galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Class Decki w kwietniu czy coś innego?
Autor Wiadomość
tygrys
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Sty, 2011   

SeeM dzięki co do wymuszania interakcji to spotkałem się na tym forum z tym stwierdzeniem dlatego pytam, wiem, że nie Ty o tym pisałeś.
 
     
kam
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Sty, 2011   

class decki rozszerzaja przede wszystkim interacje! zaklecia/umiejetnosci, ktore mamy w osobnej talii kart uzywamy tak:

1. uzywanie umiejetnosci, ktore pomagaja naszej postaci, prowadzi do pobierania tzw. "zetonow zagrozenia" (ile - pisze na kazdej karcie).

2. dzieki temu przeciwnik moze przeciwko nam skorzystac z umiejetnosci ofensywnych (na przyklad naslac na nas dodatkowe wyzwanie, przypakowac wyzwanie, z ktorym wlasnie walczymy, odbierac nam zycia, dokladac zetony zmeczenia, rzucac klatwy, itp.), zdejmujac z naszej puli odpowiednia ilosc "zetonow zagrozenia".

skad interakcja? ano stad, ze umiejetnosci ofensywne (na pewno wiekszosc) nie wymagaja, zeby gracze stali na jednym polu. i w tym caly sekret! mozna przywalic innym graczom bez znaczenia, gdzie sie znajduja.

wiadomo, mozna grac tak, zeby nie uzywac zadnych zaklec z talii (i nie brac zetonow zagrozenia), przez co przeciwnik nic nam nie zrobi. pytanie tylko czy jezeli walczymy z wyzwaniem na pokonaniu ktorego niezwykle nam zalezy, a rzuty mamy tak do dupy, ze sie chce plakac to czy jednak nie skusimy sie zeby wszystko naprawic umiejetnoscia z talii, ktora daje nam np. dodatkowy rzut, anulowanie obrazen czy nawet automatyczne zwyciestwo? albo przyspieszyc gre i wysunac sie na prowadzenie, pokonujac dzieki jakiemus zakleciu czerwone wyzwanie podczas, gdy reszta graczy dopiero mysli nad atakowaniem fioletowego?

nie wiem jak wy, ale ja to zamierzam sprawdzic jak tylko te class decki wyjda ;)
 
     
Migdal
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   

Witam
Jak dobrze zrozumiałem class decki to;
Kupuje dodatek w którym mam jedna klasę np. Battlemage i cały stuff dotyczący tej klasy
Każdy z istniejących bohaterów (Zjawa, Ronan itp) może (czy musi?) wybrać klase na początku gry. Za pedeki po za normalnym rozwojem mogę kupować zdolności specjalne klasy, czary itp. Za każde użycie dostaje jakieś tam punkty zagrożenia (cos jak w dungeneer?) Co powoduje że jak walczę z wyzwaniem inni gracze mogą je dokoksić, lub w innych turach inny gracz może mi dosolić z jakiegoś "przeszkadzacza" ?
Rozumiem że zdolności bohaterów dalej zostają i można ich używać?
Jeśli to mniej więcej tak wygląda to powiem że to super sprawa :grin:
Ale i tak prosił bym o opisanie (jeśli to możliwe oczywiście) kilku zdolności i mechaniki klas :)
Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

PS. Minusem może być tylko fakt że żeby naprawdę dobrze bawić się klasami trzeba bedzie mieć wszystkie deki :/
 
     
Grohm
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   

A najlepiej wszystkie razy X. Bo co jeśli kilku graczy wybierze tą samą klase np. Battlemaga. Chyba że tak nie wolno i może być tylko jedna postać danej klasy. Czy ktoś to wie?
 
     
SeeM
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   

Migdal napisał/a:
Ale i tak prosił bym o opisanie (jeśli to możliwe oczywiście) kilku zdolności i mechaniki klas :)


http://www.fantasyflightg.../RBCD_Rules.pdf

A co do posiadania wszystkich decków - to wada? :)
 
     
Migdal
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   

Dzięki za link :)

Wada, jeżeli od razu (lub przynajmniej w niewielkich odstępach czasowych) nie zostaną
wydane wszystkie decki.
 
     
kam
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Lut, 2011   

Grohm napisał/a:
Bo co jeśli kilku graczy wybierze tą samą klase np. Battlemaga. Chyba że tak nie wolno i może być tylko jedna postać danej klasy. Czy ktoś to wie?

