galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pomoc dla nowego :P
Autor Wiadomość
Cllaud
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Lut, 2011   pomoc dla nowego :P

hej
przenoszę tu post z innego działu:D
Gramy z kolegami od niedawna. Ja HE +kilka jaszczurek 1kolega de 2kolega kraśki 3chaos i wampiry. Jako tako idzie mi z z DE (ale kolega jest słaby :P ) tak samo jest z kraśkami
Ale wydaje mi się że talia wampiry +chaos jest strasznie przekoksana na elfy.

Może to moje subiektywne spojrzenie ale może jednak coś w tym jest. Powiem o tym 2 słowa kupiliśmy dla klubu zestaw podstawowy + masz potępionych szturm na ulduan kuźnia ciszy i tam taki mały dodatek z tym smokiem Smoczy czarodziej. Po zbudowaniu tali mono elfy +tylko kilka lizaków i chaos + zestawy nieumarłych i za jasną zarazę nie mogę sobie z nim poradzić (koledzy tym bardziej).A nie wydaje mi się aby mój kolega był tak dobry w tą grę (bez urazy dla niego ale nigdy nie był mistrzem karciarek) możecie coś poradzić bo jedzie nas wszystkich równo ?? podaje pełne spisy

1x Smoczy czarodziej
3xNowicjusz z Saphery
2x przebudzenie smoczego czarodzieja
1x kapica asuryna
1x cytadela zmierzchu
1x brygada srebrnych hełmów
1x Dary Aenariona
1x mistrz wiedzy heota
1zLoqtza
1x arcymag saphery
2xpłomienie feniksa
1x Błędny wilk
1x Caradryan
1x Świątynia Vaula
1x Oczyszczenie Asuryana
1x Illyriel
1x Większe uzdrowienie
2x elfi okręt
2x Wojownicy Sarusów
2x Emisariusz z Averlornu
2x Zapomniany cmętarz
2x wioska niczyja
2x Zbrojownia
2Pogarda wysokich elfów
2xSmoczy książę
2x Włócznicy wysokich elfów
3xJeździec karnozaura
3Wojownik cienia
3x skarbiec
3x kapitan morskiej straży
3mistrzowie miecza heota
3xPotomek Indraugnira

Wampy
1xprzymierze
1x ubój słabych
1xEslian
1x Chmura much
1xSadystyczna mutacja
1Zapomniany cmentarz
1x wioska niczyja
1x Płomienie tzeentcha
2x rycerze chasosu
2xSłudzy khorna
2xRozwścieczony Vargulf
2xUwiedzony przez ciemność
1x straszliwamutacja
2x krew dla boga krwi
2x kapliczka nurgla
3x grzęzowisko
3xułuda
3x niezliczone groby
3x wrzeszczący sztandar
3x grobowcowe ghule
3xropiejące nurglingi
3xTopielcy
3x Innowacje
3x horda szkieletów
3x Wskrzeszenie zmarłych
3x Lord uporów (KOKS)
3x Hrabina Iseara 9Koks)
3x trupi Wóz


Oczywiście niektóre karty występują bardziej z musu niż z tego że uważamy że są dobre
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Lut, 2011   

wiesz trochę nie bardzo wiem co Ci poradzić.

Na pewno brakuje tutaj trochę podstawowych kart typu Wioska Niczyja (mówie o HE) czy jak ją tam w wersji PL nazwali.

Te decki raczej na turnieje nie są, ale do gier w domu for fun mogą się nadawać.

Polecam Ci byś wszedł sobie na stronę www.deckbox.org tam możesz sobie budować talię ze wszystkich kart jakie wyszły, podpatrywać jakie decki zrobili inni etc.


Co do HE to najlepsze starty są z kart Śniący o Smokach + http://deckbox.org/whi/Dragon%20Mage%20Wakening

Citadel of dust no i ew. Temple of Vaul. Jak to Ci zaskoczy szybko masz dużo kasy by wystawiać stosunkowo drogie karty HE.
 
