiej wykonane. Broń orków pomalowana w następujący sposób:

Podkład czarny. później stosujesz suchy pędzel (drybrush) na elementach broni, użyty kolor to boltgun metal. Następnie zaznaczasz tak zwane bliki czyli miejsca największego połysku, znajdują się one na ostrych krawędziach, ostrzach itp. malujesz cieniutko jasnym srebrem, ja użyłem mithril silver. Do zaznaczenia elementów zardzewiałych najlepiej użyć kolor tin bitz stosując również technikę suchego pędzla.




Jeśli ktoś chciałby się wkręcić w malowanie figurek do Warhammera to polecam Inwazję na Czarną Grań. Jest tam tyle figurek ,że pomalowanie zajmie wam z rok czasu, no chyba ,że nic innego nie bedziecie robic tylko malować ;) Cena to jakieś 220zł w rebelu, ale macie kilkadziesiąt figurek, polski podręcznik i wszystkie niezbędne rzeczy do grania. Jest to najbardziej opłacalny zestaw na tą chwile i w dodatku PL. Ja osobiście za dużo nie gram w Wh40k ale czerpie przyjemność z malowania
 
 
barteks
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Mar, 2010   

Podobno również Warhammer Fantasy Battle " itwa o przełęcz Czaszki"jest nieźle wypasiony. Jest tam bodaj 106 różnych figurek. Tylko klimat fatasy a nie sf. I wszystko za przystępną cenę ok. 200 zł.
Nie mam pojęcia jednak jak w to grać. Dla samych figurek trochę szkoda kasy. Sam już nie wiem. Na pewno nie będę miał czasu aby tyle pomalować. Zresztą jak do tej pory udało mi się pomalować tylko 8 z MiM. Za stary na to jestem.
 
 
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Mar, 2010   

Do "Bitwy na Przełęczy Czaszki" dodana jest instrukcja (gruba książka ze 150 stron) plus lista armii dla tej bitwy oraz kości i znaczniki. Oczywiście są też w pudełku dwie armie (te ponad sto figurek). Czyli w zupełności pozwala na grę.
Figurki są wręcz banalne do pomalowania i są super dla początkujących, można je też oddzielnie na Allegro kupić.
Natomiast dla ambitnych polecam metalowych bohaterów, niektóre figurki są naprawdę piękne :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13