galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admin
Sro 08 Wrz, 2010
Przedsprzedaż - Warhammer:Inwazja
Autor Wiadomość
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 30 Cze, 2010   

Negocjowanie cen w stylu ile gra ma kosztować to sobie mogą skutecznie robic gry komputerowe. Bo tam nośnik kosztuje grosze a liczy się zawartość którą właściciel może sprzedać za dowolną kwotę.

W grach planszowych fabryka w chinach nie wydrukuje gry za darmo tylko dlatego, że to dla Polski. A tyle samo ich kosztuje każda wersja.

Mówisz poza tym o cenach sprzed kilku miesiecy. Teraz przy tym kursie dolara na pewno nie kupisz jej za taka kwote chyba ze ze starego zapasu.
To co bylo kilka miesiecy temu nie ma dzisiaj juz żadnego znaczenia.
 
 
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Cze, 2010   

Ej nie kumam postu Mordeczki, treść: za drogo nie kupuję, można by ująć w jednym zdaniu :D po co siać defetyzm i żółć rozlewać?
Zakładając, że jest w ogóle sens chwalić się tego typu przemyśleniami na forum :D
 
 
Mordeczka
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Lip, 2010   

Sxk napisał/a:
Ej nie kumam...

Czyli o czym na tym forum należy pisać? Wg mnie po to jest forum aby pisać o tego typu przemyśleniach (i nie tylko), licząc na sprostowanie/wyjaśnienie/poparcie/itp. Tak trudno ci to zrozumieć?

D.W. Być może jest tak jak piszesz, choć wydaje mi się, że koszta druku w Chinach nie należą do wysokich :twisted: i nie stanowią znacznego procentu w cenie gry. Sądzę, że raczej wpływ na cenę polskiej wersji ma koszt tłumaczenia, który ponieśliście i tym sobie będę tłumaczył brak niższej ceny :?
 
 
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Lip, 2010   

no comments... wszystko w tekście powyżej...
(jakoś nie chciałem tego pisać, ale skoro użyłeś pytajników, to czułem się w obowiązku)
 
 
Mordeczka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lip, 2010   

Sxk napisał/a:
wszystko w tekście powyżej...

Czyli faktycznie ciężko zrozumieć ci pewne rzeczy :twisted: Cieszę się, że przyznałeś się do tego.
Nie ma pytajników, ale i tak pewnie odpowiesz :roll:

Proszę trzymać się tematu /janek
[edit] Ok, przepraszam trochę mnie poniosło, ale nie przepadam za ludźmi, którzy niewiele wnoszą do dyskusji, poza idiotycznymi komentarzami, stąd ten mój, idiotyczny komentarz :twisted:

Aby trzymać się tematu to powrócę do ceny polskiej wersji. Może trochę źle sformułowałem zdanie o kosztach tłumaczenia i nie jest w nim zauważalna ironia. To nie są dzieła Szekspira, gdzie praca tłumacza to mordęga, to jest tłumaczenie kart, w których język jest krótki i dość prosty. Złożenie tego wszystkiego przez grafika "do kupy" to nie więcej niż tydzień pracy. Więc tłumaczenie nie mogło kosztować zbyt dużo.

Podeprę się małym przykładem różnicy w cenie, którą może ktoś mi wyjaśni, bo na to liczę pisząc na tym forum: klik - klik = 6ojro, czy też klik - klik = 7ojro, skąd to się bierze? Nie wnikam już w to, że ceny angielskich wersji są zbliżone do naszych chociaż zarabiamy mniej, do tego już się przyzwyczaiłem. Jednak w Niemczech ceny niemieckojęzycznych wersji są sporo niższe od angielskich wersji :shock: (czasami niższe od naszych zlokalizowanych wersji, a też musieli opłacić druk i tłumaczenie, czy też, jak bardzo inteligentnie wspomniał niżej Vasquez21, licencję), ciekawi mnie po prostu czemu nie ma tak u nas? Niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu.
D.W. napisał/a:
Negocjowanie cen w stylu ile gra ma kosztować to sobie mogą skutecznie robic gry komputerowe. Bo tam nośnik kosztuje grosze a liczy się zawartość którą właściciel może sprzedać za dowolną kwotę.
Owszem, nośnik i kosztuje grosze, jednak zapominasz o dziesiątkach ludzi pracujących nad grą wiele miesięcy/lat - programiści, scenarzyści, dźwiękowcy, ludzie podkładający głosy, graficy, muzycy - ich także trzeba opłacić, więc nie da się ustalać dowolnej ceny. Pomimo tego i pomimo kosztów lokalizacyjnych, gry sprzedawane są u nas taniej.
Ostatnio zmieniony przez Mordeczka Sob 03 Lip, 2010, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Vasquez21
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lip, 2010   

Cytat:
Sądzę, że raczej wpływ na cenę polskiej wersji ma koszt tłumaczenia, który ponieśliście i tym sobie będę tłumaczył brak niższej ceny Confused


Buhahahahahahahahahahahahaha

Odpowiedz sobie sam na pytanie, ile może kosztować tłumaczenie kart, a ile licencja na wydanie X dodatków do Warhammera oraz koszt ich produkcji?
Ostatnio zmieniony przez Vasquez21 Sob 03 Lip, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
theadam
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lip, 2010   

Ale trzeba przyznac ze roznica w cenach niemieckich wydan jest zastanawiajaca :)
 
 
Vasquez21
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lip, 2010   

Mordeczka nawiązując do Twoich pytań spróbuję odpowiedzieć, niestety nie mam nic na potwierdzenie swoich wniosków.

