galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Marsz Potępionych
Autor Wiadomość
BasTom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Mar, 2011   

kto mi wywali kawe na łąwe o co biega z tym wskrzeszaniem ??
są jakieś specjalne karty które można przywracać nekromancją ? jak to działa ? jakie są dodatkowe zasady ? i z czym truposzczaki dobrze współgrają ??

pomysł rafal861205 jest genialny ale rozumiem że trzeba zapłacić 1 za wyciągnięcie załogi głazocisku ze stosu kart odrzuconych a następnie zapłacić koszty tej karty (2+2 lojalki) żeby umieścić ich w grze... tak ?
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Mar, 2011   

W nekromancji wskrzeszasz jednostki na jedną turę tylko, ale płacisz za nie jakbyś miał je na ręce. Pod koniec tej tury jednostka trafia na spód twojej talii, chyba że nie przeżyje tej tury (wówczas trafi na stos kart odrzuconych). Korzystając ze zdolności hrabiny musisz pamiętać o lojalności jednostek, bo ona się liczy (zagrywasz karty jakby były na twojej ręce w związku z tym lojalność obowiązuje). Pamiętaj, że nekromancja to nie jest akcja, którą odpalasz w każdej chwili. Zagrywasz jednostki jakby były na twojej ręce, czyli obowiązuje również zasada zagrywania jednostek w trakcie fazy stolicy. Z kolei z nekromancji mógłbyś zagrywać jednostki na misje (niby bez sensu, ale czasami potrzebujesz mieć jednostkę na jedną turę).

Pomysł o poświęcaniu załogi głazocisku jest genialny w swej prostocie, ale można go lepiej zrealizować z jednostkami za 0. Weź takich najemników na przykład. Kosztują 0 i możesz ich zagrać, a pod koniec i tak nie trafią do przeciwnika. To samo z ofiarą za zero u DE. Jak masz warownie grimgora to cały napór orczy może wrócić w jednej turze na dobrą sprawę. Taka warta poległych dla destruction, tylko kontrolujesz powracające jednostki. Najgorszym przeciwnikiem dla takiej taktyki są DE. Musisz tylko kontrolować niszczenie jednostek, opuszczanie ich pod koniec tury. Tutaj przydatne są misje w stylu Prepare for war za 0 i możesz poświęcać jednostkę na niej w każdej chwili.
 
     
leman
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Mar, 2011   

Ja mam pytanie o dzikość. Jeśli któryś z jaszczurów ma dzikość np. 2 i jest broniącym (w polu misji) podczas ataku i dostaje obrażenia, sam jako broniący zadaje obrażenia atakującemu i dodatkowo może jeszcze w ramach dzikości zadać obrażenia w polu misji przeciwnika. Tak?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Mar, 2011   

tak, pod warunkiem że przeżyje walkę.
 
     
RasTafari
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Mar, 2011   

Dzikość

ale tu nie ma słowa o tym że jednostka musi przeżyć starcie.

Moje pytanie:
Jeżeli On niszczy jednostkę, znaczy to że jednostka ta jest niszczona przed walką (nie ma opcji zadania obrażeń) czy można się nią jeszcze bronić?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Mar, 2011   

człowieku małej wiary :)

"This keyword allows a unit, when it is dealt 1 or more damage, to deal X damage to one target unit in any corresponding zone. It is important to note that the unit with the Savage keyword must survive the damage it was dealt in order for the Savage keyword to trigger.
When a unit gains Savage from multiple sources, the numerical effects stack on top of each other."

Co do pytania.

Jak może się bronić czymś co jest zniszczone ?:D
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Mar, 2011   

Dealt to nie assign. Ta zdolność działa jak ktoś dziabnie jednostkę i ona oddziabuje się w chwili zadania tych obrażeń. Nie musi przeżyć bo to się dzieje jednocześnie. Oczywiście nie musi otrzymać tych obrażeń w walce.
 
     
dashi
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Mar, 2011   

DaRKeR napisał/a:
tak, pod warunkiem że przeżyje walkę.


ooops to musi przeżyć walkę żeby wyciąć komuś z dzikości? a myślałem że ze znajomością przepisów nie jest już u mnie tak źle...
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Mar, 2011   

Polecam instrukcje do gier i startuję z akcją: Cała Polska czyta instrukcje do gier :D
W tym przypadku wystarczy zerknąć do małej karteczki dołączonej do Marszu :) <- aż 4 zdania na temat dzikości a w nich wszystko o co pytacie pięknie wyjaśnione.
 
     
dashi
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Mar, 2011   

Ravandil napisał/a:
Polecam instrukcje do gier i startuję z akcją: Cała Polska czyta instrukcje do gier :D
W tym przypadku wystarczy zerknąć do małej karteczki dołączonej do Marszu :) <- aż 4 zdania na temat dzikości a w nich wszystko o co pytacie pięknie wyjaśnione.


aaaaaa to poniekąd jestem niewinny -nie wiedziałem nawet że ta "mała karteczka dołączona do Marszu" zawierała jakieś przepisy. gdzieś koło listopada zaopatrzyliśmy się dosyć hurtowo we wszystko co zdążyło wyjść i jako biedne "świeżaki" nie mieliśmy pojęcia że należy szukać jakiegoś uzupełnienia przepisów z core seta.

edit: poza tym jak nie wiesz że grasz źle to nie szukasz kwadratowych jaj -kupujesz nową grę czytasz instrukcję -zajarzysz ile zajarzysz (nie wierzę że od razu 100% wszystkich przepisów) a dopiero jak wychodzi jakaś niejasna sytuacja to szukasz odpowiedniego paragrafu w instrukcji.
 
     
Czarny
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Mar, 2011   

Ravandil napisał/a:
Polecam instrukcje do gier i startuję z akcją: Cała Polska czyta instrukcje do gier :D


Ravandil ja do tego nawołuje już od dawna, więc może zjednoczymy siły :razz:

Dashi, to prawda, że jak nie wiesz jak ma być to grasz tak jak uważasz. Niestety w Inwazji często się gra "tak jak uważasz", zresztą wystarczy spojrzeć na temat "bieżące pytania odnośnie zasad" na whinvasion.pl - 152 strony i każdy komentarz jest zbędny.
 
     
GambitG
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Mar, 2011   

Ale wtopa ^^'
 
     
RasTafari
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Mar, 2011   

Ravandil napisał/a:
W tym przypadku wystarczy zerknąć do małej karteczki dołączonej do Marszu :)


wiedziałem że powinienem był przeczytać "tę" karteczkę :razz:
 
     
adhan
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Mar, 2011   straznik swiątyni

35. Neutral Unit - Temple Guard - 3R, 1P, 3HP - "Lizardmen. Order Only. ACTION: Spend 1 resource to redirect the next 2 damage dealt to target unit you control to another target unit you control."

koles atakuje mnie za 7
w obronie mam tego straznika 3 wytzymałosci mam jeszcze 1 punkt zasobów
ile obrazen wejdzie mi w stolice
1czy 4 ?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Mar, 2011   

to zależy jak przydzieli przeciwnik.

Bo jeśli odpalisz redirect przed assignem to nie musi on brać go pod uwagę (po uwagę przy przydzielaniu obrażeń trzeba wziąć efekty anulujące obrażenia)

czyli minimalnie przydzieli 3 na temple guarda, a jeśli będzie chciał to przydzieli o 2 więcej żeby go zabić mimo to.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13