galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oficjalna zapowiedź i opis szczegółowy
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Pią 29 Kwi, 2011   

Właśnie obejrzałem Kairosa... i zastanawiam się czy autorzy gry nie chcą właśnie w tym dodatku mocno wzmocnić chaosu. Jeżeli w ciągu 3 tur położylibyśmy w królestwie 3 rozwinięcia zyskalibyśmy przyrost surowców równy 9, 3 symbole chaosu i mocną obronę w postaci 6 punktów wytrzymałości do przebicia (zanim przeciwnik dokopie się do legendy/stolicy).
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Kwi, 2011   

rozwinięcia nie mają symboli loyalności, zatem akurta tego nam nie dostarczą, poza tym jeśli będziesz miał unity tylko w królestwie, to w turze przeciwnika kairos zginie, jak przeciwnik zaatakuje go przez questa (pamiętajmy że kairos ma tylko 3 punkty wytrzymałośći.)
 
     
Asus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Kwi, 2011   

W takim razie ów jednostki-rozwinięcia są traktowane jako neutrale.
Z kolei po opuszczeniu gry przez Kairosa podejrzewam, że uzyskane dzięki niemu unity i tak pozostaną. Gdyby Kairos nie był taki drogi (6 surowców) byłby z niego niezły sposób na szybkie wzbogacenie się (na początku rozgrywki) w ciągu I tury.

Nie zmienia to jednak faktu, że to bardzo pozytywna karta.

Swoją drogą sytuacja hipotetyczna:

III tura.
W królestwie leżą 3 budowle i 3 rozwinięcia.
Na stole ląduje Kairos i przemienia 3 rozwinięcia w 3 jednostki.
Docelowe 6 otrzymywanych surowców zwiększa się nam o drugie tyle.
Mając te 12 surowców jesteśmy w stanie naprawdę sporo namieszać.
:D

EDIT: Dodatkowo warto przypomnieć, że niektóre budowle mogą mieć podwójną liczbę młoteczków (tj. "jeżeli w królestwie znajdą się II rozwinięcia to do tej i do tej budowli należy dołożyć młoteczek) i ta premia nie znika! :D Bowiem skoro rozwinięcia są nadal rozwinięciami z tymże traktowanymi jako jednostki to wszystko dalej, elegancko działa ^ ^
Ostatnio zmieniony przez Asus Sob 30 Kwi, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gość

Wysłany: Sob 30 Kwi, 2011   

I za te 12 natychmiast trzeba wystawić jednostki broniące Kairosa od strony pola bitwy i od strony misji bo przeciwnik go zdejmie jednym atakiem.
 
     
Asus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Kwi, 2011   

Jak dla mnie to po zrobieniu swojego "komba" Kairos byłby zbędny, toteż zbytnio bym się nim nie przejmował.
Dużo lepszą legendą na jego miejsce byłby Archaon, a za resztę piniążków można by przywołać ogromną liczbę stworzonek, ewentualnie jedno potężne bydle w postaci komara, kilku rycerzy chaosu, wielkiego nieczystego albo innych demonów.
 
     
Gość

Wysłany: Nie 01 Maj, 2011   

Kairos wywołuje efekt stały dopóki jest w grze. Trzeba go będzie bronić jak najdłużej jednostkami obronnymi. Teraz pytanie czy jednostki Chaosu z Legend współdziałające efektami lub akcjami z Kairosem będą obronne czy nie. Bo jak nie to Kairos będzie mniej atrakcyjny niż się teraz wydaje.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Maj, 2011   

przecież już w cyklu wrogów wyszedł taki gościu co jak broni ma +2 wytrzymałośći (wsumie 5) a jest za 3. Będzie fajny do obrony :)
 
     
Gość

Wysłany: Nie 01 Maj, 2011   

Do obrony dobry, wróci do gry z Legendami. Chodzi mi o nowe jednostki z rozszerzenia. Na pewno będą współdziałać z Legendami. Pytani tylko ile będą miały wytrzymałości. Jak mało to nie pół talii trzeba będzie złożyć pod Kairosa ale prawie całą.
 
     
Barry13
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Maj, 2011   

Na pewno będą karty współpracujące z Legndami, jak choćby to:
If You control a Legend, this unit gains - "Action: When this unit attacks, destroy target damaged unit."
 
     
Asus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Maj, 2011   

Darker - ta karta, o której mówisz to akurat mój ulubieniec a mianowicie Herold Zmian :D I faktycznie jest dość praktyczny.
 
     
ygeth
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Maj, 2011   

I tak wszystko okaże się w praktyce.
Bardziej mnie ciekawi kiedy będzie ta premiera... czy ktokolwiek zna choćby przybliżoną datę?
Nie chodzi mi o coś w stylu "w tym kwartale" :roll:
 
     
Fortep
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Maj, 2011   

gdzieś czytałem 27 maj
 
     
Asus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Maj, 2011   

No to jeszcze tylko 25 dni jeżeli będziemy się tego trzymali.
 
     
Astro_Zombies
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Maj, 2011   

Panowie coś wiadomo o tym dodatku? Premiera...? A może gdzieś jest jakiś obszerny preview...?
 
     
Kroq-Gar
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Maj, 2011   

Astro_Zombies napisał/a:
Panowie coś wiadomo o tym dodatku? Premiera...? A może gdzieś jest jakiś obszerny preview...?


Chyba nie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 12