galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatki nieoficjalne zrobione przez fanów
Autor Wiadomość
Neuron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Mar, 2009   Dodatki nieoficjalne zrobione przez fanów

Witam :)

Na początek chciałbym podziękować misterowi poooq, który zamieścił w dziale "Przydatne linki" ten oto link do rozbudowanego edytora gry: http://www.sfu.ca/~cjenning/eons/index.html

Rewelacja. Proponuję, żeby w tym miejscu zamieszczać linki do stworzonych przez siebie dodatków z pomocą tego edytora (tu raczej się ich nie zamieści - po skonwertowaniu przez program do wersji drukowanej w *png przykładowa karta badacza zajmuje ok. 9 mega).

Nie licząc zamieszczanych, samodzielnie stworzonych i polskich dodatków, proponuję też zamieszczać w tym miejscu linki do fanowskich dodatków zagranicznych. Ja już jeden wygrzebałem. Oto on: https://sites.google.com/site/cultofthegoldenscarab/Home

Sporo się dzieje w świecie Lovecrafta, jak widać... :)
 
 
poooq
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Mar, 2009   

http://hubpages.com/hub/1...r-Arkham-Horror
kilka potworków z anime "Helsing"
http://hubpages.com/hub/7...r-Arkham-Horror
oraz badacze z podobnego źródła.
Graficznie odbiega od kart oryginalnych, bardziej spodobają się miłośnikom japońskiej kreski. A grafiki z poprzedniego posta Neurona świetne.
 
 
Neuron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Mar, 2009   

Mnóstwo skarbów na głównej stronce:

http://new.fantasyflightg...fid=113&efcid=1

Zapewne trzeba być zarejestrowanym aby je ściągnąć w wersji do druku...
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Mar, 2009   

Oto skrócona instrukcja mojego autorstwa + pomocna karta gry:
http://rapidshare.com/fil.../AH_8janek8.zip
Dodaje też czcionkę, której może brakować: http://rapidshare.com/files/208334433/MTCORSVA.zip
Postaram się przekonwerotać te dokumenty do formatu pdf.
 
 
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Mar, 2009   

Mam nadzieję że "8janek8" się nie pogniewa. :)
Wszystko w jednym + pdf.

http://www.adp.wroc.pl/Aj...rta_P_Instr.zip
 
 
8janek8
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Mar, 2009   

Wręcz przeciwnie :)
All in 1 ;)
 
 
poooq
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Mar, 2009   

Nieoficjalny dodatek"At the Mountains of Madness" w języku angielskim:
"W Górach Szaleństwa"

Nieoficjalny dodatek "Antarcitc Expedition" (ang):
"Ekspedycja Arktyczna"

Mniejsza plansza na stolik śniadaniowy (ang):
mniejsza plansza

Grupka REALNYCH badaczy (ang):
część 1
część 2

Karta faz (ang).
karta

Analiza prawdopodobieństwa otwarcia się bram i pojawiania się wskazówek w poszczególnych lokacjach Arkham (eng.)
tabela analiz



Wszystkie materiały pochodzą z nieprzeniknionych głębin BGG.
 
 
poooq
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Kwi, 2009   

Z okazji zbliżających się świąt mały prezent: dwanaście kart spotkań z dodatku "CotGS PL", spakowane rar'em, otwierane w aplikacji Strange Eons. Smacznych jajek (skarabeuszy).
 
 
poooq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Mam pytanie: jakie znacie książki które tematycznie lub skojarzeniowo mogłyby się wiązać z poszczególnymi Innymi Światami z gry? I byłyby wydane przed 1920 rokiem? Chodzi mi o takie skojarzenia jak np: Little Nemo in Slumberland do Krainy snów. Mam pomysł na pewien zestaw nowych przedmiotów, służących do pieczętowania bram do określonych wymiarów.
 
 
Cyryl15
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Witam,
Oto moje propozycje:
1. R'Lyeh = "Atlantis and Lost Lemuria" W. Scott-Elliot (1920)
To z tej książki H.P.L zaczerpnąl nazwę R'Lyeh. To podwodne miasto, w którym spoczywa uśpiony Cthulhu nie jest niczym innym niż Atlantydą, o której pisał też Platon. (Źródło: Zew Cthulhu H.P.L)
2. Płaskowyż Leng = "Celephais" H.P. Lovecraft (1920)
Tytuł opowiadania, w którym po raz pierwszy występuje nazwa Leng moim zdaniem doskonale może być nazwą księgi. Autor umieszcza to przerażające miejsce niedaleko Kadath - miasta z Krainy Snów. (Źródło: Celephais H.P.L)
3. Inny wymiar = "Złota gałąź" J.G. Frazer (I wyd. 1890 i późniejsze)
Sztandarowe dzieło antropologii, kompendium wierzeń, przesądów i mitów na które wielokrotnie powołuje się w swych utworach Lovecraft. W kilku rozdziałach można odnaleźć wzmianki o "innych miejscach" i "siedzibach starych bóstw" więc nada się jak ulał.
4. Yuggoth = "Ukryta planeta" F. Akeley (1923)
Obszerne wzmianki w "Szepczącym w ciemności" Lovecrafta. Yuggoth to nie odkryta do tej pory planeta w naszym układzie słonecznym zasiedlona przez inteligentne polipy.
5. Miasta Wielkie Rasy = "Unaussprechlichen Kulten" von Juntz (I wyd 17 wiek i późniejsze)
"Cień spoza czasu" H.P.L to długie opowiadanie w całości poświęcone temu dziwnemu miastu i jego mieszkańcom. Mowa o nim także w Necronomiconie i Manuskrypatach Pnakotycznych.
6. Otchłań = "Księga Eibonu" autor nieznany (15-16 w ?)
Księga wymyślona przez R. Blocha kontynuatora prac H.P.L. Opisuje sposoby otwarcia a także zamknięcia bram piekieł (czyli Otchłani). Można ja też zobaczyć w doskonałym horrorze "Beyond" (polski tytuł "7 bram piekieł").
To by było na tyle. Wyrazy uznania dla inicjatywy, niestety mój angielski jest zbyt słaby bym się pokusił o tłumaczenie, jednak jak by co to pomogę w miarę możliwości.
 
