galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Marsz Potępionych dosłownie i w przenosni.
Autor Wiadomość
Grandmikus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Kwi, 2011   Marsz Potępionych dosłownie i w przenosni.

Pomimo, że mam wszystkie dotychczasowe dodatki Inwazji to nie gram zbyt dużo. Marsz wydawał się dobrym dodatkiem by trochę pobudzić zaspanych orczych chopaków z którymi dziele Waagh.
Po otwarciu pudełeczka i przeczytaniu flavour textu zabraliśmy się za sprawdzanie co dokładnie wnosi do gry Marsz. Nasze wrażenia sprowadziły się do "Brawo udało nam się kupić niecałe 3 battle packi w cenie 2".
Może za dużo oczekiwałem od tego dodatku po dość obszernym w nowości Szturmie ale nadal czułem niedosyt że kupiłem tylko więcej kart.
Żaden z nas po takim powitaniu nie był zbyt chętny do wcielania okładkowych bohaterów z dodatku ale z tego co wyczytywałem raczej wielkiej rewolucji by nie wnieśli

Naprawdę miałem nadzieję że FFG zrobi z każdego większego dodatku przeżycie a tutaj tak po macoszemu się obeszli. Twórcy powinni raczej zająć się tworzeniem nowych formatów gry i zasad opcjonalnych do rozgrywki a mniej na powiększaniu biblioteki kart opcjami o malej wyobraźni.

Gdy patrze na Legends myślę sobie "Jeśli opcja stawiania jednej karty w środku mojej stolicy wydaje mi się podniecająca to Marsz musiał naprawdę paść w połowie drogi."

Piszcie swoje opinie
 
     
ygeth
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Kwi, 2011   

Każdy duży dodatek (i nie tylko) ma z założenia poszerzać możliwości budowania talii.
Marsz nie jest tutaj jakimś zgniłym jabłkiem. FFG zapowiedziało, że ma wprowadzić całkowicie nowe dwie rasy neutralne + po kilka nowych kart dla starych frakcji.
Ja jestem zadowolony z tego rozszerzenia - jest tam wiele kart wartych uwagi no i oczywiście jedna z najbardziej granych jednostek destrukcji - Witch Lord.
 
     
daniello_s
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Kwi, 2011   

Chciales powiedziec Wight Lord? :mrgreen:
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Kwi, 2011   

Zapewne :)


Anyway, March Potępionych daje masę dobrych kart i jakby nie było wprowadza bazę do grania Nieumarłymi lub Jaszczurami. Oczywiście nie da się z tych kart złożyć talii bez uzupełnienia czymś innym, ale na pewno są to karty do wykorzystania.

Co do Legend, to będzie zupełnie inny dodatek, bo będzie on wprowadzał nam nowy typ karty, czego do tej pory nie było. A to spowoduje że pojawią się talie złożone pod ten typ karty, mówię o Legendach.

Co jeszcze da nam kolejny dodatek ? A no właśnie, od cyklu Morslieba praktycznie z każdym zestawem bitewnym balans gry się poprawia. Już nie można lekceważyć chaosu czy HE, bo jak to zrobimy to możemy przegrać i to bardzo szybko.
 
     
ygeth
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Maj, 2011   

Tak, Wight Lord :razz:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13