galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Walczące Legendy
Autor Wiadomość
Dziobak
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Cze, 2011   Walczące Legendy

Witam,
mam problem dotyczący samej esencji dodatku - legend.
Jak dla mnie trochę zbyt zdawkowo zostały opisane na kartce w pudełku, stąd moja niepewność podczas gry. A niepewność podczas gry prowadzi do przegranej :razz:

1. Czy Przeciwnik wybierając na cel ataku stolicę może zostać zablokowany przez moją legendę? A jeśli tak, czy legenda może bronić wszystkich stref stolicy?

2. Czy atakująca wraz z innymi jednostkami legenda może od tak po prostu zginąć od obrażeń rozpatrywanych pod koniec walki? Czy na przykład broniący najpierw musi przydzielić obrażenia jednostkom i dopiero resztę w legendę?

Wydaje mi się, że coś jeszcze miałem, ale to dopiszę po kolejnej rozgrywce ze swoją kobietą, której jakoś legendy go gustu nie przypadły...
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Cze, 2011   

1 nie
2 tak
 
     
Mouse
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

ad. 1

czyli legenda nie zadaje obrażeń jednostkom które ją atakują, lub atakują daną strefę ( tyle młotków ile ma w danej strefie)?
 
     
hubertok
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

Mouse napisał/a:
ad. 1

czyli legenda nie zadaje obrażeń jednostkom które ją atakują, lub atakują daną strefę ( tyle młotków ile ma w danej strefie)?


zadaje, pytanie było czy moze zostać zablokowana strefa przez legendę. I odpowiedź - TAK (choć to skrót myslowy) .Po prostu jak atakujesz legendę i zadajesz obrażenia to nie mozesz już zadać w tym ataku obrażeń stolicy.
 
     
Dziobak
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

Mi chodziło o opcję, w której przeciwnik, przykładowo, atakuje moją misję, w której nie mam jednostek. Wybiera, że atakuje strefę, NIE legendę. I czy wtedy mogę legendę wystawić jako obrońcę misji, jakby był zwykłą jednostką w strefie misji (której daje młotki w czasie fazy misji, jakby się w niej znajdował) i ma swoją wytrzymałość, którą można wypełnić obrażeniami?

@Mouse
Legenda dodaje swoje młotki przy obronie samej siebie (tak jest napisane w pudełku Legend). Przeciwnik musi rozdać obrażenia obrońcom i potem legendzie ewentualną resztę.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Cze, 2011   

jeśli przeciwnik atakuje strefę nie legendę, to ona nie dodaje swoich młotków. Jeśli atakuje Legende to automatycznie ona jest w walce.
 
     
hubertok
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Cze, 2011   

Dziobak napisał/a:
Mi chodziło o opcję, w której przeciwnik, przykładowo, atakuje moją misję, w której nie mam jednostek. Wybiera, że atakuje strefę, NIE legendę. I czy wtedy mogę legendę wystawić jako obrońcę misji, jakby był zwykłą jednostką w strefie misji (której daje młotki w czasie fazy misji, jakby się w niej znajdował) i ma swoją wytrzymałość, którą można wypełnić obrażeniami?


Rozumiem, więc nie może w te sposób - stolicy możesz bronić jednostkami a legenda jednostką nie jest.
 
     
Asus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Lip, 2011   

A ja mam pytanie z serii teoretycznie błahych-
Kiedy wzywam legendę to symbole lojalności zliczam ze wszystkich stref? Pytam bo wolę się upewnić :)
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Lip, 2011   

tak ze wszystkich stref, nawet dostajesz symbol lojalności z dodatków które zagrałeś na jednostki przeciwnika, bo dalej ty kontrolujesz te dodatki.
 
     
Mitril
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Wrz, 2011   

Witam,

jeszcze cobym dobrze zrozumiał - mając legendę i atakując z Pola Bitwy na wybraną strefę przeciwnika, dodaję jej młoteczki do moich ataków.To dla mnie jest jasne. Obrońca wybiera broniących i tu dochodze do sedna mojego wywodu - czy swoje ciosy w pierwszej kolejności musi zadać broniacy się jednostkom, które atakowały, czy też może przydzielić ciosy zaczynając od Legendy? Moim zdaniem najpierw powinien jednostkom, które brałyn udział w ataku wspomagane przez Legendę, ale mogę się mylić.

Pozdrawiam,
Kalins
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Wrz, 2011   

Mitril napisał/a:
Witam,

jeszcze cobym dobrze zrozumiał - mając legendę i atakując z Pola Bitwy na wybraną strefę przeciwnika, dodaję jej młoteczki do moich ataków.To dla mnie jest jasne. Obrońca wybiera broniących i tu dochodze do sedna mojego wywodu - czy swoje ciosy w pierwszej kolejności musi zadać broniacy się jednostkom, które atakowały, czy też może przydzielić ciosy zaczynając od Legendy? Moim zdaniem najpierw powinien jednostkom, które brałyn udział w ataku wspomagane przez Legendę, ale mogę się mylić.

Pozdrawiam,
Kalins


Może od razu bić w legendę.
 
     
darecki
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011   

nie mam co prawda dodatku Legendy ale i tak spytam - jaka jest roznica w jakiej kolejnosci zostana przydzielone obrazenia jednostkom lub legendzie skoro i tak sa potem rownoczesnie rozpatrywane?
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011   

tu chodzi o to co przy zadawaniu obrażeń strefie lub broniącej sięlegendy (w przypadku atakowania przez legendę tak nie jest)

Musisz przydzielić odpowiednią ilość obrażeń obrońcą żeby ich "zabić" zanim będziesz mógł położyć obrażenia na strefie lub broniącej się legendzie.
 
     
darecki
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011   

no ok, ale kolega pisze "czy swoje ciosy w pierwszej kolejności musi zadać broniacy się jednostkom, które atakowały, czy też może przydzielić ciosy zaczynając od Legendy?"

tego nie rozumiem :/
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2011   

broniącym się jednostką które atakowały ?:D

Jeśli atakujesz najpierw zadajesz obrażenia broniącym się jednostkom, a potem jeśli wystarczy to strefą lub legendzie.

Jeśli się bronisz i zadajesz obrażenia atakującym jednostkom/legendzie nie musisz dawać obrażeni na jednostki możesz od razu zadać obrażenia legendzie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14