     
Cllaud
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Lut, 2011   

Dzięki czekam na dalsze uwagi :D

Co do kwestii składania decka to na razie bawimy się w domu. Nie ma sensu się pchać na turniej jak się gra kilka dni :P najpierw musimy się pobawić w domowej atmosferze a następnie pomyślimy o wypłynięciu na szerokie wody. Pewnie jeśli chodzi o dodatki to pewnie będę systematycznie dokupywał zostało mi trochę kasy ze sprzedawanych kart mtg :P
 
     
Cllaud
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lut, 2011   

A takie pytanie co do budowania tali na zawody nie chodzi mi o konkretnie talie ale mniej więcej jaki typ kart w jakiej ilości powinno się używać. Macie jakieś konkretne kryteria lub wskazówki dobre ? np. nie graj HE bo to dno nie graj misjami etc ? Domyślam się że dużo zależy od umiejętności ale w tego typu grach karcianych często jest tak że coś jest po prostu słabe i nie da się tym wygrywać lub coś jest mocne samo w sobie.



Co do swojego obecnego decka to wywaliłem połowę kart:P i zamieniłem je na coś innego sporo lizaków wstawiłem
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lut, 2011   

jeśli chodzi o talie turniejowe, to chodzi o powtarzalność, więc najczęściej wszystkie karty jakie tam są, są x3, a deck nie ma więcej jak 51 kart.

Jak na razie najmniej grywalny jest Chaos, HE są grywalne ale to jest tak że mają spida i można nimi szybko się rozkręcić, ale jak ktoś Cie przystopuje to praktycznie po grze.
 
     
Cllaud
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lut, 2011   

A ile mniej więcej powinno się mieć wsparcia taktyk i kritów ?Coś ok po 10wsparcia i taktyk a resztę kritów ?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lut, 2011   

to zależy co ma robić taki deck, ale trzeba tak patrzyć by z połowę kart dało się wystawić w 1 turzę.
Taktyk nie może być też za dużo bo samymi taktykami na razie się wygrać nie da.
 
     
Cllaud
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lut, 2011   

Dzięki to cenna wskazówka. Widzę że aktywny a forum jesteś :P A szkoda że się na da robić decka na samych wsparciach i taktykach :P Wyraźna różnica niż w MTG tak da się wygrać deck bez kritów albo z minimalną ich ilością. Ja trochę żałuje że rozgrywka jest tak szybka :P
 
     
ragathol
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lut, 2011   

Pozwole się wtrącić:

Po nowych Cyklu Morrslieba gdzie królować mają rozszerzenia, rozgrywka nie będzie już tak szybka i z 50 kartami w decku.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lut, 2011   

zobaczymy co przyniesie nowy cykl, wszystko zależy od kart jakie wyjdą.
 
     
ragathol
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lut, 2011   

http://www.fantasyflightg...er-tree-kin.png
 
     
Cllaud
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lut, 2011   

Wymądrzać się nie będę bo za krótko gram ale dziwne jest że w drugiej turze mogę wystawić stwora który suma summarum zadaje 8 dmg :P .Prawdę mówiąc myślałem że częściej będę też dobierał więcej niż 1dną kartę a zdarza się to bardzo rzadko abym dobierał 2-3 chyba że bronie strefy. Tak samo bardzo rzadko zgrywam misję i wysyłam na nią krita w sumie chyba tylko w 2 pierwszych rozgrywkach mi się zdarzyło później wywaliłem karty misji bo stwierdziłem że na nic mi się nie przydają. No możliwe jest to że po prostu słabo gram i dla tego ich nie używam :P albo nie potrafię ich dobrze wykorzystać
 
     
GambitGrelfer
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lut, 2011   

no w misję trzeba zainwestować trochę od czasu do czasu, zwłaszcza z misjami. DE bez misji Ofiara dla Hekarti (czy jak to się tam pisze) nie są takie mocne znowu. Jeśli dobierzesz dobrze misję do talii to przeciwnik w pewnym momencie będzie musiał czymś zaatakować tą jednostkę. Póki co najsłabiej grywalne są te misje gdzie trzeba przez trzy tury zbierać zasoby.
 
     
Cllaud
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lut, 2011   

ja gram he i mam tylko podstawkę i dodatki 2 i nie widzę tu misji bez zbierania zasobów :P może jedna neutralna ale lipna :P muszę chyba zakupić pakiet jakiś
 
     
GambitGrelfer
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Lut, 2011   

Przyjrzyj co jest w jakim dodatku, jakie karty i kupuj to co potrzebujesz, jeśli nie masz zamiaru kolekcjonersko się zająć tematem. Mi osobiście udało się zebrać wszystko po jednej sztuce i jestem całkiem zadowolony :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 14