galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admin
Sro 08 Wrz, 2010
"ubalansowienie" podstawki
Autor Wiadomość
Venusian Ranger
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Sie, 2010   

Nie zmienia rogrywki na tyle tylko te dwa dodatki zeby byl balans. Wiecej trzeba.

Krasnoludy rzeczywiscie za mocne na imperium i chaos.
Podstawka ogolnie wyglada tak, ze krasnoludy vs orki i imperium vs chaos moga sobie wzajemnie powalczyc. Powtarzam, ze znacznym oslabieniem jest dolaczenie do ktorejs ze stron elfów zamiast kart bohaterów. To oslabia talie, ale nie kastruje jej, no i nieuzywane karty sie na cos przydaja(na rozwiniecia:D)
 
 
0NCK0
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Sie, 2010   

ogólnie nastawienie frakcji w WH jest takie że orki vs krasnale, chaos vs imperium, wysokie vs mroczne
 
 
AvantaR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Sie, 2010   

0NCK0 napisał/a:
ogólnie nastawienie frakcji w WH jest takie że orki vs krasnale, chaos vs imperium, wysokie vs mroczne

O_O"? Ze co prosze?
 
 
Mordeczka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Sie, 2010   

AvantaR napisał/a:
Ze co prosze?

Pewnie chodziło o to, że przy takim podziale pojedynki są w miarę wyrównane dla talii mono. Raczej helfy szans nie mają z zielonymi :wink:
 
 
0NCK0
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Sie, 2010   

helfy to z dark moze sobie jeszcze jakims cudem poradza ale jak sie chce grać z orkami to raczej nie da rady.
 
 
AvantaR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Sie, 2010   

HElfy sobie aktualnie z niczym nie radza na mono. Zreszta nie pamietam, zebym widzial kogos ostatnio grajacego mono deckiem.

Teraz na mono bedzie imperium chyba rzadzic, ale i tak nie sadze zeby byl nagly wysyp monodeckow. Po prostu jeszcze jest za malo karty, zeby robic naprawde mocne monodecki.

Chociaz ostatnio Krasie probuje skladac na mono i mozliwe, ze niedlugo cos z tego wyjdzie (szczegolnie jak dojdzie 2 duzy dodatek a w nim karty, ktore beda fajnie Slayersow wykorzystywac).
 
 
0NCK0
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Sie, 2010   

imperium na mono, kraśki na mono, orki na mono, chaos na mono da sie zlożyc przyzwoity, oczywiście z dodatkiem neutrali, elfy też się da tylko na discard, przeciwnika.
 
 
AvantaR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Sie, 2010   

Przyzwoity moze i tak, ale niekoniecznie wygrywajacy. Dlatego wiekszosc ludzi nie gra na mono.

Elfy na discard da sie teoretycznie, ale ostatnio wlasnie gralem z takim deckiem ( tez nie byl mono - polaczenie wszystkich ciemnych frakcji) i jakos nie udalo mu sie mnie przewinac (nawet nie udalo mu sie mnie zblizyc do przewiniecia :P ).
 
 
0NCK0
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Sie, 2010   

Wiesz zależy czym grałeś bo orki to raczej jest ciężko przewinąć ale się da na orki to najlepszy jest mroczny bolec bo co postać wystawi to ją zdejmie.
 
 
AvantaR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Sie, 2010   

Krasie z Imperium polaczone. Nieduzo kart bo jakies 63.
 
 
Pakman
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Sie, 2010   

Ja jak na razie grałem tylko mono (nawet bez neutralnych kart) i muszę przyznać, że jak człowiek trochę siądzie, pomyśli, wybierze odpowiednie karty do talii (wiem, że jeszcze jest ich mało w PL) mając jakiś tam plan w głowie to gra robi się coraz bardziej zbalansowana. Niby to oczywiste co pisze ale wypowiadam się jako początkujący gracz. Dzisiaj np. udało mi się wygrać chaosem przeciwko krasnalom. Umiejętne wykorzystanie spaczenia potrafi namieszać. Zresztą stwierdzam, że ten pewien brak balansu ma też plusy - większa satysfakcja z gry słabszą rasą, więcej radochy jeśli uda się wygrać.
 
 
Galadin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Sie, 2010   

Ja cały czas próbuję wygrać mono Chaosem z mono Krasnalami i niestety dostaję baty niezależni czy gram przeciwko dobremu graczowi czy początkującemu i niezależnie od tego czy staram się być agresywny, defensywny czy pomiędzy.
Nie mam szans na obronę wszystkich trzech stref, jedynym sensownym wyjściem jest poświęcenie jednej, obrona pozostałych dwóch i liczenie na podejście mocnych bestii, ale Krasnale w obronie radzą sobie bardzo dobrze, w dodatku cały czas naprawiają uszkodzone strefy. Ogólnie masakra z Chaosu. Jednak liczę na to że battlepacki coś tej mono talii pomogą. Wiem że trzeba będzie wymieszać rasy, ale chciałem po prostu mieć silną Chaosową talię, chyba się nie da. :)
 
 
Pakman
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Sie, 2010   

Ale mimo wszystko da się wygrać. Np. jak przygotujesz fajne combo oparte na spaczeniu jednostek. Zaznaczam, że grałem też kilkoma kartami z 2 pierwszych dodatków.
 
 
pan_satyros
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Sie, 2010   

Pakman napisał/a:
Ale mimo wszystko da się wygrać. Np. jak przygotujesz fajne combo oparte na spaczeniu jednostek. Zaznaczam, że grałem też kilkoma kartami z 2 pierwszych dodatków.

Ja również tym sposobem wygrałem z krasnalami. (Mono chaosu z cs i 2 dodatków + kilka neutrali w tym 2 twierdze niczyje vs mono krasnali z cs + kilka neutrali)
 
 
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Sie, 2010   

Z mojego skromnego doświadczenia, grając tylko podstawką i rasami mono, imperium vs chaos - wyniki mieszane, natomiast krasnali nie udało mi się wymłócić ani chaosem ani orkami. Myślę, że niezbalansowanie ras podstawki to zamierzony cel autorów gry mający na celu zachęcenie graczy do kupowania dodatków. Trochę nie ładnie z ich strony, ale cóż taki byznes :) Uważam, że podstawka powinna być w miarę zbalansowana, przecież jest sporo graczy, którzy kupią tylko podstawkę i nie zamierzają inwestować w żadne dodatki a chcieliby mieć wyrównaną grę i dobrą zabawę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.42 sekundy. Zapytań do SQL: 14