galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admin
Sro 08 Wrz, 2010
Szturm na Ulthuan
Autor Wiadomość
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 05 Wrz, 2010   Szturm na Ulthuan

Jutro rusza przedsprzedaż Szturm na Ulthuan dlatego muszę to teraz napisać aby zainteresowani nie kupili co nie muszą.

Jako, że podczas sobotniego turnieju oraz wcześniej porozmawiałem sobie z graczami w Inwazję. I za największa bolączkę uznawano niedopuszczenie Szturmu na Ulthuan w wersji angielskiej w naszych rozgrywkach postanowiliśmy to zmienić. Nowe dodatki w wersji polskiej gracze raczej przyjmowali jako coś zrozumiałego.

Tak, żebyśmy mieli czyste sumienie i mogli powiedzieć, że nikogo nie naraziliśmy na dodatkowe koszty.

Czyli w wersji angielskiej są dopuszczone wszystkie dodatki, które wyszły przed ukazaniem się wersji polskiej.

- Core Set
- Corruption Cycle - całość cyklu
- Assault on Ulthuan

Wiem, że dla części to jeszcze będzie za mało ale na razie może wystarczy.

Na razie proponuję się dobrze bawić na turniejach czy rozgrywkach. Zgłaszają sie nowe miasta do prowadzenia turniejów i naprawdę może się sporo dziać jeśli chodzi o Inwazję.

To są nowe zasady na chwile obecną. Nie ma także punktu dotyczącego podziału nagród. Inaczej to jakos rozwiązemy w formie jakiś bonusów dla nowych graczy, Nie wiem,. Ale podziału nagród nie będziemy juz robili.

http://www.warhammer-inwa..._vs_polska.html
 
 
Cogito
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Wrz, 2010   

Brawo, gratuluję i dziękuję. Teraz trzeba tylko czekać na jakiś turniej w Warszawie.
 
 
Yachu85
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Wrz, 2010   

W sklepie widzę, że jest już też przedsprzedaż "Marszu potępionych". Czy obie części wyjdą w tym samym czasie, tak że w razie zamówienia ich obu przyjdą w tej samej paczce?
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 06 Wrz, 2010   

Tak obie te części wyjdą razem. Szturm wyjdzie w tym samym momencie co Marsz. Będą to ostatnie dni września.
 
 
Eahl
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Wrz, 2010   

Szacun za reagowanie na głosy ludu :) To jest siła bezposredniej rozmowy w porównaniu do forumowego napinania się .



P.
 
 
AvantaR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Wrz, 2010   

Bardzo dobra wiadomosc :)

Szkoda, ze nie wyszlo to wczesniej, gdyz dlugo wahalem sie co kupic. Cieszy takie posuniecie :)
 
 
whiteface
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Wrz, 2010   

Zupełnie z innej beczki... Ile kart liczy cały dodatek bo nie wiem ile "koszulek" nabyć?
 
 
kowal85
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Wrz, 2010   

whiteface napisał/a:
Zupełnie z innej beczki... Ile kart liczy cały dodatek bo nie wiem ile "koszulek" nabyć?


Hej, to nie lepiej by Ci było, kupić segregator, i takie oto koszulki na karty ?

http://allegro.pl/listing...ILVER&country=1
 
 
whiteface
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Wrz, 2010   

Chyba źle mnie zrozumiałeś albo ja się źle wyraziłem albo mało precyzyjnie, chodzi mi o pojedyncze protectory na karty, a nie strony do klasera. Pytanie nadal otwarte...
 
 
AvantaR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Wrz, 2010   

Ale on bardzo dobrze zasugerowal. Po co kupic setki protectorow? Karty, ktore nie znajduja sie w aktualnym decku najlepiej trzymac w segregatorze. Jest to i tansze i wygodniejsze rozwiazanie IMO.

No chyba, ze grasz wszystkimi kartami na raz ;)
 
 
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Wrz, 2010   

Jasne, jeśli grasz jedną talią, a przeciwnicy mają własne karty. Jeśli jednak zabierasz swojego WHI do znajomych, którzy gry nie mają i nie wiesz czym oni będą chcieli zagrać tym razem, to wygodniej jest mieć od razu wszystko w koszulkach żeby co chwila nie robić roszad.

Fakt faktem segregator wychodzi taniej, bo jedną kartę zabezpieczysz za 8 groszy, a ochrona koszulką to 10 groszy, jednak przy takiej różnicy wolę dołożyć kilka złotych i mieć w pełni elastyczny zestaw ;)
 
 
Syndelis
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Wrz, 2010   

Zgadzam sie z przedmowca. Do mnie 2-3 razy w tygodniu wpadaja znajomi pograc w inwazje, a poki co tylko ja mam wiec gramy moimi kartami, wiec koszulki o wiele lepiej sie sprawdzaja :)
 
 
Don_Silvarro
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Wrz, 2010   

Jezusie, ale kolega nie pytał, co jest lepsze, tylko ile kart jest w pudełku... :roll:

W Szturmie jest AFAIK 110 kart - dwie 40-kartowe talie elfów, 20 kart dla pozostałych ras oraz 10 kart neutralnych.

W Marszu jest zaś 165 kart, dokładnego podziału nie pomnę.

A trzymanie kart w segregatorze i wyciąganie do gry uważam za słaby pomysł - wkładać, wyjmować w te i wewte za każdym razem, jak chcę zagrać... Poza tym IMO koszulki mają za zadanie chronić karty przed ścieraniem w czasie tasowania, brudnymi łapami i zalaniem napojami już w trakcie gry. Klaser nijak w tym nie pomoże.
 
 
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Wrz, 2010   

Hej
W "Marszu Potępionych" jest karta:
Long Drong's Pirates - 3R, 1D, 1P, 3HP - "Slayer. If there are at least two other Slayer units in this zone, this unit gains 2 Power."
Natomiast w "Szturmie na Ulthuan" jest karta:
Slayers of Karak Kadrin - Battlefield. Action: Sacrifice this unit to destroy one target attacking unit.
Mam zatem pytanie: Zabójców z KK można brać pod uwagę korzystając z karty Piratów Dronga?
 
 
Anatem
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Wrz, 2010   

Wygląda na to, że nie można.
Mają Cechę Warrior, a nie Slayer. A to one, a nie nazwa danej karty, decydują czy mogą stać się celem innych kart w grze (Instrukcja s. 7).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 15