galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cytadela dotarła
Autor Wiadomość
xshadow
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Gru, 2005   

Hudson napisał/a:
Koszulki Yu wcale nie sa drozsze, kosztuja dokladnie tyle samo co ich odpowiedniki normalnego formatu tej samej jakosci


Hudson, rzuć się jakimś linkiem do sklepu w którym koszulki do Yu kosztują 5gr/szt
 
 
Hudson
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Gru, 2005   

xshadow napisał/a:
Hudson napisał/a:
Koszulki Yu wcale nie sa drozsze, kosztuja dokladnie tyle samo co ich odpowiedniki normalnego formatu tej samej jakosci


Hudson, rzuć się jakimś linkiem do sklepu w którym koszulki do Yu kosztują 5gr/szt


Do Yu nie ma takich badziewnych koszulek, zreszta pewnie o tym wiesz. Chodzilo mi o to, ze kosztuja tyle samo, co dobre (sztywne) koszulki. Sa drozsze od tych badziewnych, ale wydalo mi sie naturalne, ze nie powinno sie porownywac cen dwoch produktow zupelnie innej jakosci. Napisalem zreszta, ze "kosztuja dokladnie tyle samo co ich odpowiedniki normalnego formatu tej samej jakosci" a nie ze kosztuja 5gr/szt.

ps. ja bym i tak tych cienkich nie kupil...nie cierpie ich, sa naprawde kiepskie na dluzsza mete i odbieraja mi cala przyjemnosc gry.
 
 
Muttah
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Gru, 2005   

Hmm, no ja pisałem o standardowych koszulkach (do CCG), w których karty do M'44 niechybnie by latały (natomiast dungeoneer wpasowuje się idealnie). W każdym razie, jeśli te Yu pasują dobrze, to w takim razie mogę sobie odpuścić laminowanie SoC, które miałem w planie... Podobnie jak Samurai and katana. Kurde, trzeba będzie nieco zainwestować... Chociaż laminat chyba jest trwalszy - raz a dobrze, karty sztywne jak beton no i nic nie wyleci za cholerę. Ale dobrze wiedzieć, że Yu Gi daje radę.
 
 
xshadow
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Gru, 2005   

Hudson napisał/a:
Do Yu nie ma takich badziewnych koszulek, zreszta pewnie o tym wiesz

Nie, nie wiedzialem i dlatego zapytalem. Koszulki MaxPro czy inne wcale nie są takie badziewne. dobrze spełniają swoją rolę a do tego kosztuja rozsądne pieniądze. Raczej nie pokuszę sięna wydanie drugich 50pln na zabezpieczenie gry w protectory.
 
 
Longinus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Gru, 2005   

Poznań to faktycznie ciemna dziura :/

dostałem dopiero dziś (czwartek) ok. 19:30

pierwsze wrażenia:

keep przetłumaczyłbym jako warownia a nie jako fort (i moja dziewczyna w tym względzie się zgadza ;) ) fort jest jakiś taki nowoczesny, co najmniej XVII wiczny, a warownia bardziej średniowieczna

mam wrażenie, że żetony złota mają w sobie brokat heh

korona jest drewniana :) ale dziwna ;)

ogólnie, R E W E L A C J A

dowiedziałęm się też dziś, że Osadnicy rozeszli się podobno w 10tyś sztuk, życzę tego samego Cytadeli.

A na dokładkę życzę dużego domu z basenem oraz innych materialnych bonusów panu DW i reszcie pracowników Galakty :) nie ma to jak łączyć przyjemnego z pożytecznym
 
 
Dusso
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Gru, 2005   

Longinus napisał/a:


Muttah napisał/a:
No i jeszcze jedno - teoretycznie jest powiedziane, że można wykonać akcję postaci "raz w czasie rundy". Czyli jak, można w dowolnym momencie? Bo rozumiem, że najpierw wybór: 2 złota, albo 2 karty. Czyli np. mozna wziąć złoto, potem zarobić jeszce więcej złota (odpowiedni kolor dzielnicy dla naszej postaci), po czym dopiero budować?


nie, nie, złoto (albo 2 karty) dobiera się tylko raz, tyle, że można zdecydować kiedy, czy przed czy PO wybudowaniu dzielnicy, co jest o tyle istotne, że jeśli wybuduje się dzielnicę w kolorze postaci to wtedy dostaje się bonusową sztukę złota.

mam nadzieję, że nic nie pokręciłem, grałem tylko kilka razy i to w angielskojęzyczną wersję

Pokręciłeś - pomieszałeś dwie całkiem rózne rzeczy - Akcję, którą wykonujesz na początku tury: bierzesz 2 sztuki złota lub 2 karty, ze zdolnością specjalną niektórych postaci, która pozwala pobrać 1 złoto za każdą dzielnicę w odpowiednim kolorze. Tą zdolność możesz wykorzystać PRZED lub PO wybudowaniu dzielnicy, co oznacza, że nie możesz skorzystać z tego złota (z dzielnic) do wybudowania dzielnicy i pobrać go dodatkowo z tej nowej dzielnicy.
 
 
Hudson
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Gru, 2005   

xshadow napisał/a:
Hudson napisał/a:
Do Yu nie ma takich badziewnych koszulek, zreszta pewnie o tym wiesz

Nie, nie wiedzialem i dlatego zapytalem. Koszulki MaxPro czy inne wcale nie są takie badziewne. dobrze spełniają swoją rolę a do tego kosztuja rozsądne pieniądze. Raczej nie pokuszę sięna wydanie drugich 50pln na zabezpieczenie gry w protectory.