No więc tak.

1. Wersja niemiecka z tego co się orientuję istnieje już określony czas na rynku i w związku z tym dodatki były zapewne zamówione i opłacone jeszcze kiedy waluty były dość nisko. Stąd niska cena tamtejszych wersji. Aktualnie waluty znów pofrunęły w kosmos i może nie odczuwasz tego jeszcze teraz, ale jeśli sytuacja utrzyma się dłużej to ceny znów polecą do góry, poza sytuacjami kiedy ktoś zrobił sobie wcześniej odpowiednio większe zapasy.

2. Kolejna sprawa to rynek niemiecki. Musisz sobie zdawać sprawę z tego, iż w niemczech graczy jest DUŻŻŻOOO więcej. Jakbym miał strzelać to można chyba spokojnie strzelać, że około 10x więcej (albo i jeszcze więcej) niż w Polsce. Stąd też zamawiając określoną partię produktów są oni w stanie ustalić jeszcze lepsze warunki dotaw/kontraktów.

3. Cena którą proponuje Galakta to cena wyjściowa. Tzn. taka sugerowana przez producenta. Jak np. pójdziesz do Empiku to zapewne zobaczysz właśnie produkt w tej cenie. Dzięki takiej "wyższej" cenie sklepy które zamawiają produkty od producenta są w stanie zachęcić klientów do kupowania u nich. Śmiem twierdzić, że każdy sklep internetowy będzie miał zarówno podstawkę jak i dodatki w bardziej atrakcyjnych cenach.

Jeżeli gdzieś się mylę to bardzo proszę mi wskazać błędny tok mojego rozumowania :)
 
 
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lip, 2010   

Łatwo też sprawdzić przy pomocy kalkulatora i jakiejś aktualnej tabeli kursowej, że cena wersji niemieckojęzycznej (przynajmniej "Upadek Karak Grimaz") z linka jest równa tej przedsprzedażowej Galakty, warto dodać, że późniejsze ceny sprzedaży w sklepach internetowych i na Allegro (o czym wspomina Vasquez) prawdopodobnie będą na tym samym poziomie co w przedsprzedaży, a może nawet niższym (zazwyczaj tak się dzieje). Zaś cena anglojęzycznej wersji jest w owym sklepie strasznie wyśrubowana i chyba bardziej opłacałoby się potencjalnemu klientowi sprowadzić sobie ten dodatek do Niemiec z Ameryki :D .
Do Mordeczki: Co zaś się tyczy twojego poprzedniego jak i obecnego postu to raziła mnie w nim nie tematyka. Uważam, że te posty były po prostu w swej formie nieuprzejme.
Oczywiście nie mogłem się powstrzymać jak to przepowiedziałeś :D dodam jeszcze, ze skoro za mną nie przepadasz to ja za tobą też :D
 
 
Mordeczka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lip, 2010   

Sxk napisał/a:
Łatwo też sprawdzić przy pomocy kalkulatora i jakiejś aktualnej tabeli kursowej, że cena wersji niemieckojęzycznej (przynajmniej "Upadek Karak Grimaz") z linka jest równa tej przedsprzedażowej Galakty, warto dodać, że późniejsze ceny sprzedaży w sklepach internetowych i na Allegro (o czym wspomina Vasquez) prawdopodobnie będą na tym samym poziomie co w przedsprzedaży, a może nawet niższym (zazwyczaj tak się dzieje).

Jak dla mnie po dzisiejszym kursie to i tak wychodzi taniej o 1zł :twisted: Nawet jeśli jest tak samo, to nie ma co porównywać tego, inne mamy zarobki i cena polskiej wersji powinna być dostosowana do realiów naszego rynku, a tak nie jest. Linki które podałem miały tylko pokazać, że się da obniżyć cenę.

Galakta dała sugerowaną cenę na poziomie ceny wersji angielskiej to mogę założyć, że podobnie będzie ze szturmem - około 90zł. W przedsprzedaży może będzie kilkanaście % taniej, ale i tak nie będzie to na poziomie ceny tego: klik, cena w granicach 60zł.

Sxk napisał/a:

...dodam jeszcze, ze skoro za mną nie przepadasz to ja za tobą też :D

Nie musisz przepadać za mną, po prostu pisz sensowne komentarze, bez głupich uwag, ok (tu miał być znak zapytania, ale go nie wstawiłem coby nie prowokować :twisted: , chociaz i tak odpiszesz, bo widzę, że lubisz mieć, czasami bezsensowne, ostatnie słowo).

