galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pudełko na karty
Autor Wiadomość
q_ral
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Lut, 2010   Pudełko na karty

:!: Wersja 2.0 pudełka w dalszej części wątku :!:

Gdyby ktoś był zainteresowany takim pudełeczkiem z moim projektem graweru to nie wahajcie się ze mną kontaktować. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania na qralbox@gmail.com
W rozmiarach na karty bez koszulek i w koszulkach.


W końcu się zebrałem i wykonałem sobie własnoręcznie (i z pomocą lasera) pudełko na karty do Talismana. Lubię porządek podczas rozgrywki a wysokie kupki lubią się "rozjeżdżać". Poza tym nigdzie nie można czegoś takiego kupić, więc wziąłem sprawy w swoje ręce.

Całość wykonałem z plexi o grubości 5 mm więc konstrukcja jest solidna i wystarczająco ciężka żeby dobrze leżała na stole. Elementy są klejone cyjanoakrylem (mocna rzecz) - powstają bąbelki ale to nie przeszkadza bo klej jest przezroczysty i stapia się z materiałem. Muszę przyznać, że się nieźle zmachałem przy klejeniu. Łuki są wycięte pod palce - wiadomo - żeby łatwo było wyjmować karty. Pokusiłem się na koniec o lekkie grawery żeby dodać smaczku :)

Jak chodzi o wymiary to całość mieści się idealnie w pudełkach od Podstawki lub Podziemi. A na wysokość mieszczą się wszystkie karty z Podziemi (widać na zdjęciu) + lekki zapas = jakieś 50 mm.

:!: Prezentowane grawery talizmanów są oczywiście znakiem towarym zastrzeżonym przez FFG i zrobiłem je tylko do swojego domowego użytku. :!:






Opłacało się trochę pomęczyć, efekt końcowy mimo wszystko mnie zaskoczył pozytywnie (lepiej wygląda niż na zdjęciach) - aż się postanowiłem pochwalić :P Teraz gra się przyjemniej.

Mile widziany jakiś komentarz, pytania, napiszcie co myślicie...
Ostatnio zmieniony przez q_ral Sro 24 Lut, 2010, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
wookash966
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Lut, 2010   

Kozak pudełko :shock:
 
 
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Lut, 2010   

Ej wypas :D może wystawisz takie na Allegro w przystępnej cenie bym kupił :D
 
 
Sh' EGzor
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Lut, 2010   

Ekstra. FFG mogło by takie przydatne rzeczy produkować.
 
 
yojin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Lut, 2010   

Wypasik pudełeczko. Moglbys na tym troche kasiorki zbic jakbys na allegro wystawił.

Problemik jeden...... a moze i dwa.

1. W momencie wlozenia kart w koszulki jeden stojaczek to stanowczo za malo.

2. Zmieszcza sie tam wogole karty w koszulkach ?

PS. Jakby tak cżlowiek mial dostep do sprzetu to by se takie odwalił :P
PS2. Za samo dociecie i "grawer" oraz plexe ile bys wzial kasy ? :)
 
 
Valdigda
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Lut, 2010   

Też uważam że pudełko wykonane perfekcyjnie, Gratuluje pomysłu i umiejętności.
 
 
Kriss
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Lut, 2010   

Piękna robota. Też jestem za abyś zrobił kilka takich i wystawił na allegro. Jak coś to ja się pisze ;)


P.S.

Na dobrą sprawę to przydał by się ze dwa takie zestawy odwrócone "plecami", aby można było wykorzystane karty przekładać na drugą stronę.
 
 
q_ral
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Lut, 2010   

Wielkie dzięki wszystkim za opinie (czekam na więcej).
Gdybym widział, że jest zainteresowanie to bym się rzeczywiście zastanowił nad wykonaniem większych ilości i ceną.
W weekend mam małe Talisman Party z moją najlepszą ekipą więc pudełko zostanie solidnie przetestowane w boju. Pewnie się pojawią od razu jakieś pomysły na usprawnienia :) Zaglądajcie na bieżąco - może się coś wyklaruje.

Cytat:
1. W momencie wlozenia kart w koszulki jeden stojaczek to stanowczo za malo.
2. Zmieszcza sie tam wogole karty w koszulkach ?


1. Zgadzam się - po zrobieniu pierwszego egzemplarza, od razu stwierdziłem, że sobie dorobię więcej, chociażby na "skarby" albo "zadania czarownika", nie mówiąc o przyszłych dodatkach. Mimo tego myślę, że 5 przegródek w jednej serii jest ilością optymalną biorąc pod uwagę rozmiar Pudła do Gry.
2. Nie wiem o jakich koszulkach mowa, są w ogóle jakieś do Talismana? Myślę, że zrobienie wariantu przegródek o większym rozmiarze nie stanowiłoby problemu, chociaż ogranicza go kwestia wielkości Pudła do Gry. Napisz proszę jakich koszulek używasz (rozmiar), może sam zakupię.
 
 
yojin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Lut, 2010   

dokladnie te koszulki
http://www.rebel.pl/produ...eeves-Pack.html

Drogie, ale warto zabezpieczyc karty :)
 
 
INTEROUTLET
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

mam w rtych koszulkach polecam
 
 
q_ral
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

Cytat:
2. Zmieszcza sie tam wogole karty w koszulkach ?


Powinny się mieścić. Przegródki mają 45mm x 67mm.

Zachęciliście mnie i jestem właśnie na etapie robienia nowej, poprawionej :) wersji. Jak tylko będę miał pierwsze foty to się pochwalę.
 
 
yojin
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

Tak wlansie troszke poogladałem ten projekcik i naszło mnie jedno:

chyba ciutke niewygodnie sie z tego karty wyjmuje podczas gry. Tzn. ciezko złapac ta górna jak widze.

A w sprawie "etsetyki" zajebiste loga talismana zrobiłbym na tylnej sciance a nie od spodu. Bardziej widoczne :)
 
 
moonman
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

jak będziesz robił zamówienia to daj znać :)

także jestem chętny - ale bez tych przodów, a całość lekko pochylona w tył.
 
 
Pajhi
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

yojin napisał/a:
Tak wlansie troszke poogladałem ten projekcik i naszło mnie jedno:

chyba ciutke niewygodnie sie z tego karty wyjmuje podczas gry. Tzn. ciezko złapac ta górna jak widze.

A w sprawie "etsetyki" zajebiste loga talismana zrobiłbym na tylnej sciance a nie od spodu. Bardziej widoczne :)

kolego gdzie TY tu masz ciężkie wyciąganie wierzchniej karty??Może patrzymy na inny projekt!!
A dla wykonawcy WIELKIE GRATY!!Zacna robota i fachowe wykonanie,z checią sam zakupiłbym taki zestawik
 
 
Valdigda
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Lut, 2010   

yojin napisał/a:
chyba ciutke niewygodnie sie z tego karty wyjmuje podczas gry. Tzn. ciezko złapac ta górna jak widze.


Hmm według mnie właśnie bardzo wygodnie sie wyciąga karty z takiego stosu, nie rozlatuje się nie przesuwa. Miejsce na palec jest nawet przy ostatniej karcie. W oryginalnym pudełku był problem z kartami na dnie stosu po palec zaczynał sie nie mieścić, a tu wszystko elegancko.

Też czekam na info czy będziesz mógł wykonać takie pudełka na zamówienie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.43 sekundy. Zapytań do SQL: 15