No nie sa takie zle, ale nie lubie ich z kilku powodow. Bardzo szybko sie rysuja i robia sie okropnie "brudne" co uroku kartom w nich siedzacym nie dodaje. No i szybko pekaja przy tasowaniu "shuffle" bo "riffla" nimi nie zrobisz (moze pomylilem nazwy, ale nie pamietam jak to szlo :wink:
Te lepsze kosztuja 30zl a nie 50. Oczywiscie zgadzam sie, ze sa grogie, ale przy ludzkim traktowaniu po prostu sa niezniszczalne.

Swoja Cytadele kupilem wczoraj. Pierwsza rzecz jaka zrobilem (po zebraniu szczeki z podlogi) to powkladanie kart w koszulki, ktore trzymalem w szufladze na te okazje juz z 9 miesiecy. No i zanim skonczylem je pakowac na pudelko kapnela mi woda (nawet nie wiem skad) i na Kamieniolomie zrobila sie paskudna plama - woda przesiakla na wylot, farba sie rozpuscila :cry: No coz, karty nie sluza do grania w wodzie, ale znam gry, ktorym by mala kropelka nie zaszkodzila.
Cala reszta jest super. Zetoniki grube, o wiele wygodniejsze niz tekturowe. Korona jest fantastyczna, warto brac krola, zeby ja zgarnac :)
 
 
Hudson
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Gru, 2005   

Longinus napisał/a:

keep przetłumaczyłbym jako warownia a nie jako fort (i moja dziewczyna w tym względzie się zgadza ;) ) fort jest jakiś taki nowoczesny, co najmniej XVII wiczny, a warownia bardziej średniowieczna


Tu sie z Toba zgodze, fort jest dokladnie XVII wieczny. Ale i tak mi sie ten fort podoba :)
 
 
edrache
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Gru, 2005   no i doszla

Longinus napisał/a:
Poznań to faktycznie ciemna dziura :/

dostałem dopiero dziś (czwartek) ok. 19:30


Ja w podobnej godzinie. Pewnie nasze Cytadele lezaly obok siebie :D

Wyglada super, chociaz rzeczywiscie pudlo jest zdecydowanie za duze. Teraz trzeba kupic Vault Deck oraz koszulki i bedzie wszystko zajefajnie :P

Poki co gralem tylko raz w cztery osoby w pociagu osobowym w trakcie podrozy do domu :) Na poczatku byly pewne problemy z zasadami, ale je rozwiazalismy i bylo super.

Rozumiem, ze jesli postac "zarabia" na Dzielnicach, to pieniadze dostaje w trakcie Akcji?

Na razie byla tylko jedna partia (przegralem hehe), ale juz niedlugo kolejne i nastepne, i jeszcze :D

Dzieki GALAKTA :P
 
 
Hudson
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Gru, 2005   Re: no i doszla

edrache napisał/a:

Wyglada super, chociaz rzeczywiscie pudlo jest zdecydowanie za duze. Teraz trzeba kupic Vault Deck oraz koszulki i bedzie wszystko zajefajnie :P


No nie wiem, czy tak fajnie, bo Ci sie tam wszystko nie zmiesci. :) Deck Vault lyka 82 karty w koszulkach, a gdzie znaczniki i reszta kart?
 
 
edrache
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Gru, 2005   Re: no i doszla

Hudson napisał/a:
No nie wiem, czy tak fajnie, bo Ci sie tam wszystko nie zmiesci. :) Deck Vault lyka 82 karty w koszulkach, a gdzie znaczniki i reszta kart?

Eeee... tego to nie wiedzialem. Hmmmm.... bedzie trzeba znalezc jakies inne rozwiazanie, zeby nie wozic tego pudla ze soba po swiecie :)

Ma ktos jakies pomysly?
 
 
Nataniel
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Gru, 2005   Re: no i doszla

edrache napisał/a:
Rozumiem, ze jesli postac "zarabia" na Dzielnicach, to pieniadze dostaje w trakcie Akcji?


Niekoniecznie. Dostaje pieniadze kiedy chce w czasie swojej kolejki - przed lub po budowaniu dzielnic / wykorzystywaniu innych zdolnosci postaci czy budynkow.
 
 
Hudson
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Gru, 2005   Re: no i doszla

edrache napisał/a:
Hudson napisał/a:
No nie wiem, czy tak fajnie, bo Ci sie tam wszystko nie zmiesci. :) Deck Vault lyka 82 karty w koszulkach, a gdzie znaczniki i reszta kart?

Eeee... tego to nie wiedzialem. Hmmmm.... bedzie trzeba znalezc jakies inne rozwiazanie, zeby nie wozic tego pudla ze soba po swiecie :)

Ma ktos jakies pomysly?


Sa jeszcze plastikowe pudelka na 100 i 200 kart w koszulkach.
 
 
raskoks
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Gru, 2005   

Witam Panowie, mam takei małe pytanko bo widzę że rozgorzala dyskusja o koszulkach: Jakei koszulki polecacie do cytadeli ale w miarę rozsądnej cenie bo faktycznie płacenie drugie tyle za ochronę mija się z celem, to już lepiej kupić sobie drugi raz grę 8) ... Co kupić i gdzie o to jest pytanie ;-)
 
 
Hudson
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Gru, 2005   

raskoks napisał/a:
Witam Panowie, mam takei małe pytanko bo widzę że rozgorzala dyskusja o koszulkach: Jakei koszulki polecacie do cytadeli ale w miarę rozsądnej cenie bo faktycznie płacenie drugie tyle za ochronę mija się z celem, to już lepiej kupić sobie drugi raz grę 8) ... Co kupić i gdzie o to jest pytanie ;-)


Jezeli interesuja cie koszulki ktore pasuja (czyli nie sa za duze) to pasuja tylko takie jakie Rebel poleca na swojej stronie http://www.rebel.pl/e4u.p...Deck+Protector+
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13