galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozszerzenia dla 5-6 os.
Autor Wiadomość
elman
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Lut, 2009   Rozszerzenia dla 5-6 os.

Czy jest wiadomo coś na temat planowanego wydania takowych po polsku do Żeglarzy oraz Miast i Rycerzy? Gram w Osadników (a w zasadzie w Sieldera) od dłuższego czasu. Do tej pory korzystałem z wersji niemieckiej kolegi w której oba rozszerzenia były. Teraz postanowiłem kupić nasze rodzime wydanie. Najpierw myślałem, że zacznę od podstawy i sukcesywnie będę dokupował rozszerzenia, ale jak poszedłem do sklepu to zadziałał efekt śnieżnej kuli i kupiłem w dwa tygodnie wszystko co jest po polsku. :) Niestety nie pozwala to bawić się w więcej niż 4 os. na raz więc z niecierpliwością oczekuję na kontynuację serii wydawniczej.

BTW. Jeśli czyta to ktoś z wydawnictwa, to chcę powiedzieć, że rozwiązanie rozbudowy metropolii w polskim wydaniu MiR jest fatalne. W ww. niemieckim są spięte karty, które się przerzuca jak kartki w kalendarzu. W naszym te tekturowe kwadraciki są niepraktyczne. Długo zajmuje ich przygotowanie i łatwo je zgubić. Szkoda też, że piratów nie można wkomponować w planszę, tylko są na osobnym kartonie. Może jakiś upgrade? :)
 
 
Sztefan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Lut, 2009   Re: Rozszerzenia dla 5-6 os.

elman napisał/a:
Czy jest wiadomo coś na temat planowanego wydania takowych po polsku do Żeglarzy oraz Miast i Rycerzy? .


Dodatek na 5-6 osób do Żeglarzy jest już zapowiadany od dawna. Pewnie w tym roku wyjdzie. Rozszerzenie do Miast i Rycerzy na razie nie był zapowiadany, ale pewnie się też pojawi. Nie wiadomo tylko kiedy ;)
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 16 Lut, 2009   

Dodatek Żeglarze 5/6 wyjdzie na pewno. Co do Rycerzy to zobaczymy.

Jeśli chodzi o rozwiązanie dotyczące rozbudowy metropolii to jest ono zgodne z nową wersją niemieckich Rycerzy. Takie rozwiązanie jest stosowane od lat. To w formie kart było dawno temu i nie jest już stosowane. Dlatego to nie jest z naszej strony udziwnienie.

Seria będzie rozwijana. Chcielibyśmy wydać w tym roku dodatek Barbarzyńcy i Handlarze. Chcemy jednak aby elementy były drewniane i tutaj mamy pewien problem. Ale mam nadzieję, że zostanie rozwiązany.
 
 
khamils
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Sie, 2009   

Czy planowane jest wydanie rozszerzenia dla 5-6 graczy do miast i rycerzy? Poprzedni post jest z lutego, zastanawiam się więc czy od tego czasu coś się wyjaśniło.
 
 
Sztefan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Sie, 2009   

Aktualne. Tu post z lipca:
http://www.forum.galakta....p?p=18765#18765
 
 
moonman
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Lis, 2009   

Też macie różne wielkości żetonów dodatkowych w Żeglarzach?
Ja mam małe w Żeglarze 3/4 oraz duże w Żeglarze 5/6.
Przeglądając pobieżnie niegrane scenariusze (na razie graliśmy 3 pierwsze) nie zauważyłem, żeby taki podział był potrzebny. No chyba, że się kapnęli, że np. w scenariuszu WYSPA PIRATÓW nie sposób położyć osady na trzech małych żetonach.
 
 
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Sty, 2010   

Według mnie wynika to z dwóch powodów:
-znaczniki czasami rzeczywiście są za małe
-szablon do wycinania arkuszy zawierających 3xhex i 10xznacznik to ten sam, co do dodatku do podstawki 5/6 (tam to były żetony z liczbami)
Tak więc bez dodatkowych kosztów (nowy wykrojnik) został rozwiązany problem małych znaczników :)
 
 
Kocureq
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Lut, 2010   

Z tego co widzę na stronie głównej nie ma dodatku na 5/6 dla rycerzy, czy są plany jego wydania?

Jak na razie bez sensu jest dla mnie rozszerzanie do 5/6 jak nie będzie można grać we wszystkie dodatki (i będzie dylemat: albo gramy bez rycerzy, albo "Kaziu, spadaj" ;))
 
 
nowygracz
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Maj, 2013   Poszukuję rozszerzenia

Witam, poszukuję drewnianego rozszerzenia do osadników z catanu !!! Czy ktoś wie gdzie można kupić ???
 
     
TERF
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Maj, 2013   

co z plastikowymi rozszerzeniami do osadników bo bez nich dodatków nie warto kupować :(
 
     
tomaz866
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Cze, 2013   

Czy jest coś wiadomo o wydaniu rozszerzeń do 5- 6 graczy do Żeglarzy lub Miasta i Rycerze w wersji plastikowej ???
 
     
Pawelec123456
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Cze, 2013   

Zdaje mi się że gdzieś była mowa o lipcu, ale jak na razie nie ma szczegółów od Galakty.
 
     
tomaz866
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Cze, 2013   

Dzięki za info, właśnie nic nie ma na stronie Galakty :(
 
     
Pawelec123456
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Cze, 2013   

Niestety nie lipiec:
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?p=92638

Za to wiemy, że będą Rivalsi!
 
     
goluch
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Wrz, 2013   Dodatek do Odkrywców i Piratów dla 5/6 graczy

Czy coś wiadomo kiedy pojawi się dodatek do Odkrywców i Piratów rozszerzający grę w wersji plastikowej do 5/6 graczy? Wiem, że angielskojęzyczny już się pojawił.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13