galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cytadela dotarła
Autor Wiadomość
xshadow
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Gru, 2005   

Jesteś niesprawiedliwy. W mojej wypowiedzi nie było ani grama złośliwości. Jedynie szczera troska.
Chyba, że za brak litości poczytałeś sobie samą sugestię o robieniu gier za siedmioma górami, za siedmioma morzami
 
 
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 21 Gru, 2005   

Raczej miałem na myśli, że już mam myśleć przed świętami nad kolejnymi 10 grami :) . Co może nie spodobać się mojej rodzinie...
 
 
xshadow
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Gru, 2005   

Dziesięcioma? Brzmi obiecująco. W takim razie będę męczył w nowym roku. A zanim to nastąpi życzę Wesołych Świąt Tobie i Twojej niezmordowanej rodzince!
 
 
Muttah
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Gru, 2005   

...No i już po pierwszej rozgrywce. Początkowo niezły chaos, ale to daltego że nabywca gry nie skumał porządnie instrukcji, za co został oczywiście skryklany doszczętnie :wink:

Gra konkret, jednak nie mając wystarczająco dużo czasu na porządne przeglądnięcie instrukcji, mieliśmy kilka problemów, w tym jeden główny:

Czy postacie zaliczają się do kart na ręce (graliśmy w 3 osoby). Jeden z nas twierdził, że magik zamienia również POSTACIE. Według mnie i jednego gościa jest to niedorzeczne, natomiast trzeci gracz upierał się, że tak powinno właśnie być. Nie umieliśmy stwierdzić, czy postaci należą do kart na ręce... any help???

No i jeszcze jedno - teoretycznie jest powiedziane, że można wykonać akcję postaci "raz w czasie rundy". Czyli jak, można w dowolnym momencie? Bo rozumiem, że najpierw wybór: 2 złota, albo 2 karty. Czyli np. mozna wziąć złoto, potem zarobić jeszce więcej złota (odpowiedni kolor dzielnicy dla naszej postaci), po czym dopiero budować?

Fajnie byłoby, gdyby ktoś mógł wyjaśnić te nieścisłości.

a ogółem wydanie bardzo fajne, koszulki jak zawsze obowiązkowe (szkoda kart). Gratuluję kolejnego konkretnego wydania!
 
 
xshadow
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Gru, 2005   

AFAIK karty postaci nie wliczaję się do kart na ręce.

A drugiego pytanie nie rozumiem. Czy może Uwaga zamieszczona przed opisem postaci na 6 stronie instrukcji wyjaśnia o co chodzi?
(Złoto za budynki dostajesz przed albo po budowaniu- Twoj wybór)
EDIT: w tym samym miejscu, trochę niżej:
Jeśli otrzymasz złoto na początku tury, nie możesz otrzymać złota z dzielnic, które wybudujesz w turze później.

Co do koszulek. Wrzuciłeś w te standardowe? Karty trochę w nich latają i kiepsko się tasuje.
I tutaj prośba do wydawcy. Jeśli kiedykolwiek będzie można wybrać format kart to ja proszę o takie jak są do Dungeoneera.
Ostatnio zmieniony przez xshadow Sro 21 Gru, 2005, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Longinus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Gru, 2005   

Muttah napisał/a:
Czy postacie zaliczają się do kart na ręce (graliśmy w 3 osoby). Jeden z nas twierdził, że magik zamienia również POSTACIE. Według mnie i jednego gościa jest to niedorzeczne, natomiast trzeci gracz upierał się, że tak powinno właśnie być. Nie umieliśmy stwierdzić, czy postaci należą do kart na ręce... any help???


nie, nie należą, postacie to postacie a "karty na ręce" to dzielnice :)

Muttah napisał/a:
No i jeszcze jedno - teoretycznie jest powiedziane, że można wykonać akcję postaci "raz w czasie rundy". Czyli jak, można w dowolnym momencie? Bo rozumiem, że najpierw wybór: 2 złota, albo 2 karty. Czyli np. mozna wziąć złoto, potem zarobić jeszce więcej złota (odpowiedni kolor dzielnicy dla naszej postaci), po czym dopiero budować?


