galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Deck[i] na Chaos +kilka pytań
Autor Wiadomość
Asus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lut, 2011   

To chyba wszystko. Tylko Krawawe Valkie są II niepotrzebnie.
Dziękuje serdecznie :)
 
     
Czarny
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lut, 2011   

Z tych kart, które masz ja ten deck widziałbym w ten sposób
Asus2
Przydałoby się dołożyć jeszcze jedną warpstone excavation i zamienić fortece na wioski. A jak dostaniesz nowe karty z dodatków to kombinuj. I pamiętaj, że im rzadziej jakaś karta jest w decku tym mniejsza szansa, że podejdzie. Tak samo jak deck będzie za długi, też nie będą Ci karty podchodziły.
 
     
Asus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lut, 2011   

Wypróbuję go w najbliższym czasie, w trakcie starcia z orkami.
Jeszcze raz dzięki serdeczne za pomoc ;)
Swoją drogą nie wiedziałem, że "warhammerowska" społeczność tak dobrze prosperuje.
 
     
smergle
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Lut, 2011   

Ze znajomymi od pewnego czasu gram w inwazje gram chaosem i sporą ilość partii wygrywam wiec może chaos nie jest taki zły jak można by sadzić po opiniach na forum o to mój deck proszę o ocenę http://deckbox.org/sets/35421
 
     
SeeM
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Lut, 2011   

smergle napisał/a:
Ze znajomymi od pewnego czasu gram w inwazje gram chaosem i sporą ilość partii wygrywam wiec może chaos nie jest taki zły jak można by sadzić po opiniach na forum o to mój deck proszę o ocenę http://deckbox.org/sets/35421


Chaos jest zły. Po prostu masz niewymagających przeciwników. :) Po pierwsze nie rozłożysz się ze swoim deckiem w pierwszej turze - nie masz Contested Village i Warpstone Excavation, a twoje karty chaosu mają (poza dwiema) 2, lub więcej lojalności. Na początku musisz za to dopłacać.

Miej świadomość, że krasnoludy są w stanie rzucić w pierwszej turze cztery karty na stół. Jak mają farta to i więcej. Orki w trzeciej turze palą strefę jedną ręką. Imperium rzuca Judgement of Verena w drugiej turze i niszczy developy.

Twój deck jest fajny, jeśli masz cztery dodatkowe młotki w strefie kingdom i jakiś dociąg kart. Ale: a) nie zdążysz wyłożyć tych kart, b) przeciwnik ci je rozwali.
 
     
blazius
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

To jest talia gracza domowego nie turniejowego. Na gry ze znajomymi jest w porządku o ile znajomi nie grają taliami turniejowymi.
 
     
Asus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

Cytat:
Miej świadomość, że krasnoludy są w stanie rzucić w pierwszej turze cztery karty na stół. Jak mają farta to i więcej. Orki w trzeciej turze palą strefę jedną ręką. Imperium rzuca Judgement of Verena w drugiej turze i niszczy developy.


SeeM ma rację... Wraz z kolejnymi partiami dochodzę do wniosku, że jeżeli los nie będzie mi sprzyjał [a przeciwnikowi na odwrót] to oponent będzie w stanie rozłożyć stolicę za nim zdążę cokolwiek przywołać.
Nie zmienia to faktu, że obecnie chaos wygrał najwięcej pojedynków, ale wyłącznie za sprawą lepszych kart w ręce (Na dobry początek kilka kapliczek, "szybcy napastnicy"* i Płomienie Tzeentcha).
Usłyszałem ostatnio o jakiejś petycji do FFG wsp. chaosu - czy faktycznie istnieje coś takiego? Jeżeli tak to bardzo proszę o podesłanie adresu.

*Szybcy napastnicy - to taka moja własna nazwa na niewielkie jednostki działające na zasadzie: Doskocz! Przypieprz! Odskocz!
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

nie ma petycji, to były emocje, sądzę że tak na prawdę w przyszłych dodatkach chaos będzie dostawał coraz lepsze rzeczy. Choćby 2 karty już zapowiedziane przez FFG.





Więc nie ma co panikować :)

Chaos słynie z tego że nie działa pochopnie, czeka na odpowiedni moment by zniszczyć jak najwięcej :)
 
     
Asus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

WoW.
Wyglądają imponująco. Gdzie to znalazłeś? Na oficjalnej FFG, tak?
EDIT:
Ja znalazłem takie coś:
http://www.fantasyflightg...gor-raiders.png
http://www.fantasyflightg...of-slaanesh.png
Czy ktoś może objaśnić, o co temu drugiemu panu chodzi? -> Slaanesh Masque.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

na innym forum bacznie śledzimy co się dzieje:)

ten drugi Pan ma ciekawą zdolność.

Chodzi o to że na początku tury Ty i przeciwnik wymieniacie z nawy jakieś jednostki (po 1 na gracza) i wszytkie te jednostki zostają spaczone.
 
     
Czarny
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

Pierwsza karta już weszła, z nowym dodatkiem :wink:
A tej Pani, bo Masque to tak właściwie jest Pani (konkretnie jedna z ulubionych demonetek Pana Rozkoszy), tylko chyba ktoś dał dupy przy obrazku. W każdym bądź razie tej Pani chodzi o to, że na początku tury wybierasz sobie (i twój przeciwnik również) jednostkę, następnie spaczasz wszystkie kopie tych jednostki jakie są w grze.
 
     
Asus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

Sympatycznie ;>
DaRKeR daj znać jak pojawi się coś Khornowego...
Chciałbym, żeby kiedyś w przyszłości dało się tworzyć talie mono dla każdego boga chaosu.
To by było coś! :D I ile możliwości taktycznych! :D
EDIT: Czarny - po Slaaneshu to spodziewałbym się naprawdę wielu różności...
EDIT 2: Chyba ujrzałem delikatny zarys piersi.... Faktycznie to może być pani : D
 
     
Valdee
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Mar, 2011   

Takie coś sobie ułożyłem:

Chaos

da radę tym zagrać z sukcesem?
prosiłbym o jakieś porady i wskazówki
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Mar, 2011   

masz tylko 2 karty do spaczania, więc tą taktykę
Spreading Darkness można sobie darować,
Nurgle Sorceror tą jednostkę też bym wywalił bo jest tragicznie słaba.


Poza tym zwiększ nieco ilość jednostek bo w końcu chcesz je trzymać na questach i czasem poświęcać..

Ważne: jak rozumiem to deck do gry domowej i w takich grach on może coś pograć. Na turniej bym z tym nie szedł ;)
 
     
Valdee
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Mar, 2011   

DaRKeR napisał/a:
masz tylko 2 karty do spaczania, więc tą taktykę
Spreading Darkness można sobie darować,
Nurgle Sorceror tą jednostkę też bym wywalił bo jest tragicznie słaba.


Pewnie masz rację - pousuwam je. Choć myślałem że może nurglingami trochę pospaczam.

DaRKeR napisał/a:

Poza tym zwiększ nieco ilość jednostek bo w końcu chcesz je trzymać na questach i czasem poświęcać..


Postaram się.

DaRKeR napisał/a:
Ważne: jak rozumiem to deck do gry domowej i w takich grach on może coś pograć. Na turniej bym z tym nie szedł ;)

:oops:
No właśnie na turniej - ale nie mam żadnego pomysłu (grałem zaledwie 2 razy).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13