galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Krasnoludzcy Zwiadowcy
Autor Wiadomość
miguel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Wrz, 2010   Krasnoludzcy Zwiadowcy

Czy Krasnoludzcy Zwiadowcy strzelają jeśli przeciwnik np. Ork niszczy mi development, którym była jednosta? Czy Strażnik Uraz też dostaje wtedy bonus do siły?

Co z Reclaim the Fallen? Czy jeżeli wśród wskrzeszonych są Zwiadowcy to strzelają za każdą inną wskrzeszoną jednostkę gdy opuszcza grę, nim sami grę opuszczą (chyba ja decyduję o kolejności (?))?
 
     
ziggy
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Wrz, 2010   

1) IMO nie strzelą bo karta, która schodzi była na stole developmentem, a nie jednostką więc dopiero w samym discard pile jest jednostką, którą możesz przywrócić właśnie np. z Reclaim The Fallen.

2) Jak pewnie zauważyłeś Reclaim The Fallen wraca jednostki do jednej ze stref, a co za tym idzie nie możesz ich porozdzielać więc jeśli Twoim założeniem jest wskrzeszenie ich do battlefielda, to umiejętność Rangera nie zadziała bo musi być w quest zone. W przypadku,w którym wskrzesiłbyś wszystkich do quest zone IMO umiejętność Rangerów zadziała bo o kolejności sacrifice decydujesz Ty (w przeciwieństwie np. do Troll Vomit czy Judgement Of Verena gdzie jednostki są niszczone w jednym momencie i wtedy Ranger nie zdąży strzelić).
 
     
miguel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Wrz, 2010   

ziggy napisał/a:


2) Jak pewnie zauważyłeś Reclaim The Fallen wraca jednostki do jednej ze stref, a co za tym idzie nie możesz ich porozdzielać więc jeśli Twoim założeniem jest wskrzeszenie ich do battlefielda, to umiejętność Rangera nie zadziała bo musi być w quest zone. W przypadku,w którym wskrzesiłbyś wszystkich do quest zone IMO umiejętność Rangerów zadziała bo o kolejności sacrifice decydujesz Ty (w przeciwieństwie np. do Troll Vomit czy Judgement Of Verena gdzie jednostki są niszczone w jednym momencie i wtedy Ranger nie zdąży strzelić).


Zauważyłem, zauważyłem, zastanawiałem się nad wskrzeszeniem na pole bitwy + forsowny marsz na Zwiadowców do misji i mamy wymaksowane pole bitwy, a na koniec tury jeszcze kilka strzałów. Masakra, aż prosi się na nazwę decku "Strzałobicie" ;)
 
     
AvantaR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Wrz, 2010   

Z tego co wiem, to wszystkie te jednostki spadaja na raz, takze ci Rangersi, ktorzy beda spadac nie beda mogli strzelac za inne jednostki, ktore spadaja. Przynajmniej tak bylo na whinvasion.pl pisane.
 
     
ziggy
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Wrz, 2010   

Tutaj ból tkwi w interpretacji karty... może nie jestem zorientowany, ale z tego co wiem IMO przy "destroy" spadają na raz, przy "sacrifice" aktywny gracz wybiera kolejność. Anyway taka interpretacja sacrifice może tyczyć się całkiem czego innego, a mianowicie płaceniem kosztu akcji :???:
 
     
AvantaR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Wrz, 2010   

Mnie juz szczerze mowiac wkur*** niejasnosc tych zasad, a wlasciwie tekstow na kartach :P
 
     
miguel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Wrz, 2010   

Z najnowszego FAQ: oficjalne potwierdzenie słów Ziggyiego dot. developmentu:

75 Rip Dere
‘Eads Off !
If the revealed
development is a
unit card, that card
is not considered
to have “entered
play.” (The card was
already in play as a
development.)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13