nie, nie, złoto (albo 2 karty) dobiera się tylko raz, tyle, że można zdecydować kiedy, czy przed czy PO wybudowaniu dzielnicy, co jest o tyle istotne, że jeśli wybuduje się dzielnicę w kolorze postaci to wtedy dostaje się bonusową sztukę złota.

mam nadzieję, że nic nie pokręciłem, grałem tylko kilka razy i to w angielskojęzyczną wersję
 
 
Dani
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Gru, 2005   

Hey. Wczoraj Cytadela do mnie dotarła, solidnie zapakowana w idealnym stanie. Brawa dla Galakty. Sama gra jest świetna, grafiki piękne, mechanika bardzo przyjemna, ogólnie bardzo sympatyczna gra. Jestem już po kilku partyjkach i nie mogę się doczekać kiedy dzisiaj znowu zagram. :)
 
 
Dusso
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Gru, 2005   Wczoraj dotarła

Wczoraj dotarła, więc zagralismy tak na próbe...
.. i dziś jestem taki niewyspany eh eh eh :roll:
 
 
Gacek07
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Gru, 2005   

Wczoraj na poczcie byłem dwa razy. Dopiero za drugim podejściem miałem wystarczająco dużo czasu aby odczekać w kolejce na odbiór paczuszki. Gra jest ślicznie wydana(pydełko), szata graficzna bardzo zachęca do kupna,a opis z tyłu napisany jest bardzo przyjemnym językim i lekko zarysowuje o co w tej grze chodzi. Póki co gra jest w foli - to jest prezent,ale jestem pewien,że tak jak poprzednim razem,tak i teraz gra stoi na najwyższym poziomie wydawniczym jaki można sobie wyobrazić;)[/i]
 
 
Muttah
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Gru, 2005   

Co do zabezpieczania kart...

Pytanie: czy koszulki do Yu-gi-oh pasują? Są nieco droższe, no ale w sumie można zainwestować, bo w zwykłych faktycznie karty nieco latają.

Jest jeszcze jeden patent, może trochę droższy, ale rozwiązuje sprawę "na amen". Ja swoje karty do M '44 po prostu zalaminowałem. Kosztowało mnie to około 20 pln za jakieś 70 kart. Po tym zabiegu to jeszcze moje wnuki nimi chyba zagrają :wink: (o ile wytrzyma plansza i figurki, heh).
 
 
xshadow
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Gru, 2005   

Muttah napisał/a:
Ja swoje karty do M '44 po prostu zalaminowałem.

:roll: Akurat co do tej gry to muszę powiedzieć, że koszulki genialnie pasują na Memoira. Karty są odrobinbę za wysokie ale na szerokość wręcz idealne.
 
 
Hudson
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Gru, 2005   

Muttah napisał/a:


Pytanie: czy koszulki do Yu-gi-oh pasują? Są nieco droższe, no ale w sumie można zainwestować, bo w zwykłych faktycznie karty nieco latają.


Ponoc pasuja. Dzis lub jutro napisze, czy tak jest faktycznie. Koszulki Yu wcale nie sa drozsze, kosztuja dokladnie tyle samo co ich odpowiedniki normalnego formatu tej samej jakosci.
 
 
Nataniel
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Gru, 2005   

Na Cytadele pasuja koszulki Yu-Gi (format mini).
 
 
edrache
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Gru, 2005   Jeszcze nie doszla

A ja jeszcze nie dostalem mojej Cytadelki :cry:

Pewnie to przez te swieta - poczta ma duzo roboty. Jest moze ktos z Poznania, kto zamawial i juz dostal przesylke?
 
 
Gacek07
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Gru, 2005   

edrache>>> Poznań to jakaś czarna dziura. Posłałem paczke z Rudy Śląskiej(k. Katowic) i póki co idzie 7 dni roboczych;/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13