Vasquez21: Jedynie co do mnie przemawia to to co napisałeś, specyfika rynku niemieckiego i większe możliwości zbytu, a co za tym idzie możliwość negocjacji cen. I z czymś takim się zgodzę, jednak to podważa słowa D.W. że się nie da negocjować.
 
 
Vasquez21
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lip, 2010   

Cytat:
Galakta dała sugerowaną cenę na poziomie ceny wersji angielskiej


nie porównuj cen bo to nie ma sensu... ceny wersji angielskiej są z okresu kiedy kurs dolara był na niskim poziomie jeszcze...

Cytat:
ale i tak nie będzie to na poziomie ceny tego: klik, cena w granicach 60zł.

Cytat:
i cena polskiej wersji powinna być dostosowana do realiów naszego rynku


nie bardzo wiem jak Ty to sobie wyobrażasz. FFG ogłasza, że będzie drukowanie kart w tym i tym terminie, koszt wynosi X $. I nie ważne czy jesteś z niemiec czy jesteś z Indonezji, Polski czy Watykanu zapłacisz w dolarach po odpowiednim kursie. A to, że np. niemcy są w stanie zamówić 10 razy więcej od pozostałych gdyż wiedzą, że to się im sprzeda?

Więc teraz wszyscy płacą jakąś kwotę, ale dla Polaków powinna być zniżka bo jesteśmy co... biedniejsi? A kogo to interesuje?
 
 
Mordeczka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lip, 2010   

Vasquez21 napisał/a:
nie porównuj cen bo to nie ma sensu... ceny wersji angielskiej są z okresu kiedy kurs dolara był na niskim poziomie jeszcze...

Dlatego dałem jako przykład dodatki, które mają dopiero wyjść, a tam normalna cena (nie zauważyłem info o promocji) jest niższa od sugerowanej ceny Galakty. To dla mnie wystarczający powód aby stwierdzic, że coś jest nie tak.

Vasquez21 napisał/a:

Więc teraz wszyscy płacą jakąś kwotę, ale dla Polaków powinna być zniżka bo jesteśmy co... biedniejsi? A kogo to interesuje?

Chociażby mnie, a powinno interesować polskiego wydawcę i każdego z nas. Powinno być dokładnie w ten sam sposób, jak to się dzieje w przypadku gier komputerowych - sprzedać znacznie więcej za mniejszą cenę. Przykład Niemiec pokazuje, że da się to zrobić i wg mnie nie tylko poprzez obniżenie kosztu druku zamawiając więcej. Swoją droga to nie przesadzajmy z tym kosztem druku, przecież polska wersja to awers, rewers jest drukowany dla wszystkich. Więc ile może kosztować druk ~22 kartek A4 w Chinach i ile więcej się zapłaci za mniejszy nakład? Bez przesady.

Kończę tę dyskusję ze swojej strony bo i tak do niczego nie prowadzi, po prostu jestem "zdziwiony" ceną, dodatkowo jestem przekonany, że dałoby się coś z tym zrobić, czego przykładem są wydania niemieckie. Dałem wyraz tego "zdziwienia" na tym forum, bo gdzie indziej miałbym to zrobić, jak nie na stronie wydawcy :roll:
 
 
theadam
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lip, 2010   

Mordeczka zapominasz o 2 kwestiach:

1. Druk realizuje FFG - Galakta dostarcza im tylko pliki w wersji elektronicznej. I oprocz kosztow wydruku i transportu FFG dolicza sobie niemala zapewne marze.
2. Kurs dolara jest teraz na prawde bardzo wysoki.
 
 
Ajgor
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lip, 2010   

Ooo... Jak fajnie! Zamawiam! :D
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 04 Lip, 2010   

Sprawa cen jest bardzo prosta i nie ma w tym nic tajemniczości.

Chińczycy drukują w tych samych cenach dla każdego. Do tego dochodzi dodatkowy zarobek, który dolicza sobie FFG oraz dla właściciela praw od Warhammera. I z tego wychodzi cena taka sama cena dla każdego kraju ale jest to uzależnione od wysokości nakładu.

Im większy nakład tym mniejsza cena. I tutaj powstają często duże różnice pomiędzy krajami, które są całkiem naturalne. Im większy rynek tym większy nakład i tym mniejsza cena jednostkowa. I tym bardziej może być niższa cena detaliczna.

I tutaj, że mamy cenę praktycznie taką sama jak Niemcy nie oznacza, że nasz zarobek jest taki sam. Niestety…

Sam mówisz, że się nie orientujesz ale cały czas upierasz się żyjąc w przeświadczeniu, że w grach planszowych, karcianych koszty druku ale także koszty papieru itp. są nieistotne a w Chinach to już robią w ogóle za darmo. Niestety jest całkiem inaczej i nie ma żadnego porównania w tym względzie z grami komputerowymi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 14