galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admin
Sro 08 Wrz, 2010
Warhammer: Invasion - Marsz Potępionych
Autor Wiadomość
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Cze, 2010   Warhammer: Invasion - Marsz Potępionych

Fantasy Flight Games ogłosiło kolejny ekskluzywny dodatek do Warhammer: Invasion. Zaraz po poprzednim Szturmie na Ulthuan, na sklepowe półki trafi March of the Damned. Dodatek, zaprojektowany przez Jamesa Hata, oddaje nam do użytku dwie nowe rasy: Jaszczuroludzi prosto z Lustri oraz sługi Wampirów, reprezentowane poprzez karty neutralne. Swój debiut mają również dwa nowe słowa-klucze. Jaszczuroludzie otrzymują Savage, dzięki któremu mogą oni poświęcać swe życia dla ratowania porządku Starego Świata. Z kolei Wampiry, dzięki swej Necromancy, mogą wskrzeszać swe jednostki z grobu i w nieskończoność posyłać ich do walki. Dodatek ma zawierać 165 kart, po trzy kopie każdej spośród 55 nowych kart.
Ostatnio zmieniony przez Nemomon Sob 19 Cze, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
miguel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Cze, 2010   

Dobry news. Czyli jak rozumiem nowe rasy będą chodzić na takich zasadach jak teraz skaveny?
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Cze, 2010   

Tak, owszem. Chociaż brakuje mi trochę Skavenów jako normalnej rasy.
 
 
barloch3
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Cze, 2010   

Galakta zamierza przetłumaczyć i ten dodatek prawda?
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Cze, 2010   

Jak D.W. wspominał, polskojęzyczne dodatki do Warhammera: Inwazji będą wychodzić równocześnie z angielskojęzycznymi.
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Cze, 2010   

Na Fantasy Flight Games zaprezentowana została grafika Crypt Ghouls. Nasz polski odpowiednik tej karty:



Oczekujcie kolejnych wieści!
 
 
barloch3
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Cze, 2010   

fajna karta, szczególnie że będą tam i jaszczurce :D teraz tylko czekać na podstawkę, a dalej to już pójdzie z górki :wink:
 
 
Yachu85
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Wrz, 2010   

Dzisiaj dostałem pudełko z dodatkiem.

Na razie nie powiem nic o grywalności kart i możliwościach combosów (nie miałem czasu ich dobrze poczytać). Mogę jednak powiedzieć, że jak na razie w dodatku tym mamy NAJŁADNIESZE moim zdaniem ilustracje!!!

Tłumaczeniami pewnie jak zwykle nikomu się nie dogodzi. Uważam, że najfajniej przetłumaczono skaveńskich MYSZKIETERÓW ( :mrgreen: ), ale niektóre tłumaczenia mogłyby być bardziej klimatyczne (np. Serpent Slayer jako Zabójca węży brzmi mniej dostojnie niż np. Zabójca żmijów). Ale to już tylko takie zwyczajne, graczowe marudzenie :razz:
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Wrz, 2010   

Cieszę się, że Ci się dodatek podoba. Faktycznie, wiele grafik z tego dodatku jest bardzo dobrych, ja sam z bardzo wielką chęcią zrobiłbym custom karty do Talisman Magii i Miecza z takich kart jak Ogród Morra, Niech cię Manaan pochłonie! czy Korsarski łupieżca. Grafiki zaprawdę są bardzo ładne.

Co do tłumaczenia, masz rację, że nikomu się nie dogodzi. uważam jednak, iż nie we wszystkich wypadkach jest ono takie złe. W Twoim przypadku jednak Zabójca żmijów byłoby niepoprawne. Żmij to istota pochodząca z mitologii, więc takie tłumaczenie mogłoby przysporzyć więcej niezadowolonych graczy niźli zadowolonych. A grafika karty akurat dobrze pasuje do nazwy karty. Oczywiście, to tylko moje prywatne zdanie.
 
     
Yachu85
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Wrz, 2010   

No cóż, właśnie tak to jest, że każdy ma inne skojarzenia:

Mnie słowo "Serpent" kojarzy się z:

- płytą zespołu Dead Can Dance pt. "The Serpent's Egg"
- Uroborosem
- Żmijem Midgardu

I właśnie dlatego uważam, że pasuje bardziej niż "wąż". W słowie "Żmij" jest majestat, powaga... A "wąż" to może być przecież byle zaskroniec :razz:

W każdym razie - jest dobrze!! Drugą moją faworytką w kategorii klimatycznej karty (po MYSZKIETERACH) jest WRZESZCZĄCY SZTANDAR - świetna grafika!
 
     
GambitGrelfer
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Gru, 2010   

Co prawda temat od dawna nieczynny, ale chciałem tylko zwrócić uwagę, że w krajach słowiańskich żmij to istota zupełnie odmienna od węża świata, właściwie to jest ich 7, są w tej samej grupce co smoki (takoż 7) i nazywa się ich ażdahorami.

Według mnie odpowiedniejsze tłumaczenie to "Wężownik" - tak przetłumaczona jest na polski ptolemejska konstelacja "Serpent". :P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 14