galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odcień kart przygód
Autor Wiadomość
aduko
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Sty, 2013   Odcień kart przygód

Witajcie,

zakupiłem dzisiaj dwa dodatki: podziemia i wilkołak, otwierając podziemia, zauważyłem inny odcień tyłu karty przygody. Nie było by w tym nic dziwnego, ponieważ jest ich tylko parę, ale w Wilkołaku tak samo było! A tam już więcej jest kart przygód.

Czy podlega to wymianie lub coś w tym stylu?
Ostatnio zmieniony przez aduko Sro 30 Sty, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Boskurek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Sty, 2013   

Cześć.
Porównałem właśnie po 1 karcie z podstawki i wszystkich dodatków. Rzeczywiście różnią się odcieniami, ale musiałem się przyjrzeć. Wyraźnie jedne są ciemniejsze, a drugie jaśniejsze. Podobną prawidłowość zauważyłem wcześniej przy zaklęciach/postaciach/alternatywnych zakończeniach - nie pamiętam teraz o którą talię chodzi.
Pytanie brzmi, czy to przeszkadza w rozgrywce? Poza czysto estetycznymi wrażeniami (każdy indywidualnie podchodzi do tego typu spraw, jeden może mieć każdą kartę inną, a drugi musi mieć wszystkie identyczne), gdyby ktoś był "Wielkim Szu" to może zapamiętać odcienie i będzie analizował jaką kartę może wylosować :P
A na poważnie - nikt nigdy u mnie nie zwrócił na to uwagi i nikomu w grze to nie przeszkadzało. Na wymianę chyba nie możesz liczyć, bo karty nie są przecież zniszczone, czy źle zadrukowane, po prostu różnią się lekko odcieniem. Wystarczy, że przy drukowaniu danego dodatku użyto tuszów/tonerów (nie wiem czym się drukuje na skalę przemysłową) od różnych producentów, albo nawet z różnych partii produkcji i już rezultat końcowy może być różny. Przy produkcji gier za 60-150 zł nikt nie będzie wdrażał restrykcyjnych procedur kontrolnych, które pozwolą zachować na kartach identyczne odcienie, bo by z kosztami nie wyrobił. Zakładam, że wszystkie karty Przygód wydrukowane do Wilkołaka będą innego odcienia niż te z podstawki, więc wymiana nic nie da, a specjalnie dla Ciebie producent nie wydrukuje osobnej talii. Bo to są koszty co najmniej kilkuset złotych (uruchomienie produkcji, dostosowanie maszyn do danego rodzaju wydruku itd).
Myślę, że warto na spokojnie się zastanowić, czy tego rodzaju "usterka" wpłynie na rozgrywkę i czy w ogóle warto się tym przejmować.
Pozdrawiam :)
 
     
Xan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Sty, 2013   

Całkowicie zgodzę się z moim poprzednikiem ;) Mi i moim kompanom podczas batalii w Magię i Miecz w ogóle to nie przeszkadza. Wymienić tego nie wymienisz, bo nie ma takiej fizycznej możliwości, gdyż całe partie danego dodatku mają takie same odcienie.
 
     
Nyarl
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Sie, 2013   

A czy taka karta kwalifikuje się do wymiany?
http://chomikuj.pl/Nyarl
Pierwsze zdjęcie jedna z kart SMOCZE MŁODE wygląda jakby mi ktoś długopisem pomazał karta zniszczona moim zdaniem to tak jakby pół karty mi ktoś tylko wydrukował.
Mam też kartę w której jest literówka, czy taką kartę można wymienić też? Jeżeli tak gdzie muszę to zgłosić?

Edit: Ha Galakta wymieni mi Smocze Młode :) jestem wniebowziety.
Jezeli chodzi o karte z literowka z wilkolaka wydanie z 2012 zagubiona dusza, niestety maja cale wydanie takie, ale moze ublagam jak dodruk poprawiony bedzie. t otylko jedna karta, a ja jestem w stanie zaplacic za nia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14