 
poooq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Duże dzięki.
Cały pomysł polega na stworzeniu przedmiotów powszechnych: ksiąg (które zwykle są unikatowe), ma to pokazać, że popularne przedmioty codziennego użytku, ogólnie dostępne w sklepach czy księgarniach też mogą pomóc w eksploracji mitów. Mechanicznie księgi dodawałyby kostkę do testów umiejętności w wybranym Innym Świecie i/lub pozwalałyby na zapieczętowanie bramy do tego wymiaru bez potrzeby wydawania wskazówek (karta zostałaby odrzucona). Z drugiej strony taki przedmiot byłby raczej tani, więc nie może być zbyt potężny, żeby nie zakłócić równowagi w grze.
 
 
Cyryl15
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Hmmm. Rozumiem twoją koncepcję, aczkolwiek nie do końca mnie ona przekonuje. Przedmioty - księgi, zaklęcia i inne rzeczy pomagające zapieczętować bramę wyobrażam sobie jako potężne artefakty, których nie można kupić w pierwszym lepszym sklepie ze starociami. Z samego założenia są przedmiotami unikatowymi a nie powszechnymi. Ale cóż każdy pomysł jest dobry. Ja, przyznam się także mam pomysł na mały dodatek. Jestem wielkim fanem serialu "Z archiwum X" i fajnie by było gdyby można było popełnić mały anachronizm i wcielić się w postacie Muldera i Scully jako Badaczy z lat 20. Wyobrażam to sobie tak: kwatera główna FBI otrzymuje informacje o niepokojących i dziwnych incydentach w Arkham (makabryczne morderstwa, tajemnicze zniknięcia) wysyła więc parę swoich agentów do rozwiązania sprawy. Jak będę miał trochę czasu to spróbuję coś stworzyć przy pomocy edytora Strange Eons (jest naprawdę fajny).
 
 
Bryndzollo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Cytat:
Yuggoth = "Ukryta planeta" F. Akeley (1923)
Obszerne wzmianki w "Szepczącym w ciemności" Lovecrafta. Yuggoth to nie odkryta do tej pory planeta w naszym układzie słonecznym zasiedlona przez inteligentne polipy.
Lovecraft swoje opowiadania w dużej mierze opierał na rzeczywistości. stąd tez Yugoth - planeta skąd wywodzą się Mi-Go , (a nie polipy) to tak naprawdę Pluton (który jest planetoidą). HPL inspirację do opowiadania zaczerpnął z odkrycia Plutona co miało miejsce w 1930, zresztą sama akcja "Szepczącego w ciemności" rozgrywa się u schyłku lat 20 XX w. a przeżycia głównego bohatera wieńczy okoliczność, że oto Yugoth został odkryty i nazawny Plutonem :)

Cytat:
Miasta Wielkie Rasy = "Unaussprechlichen Kulten" von Juntz (I wyd 17 wiek i późniejsze)
Tak naprawdę i von Juntza i tę księgę wymyślił Robert E. Howard, którego Lovecraft był przyjacielem. HPL włączał do swych opowiadań pomysły innych pisarzy, w ten sposób rodziła sie Mitologia Cthulhu. Sam Lovecraft jest odpowiedzialny za wymyślenie Necronomiconu i Pnakotycznych Manuskryptów, natomiast Clark Asthon Smith jest odpwowiedzialny za Liber Ivonis, a August Derleth za Cultes des Goules.
 
 
poooq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Chodzi mi o książki i opracowania które istnieją realnie, takie które można znaleźć w księgarni... Takie klimatyczne nawiązanie do rzeczywistości. Na kartach chciałem umieścić oryginalne okładki amerykańskich wydań z okolic lat 20. Fajnie byłoby w grze użyć książki o której wiesz, że stoi u ciebie na półce...
 
 
Bryndzollo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Owszem, pomysł przedni i wart żeby go zrealizować :D Chciałem tylko uzupełnić powyższe wyliczenie książek, akurat Lovecrafta bardzo sobie cenie i cos tam wiem na ten temat.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14