instrukcje i karty przegladalem dosyc dawno temu, ale odnioslem takie wrazenie, ze FFG chcialo wprowadzic class decki jako typowa karcianke. a wiec nie ma konkretnych zasad co do rozdzielania kto gra czym - jezeli dwoch graczy chce grac tym samym class deckiem to kazdy ma wydac kase na swoja talie :twisted:
wogole ich plan marketingowy chyba zakladal, ze kazdy gracz bedzie kupowal swoje class decki (moge sie mylic, ale w moczu czuje, ze nie).
z tego co widzialem niektore karty sa nawet tak zbudowane, ze sa bardzo slabe i malo przydatne jesli nie pomiesza sie ich z innym deckiem.
to jest wlasnie jedna z rzeczy, ktorej sie obawiam. inna jest np. balans, ale jako ze nie gralem to trudno cos wiecej mowic.
 
     
Grohm
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Lut, 2011   

Tego właśnie się obawiam. W instrukcji do Class Decków widziałem coś takiego, że jeżeli ktoś chce to może połączyć kilka różnych tak aby otrzymać pożądaną kombinacje i taką grać.
Jeżeli Class Decki mają przekształcić Runebounda w coś podobnego do karcianki LCG to jak dla mnie tracą dużo na atrakcyjności i wolałbym przygode, nieważne czy w fromie dużego czy małego dodatku (trzypaku).
 
     
SeeM
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Lut, 2011   

Nie bój się, plansza i kostki ruchu są nadal. :) Moim zdaniem jeśli w grupie sześciu graczy każdy chce mieć tę samą klasę, to grupa ma problem sama ze sobą. Wieloklasowiec to może być fajne rozwiązanie, ale lepiej tego unikać, bo może prowadzić do utworzenia demona mordercy, z którym po prostu nikt nie wygra. Co do karcianki, to pomyśl o tym raczej jak o drzewku umiejętności jak w Diablo II i jak bardzo dodało to postaciom charakteru w porównaniu do jedynki (nawet z dodatkiem i odblokowanymi klasami).
 
     
kam
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lut, 2011   

zgadzam sie z toba. class decki daja tyle nowych mozliwosci, ze i tak kupie wszystkie, a co do podzialu kto ma grac czym, to jestem przygotowany wymyslic jakies domowe zasady. choc zwykle tego nie robie, to dla runebounda moge zrobic wyjatek.
 
     
SeeM
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

Ale już bez żartów. Weźcie to w końcu wydajcie, to pogram sobie znowu w Runiego. Ta gra potrzebuje dodatków jak powietrza.
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

Spoko :D 5 lipca dowiemy się że przesunęły się na sierpień. 5 sierpnia dowiemy się że przesunęły się na wrzesień. 5 września dowiemy się że przesunęły się na październik. 5 października dowiemy się że przesunęły się na listopad. 5 listopada dowiemy się że przesunęły się na grudzień. 5 grudnia dowiemy się że przesunęły się na styczeń. 5 stycznia dowiemy się że przesunęły się na luty. 5 lutego dowiemy się że przesunęły się na marzec. 5 marca dowiemy się że przesunęły się na kwiecień. 5 kwietnia dowiemy się że przesunęły się na maj. 5 maja dowiemy się że przesunęły się na czerwiec....
Tak powstaje pętla :D
 
     
Pajhi
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Cze, 2011   

Arbaal napisał/a:
Spoko :D 5 lipca dowiemy się że przesunęły się na sierpień. 5 sierpnia dowiemy się że przesunęły się na wrzesień. 5 września dowiemy się że przesunęły się na październik. 5 października dowiemy się że przesunęły się na listopad. 5 listopada dowiemy się że przesunęły się na grudzień. 5 grudnia dowiemy się że przesunęły się na styczeń. 5 stycznia dowiemy się że przesunęły się na luty. 5 lutego dowiemy się że przesunęły się na marzec. 5 marca dowiemy się że przesunęły się na kwiecień. 5 kwietnia dowiemy się że przesunęły się na maj. 5 maja dowiemy się że przesunęły się na czerwiec....
Tak powstaje pętla :D


Trochę optymizmu KOLEGO:)
 
     
Mariusz
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Cze, 2011   

stękacze byli, są i zawsze będą :p
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Cze, 2011   

Mariusz napisał/a:
stękacze byli, są i zawsze będą :p

Nie stękam tylko obserwuje co się dzieje :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13