galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kairos i walczące rozwinięcia
Autor Wiadomość
Franzini
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Cze, 2011   Kairos i walczące rozwinięcia

Mam dwa pytania dotyczące działania rozwinięć zmienionych w jednostki:

1. czy takie rozwinięcia zmienione w jednostki przez Kairosa mają przynależność. Ma to znaczenie przy karcie Desecrated Temple. Czy są to jednostki chaosu, neutralne czy niewiadomoco?

2. jaki jest printed cost jednostek zrobionych z rozwinięć przez Kairosa? Technicznie - nie ma go w ogóle, co wcale nie musi znaczyć, że jest równy 0. Więc może ma tyle ile karta rozwinięcia (czymkolwiek jest). Ma to znaczenie np. przy tej karcie
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Cze, 2011   

1. nie, nie mają, tak samo nie mają wydrukowanego kosztu, co ma znaczenie przy np. łańcuchu błyskawic.

2. O nie świadomie odpowiedziałem na to w 1 punkcie ;]
 
     
toszt
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Lip, 2011   

Jeszcze jedno pytanie dotyczące Kairosa, a dokładniej rozwinięć na które działa.

Moi znajomi grają tak, że mamy np. na stole Kairosa, dwa rozwinięcia w strefie. Przeciwnik atakuje, zadaje 5 obrażeń. Więc cztery zbierają rozwinięcia/jednostki jedno w stolicę. Do tej pory wszystko jasne i proste, ale teraz znajomi mówią: te rozwinięcia/jednostki nie giną, bo to są rozwinięcia, więc musiałeś zadać 4 obrażenia, żeby ruszyć stolicę, ale nie ściągamy ich ze stołu bo jest napisane: "Karta jest wciąż traktowana jak rozwinięcie". Moim zdaniem to nie tak powinno być, czy ktoś ma jakieś argumenty za/przeciw takiemu rozwiązaniu?

Co oznacza dokładnie zapis "Karta jest wciąż traktowana jak rozwinięcie"?
 
     
Gość

Wysłany: Wto 05 Lip, 2011   

Ma oznaczenie rozwinięcie, ale traktowana jest jako jednostka, więc zginie.
Samo oznaczenie jako rozwinięcie ma znaczenie dla interakcji z efektami innych kart, np. Innowacja, czy Osąd Vereny.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Lip, 2011   

dokładnie tak, karta jest i jednostka i rozwinięciem, tzn. że daje młotki i można ją zabić jak rozwinięcie. Oraz że dodaje +1 życia strefie i można ją cofnąć na rękę np. długą zimą
 
     
Radek
Gość
Wysłany: Pon 28 Lis, 2011   

Czyli jeżeli te rozwinięcia- jednostki są w Królestwie to młoteczki, które dają, liczone są jako przychody Stolicy? A i można tymi jednostkami normalnie atakować? Na Polu bitwy nie służą tylko do obrony?
Przepraszam, za te pytania, ale chciałbym się upewnić, bo krasnoludzki Król z którym gram uważa, że ta karta jest za silna ;)
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Lis, 2011   

Tak, to tak jakbyś miał normalne jednostki - w kingdomie trzepią kasiurę z battlefilda mogą atakować. Krasnoludzkiemu królowi powiedz żeby sobie do decka zapodał Master Rune of Spite ;)
 
     
Salat00
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Sty, 2012   

Witam,

Mam pytanie o Kairosa.

Na karcie nie ma informacji o zakończeniu efektu karty. Czy to oznacza, że rozwinięcia raz zamienione w jednostki pozostają nimi nawet gdy legenda zostanie zabita?

Wszystkie rozwinięcia, które kontrolujesz stają się jednostkami 2/2 z opisem "Ta jednostka nadal liczy się jako rozwinięcie". Oznacza to, że są takimi jednostkami do momentu ich pokonania nawet jeśli wcześnie legenda opuści grę?

Pytam o to ponieważ zakładając, że gram Mrocznymi elfami zagram kartę
Your Will Is Mine na strefę np. Królestwa przeciwnika, w której znajdują się tak utworzone jednostki.
Zgodnie z informacjami na kartach przejmę kontrolę nad wszystkimi jednostkami w tej strefie łącznie z tymi utworzonymi przez Kairosa.

Bardzo proszę o potwierdzenie lub wyjaśnienie jeśli jestem w błędzie.
 
     
ygeth
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Sty, 2012   

Hej.

Rozwinięcia przestają być jednostkami, kiedy Kairos opuści grę.
Kairos działa tylko na Twoje rozwinięcia. W chwili przeniesienia ich do strefy innego gracza przestają być jednostkami i zapewne zostają zniszczone. Your Will.. nie pozwala na przejmowanie rozwinięć.

Tu niech się wypowie ktoś bardziej obcykany w zasadach.
Sam jestem ciekaw.
 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Sty, 2012   

takie przejęcie rozwinięć, będzie się równało ich zniszczeniu, jako że przeciwnik nie może kontrolować Twoich rozwinięć.
 
     
Salat00
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Sty, 2012   

Ok, czyli przejmuję jednostki, które są jednocześnie rozwinięciami. Trafiając do mojej odpowiadającej strefy tracą właściwość, którą daje Kairos. W efekcie nie mogę kontrolować rozwinięć przeciwnika więc zostają zniszczone.

Ma to sens. Takie rozpatrzenie efektu jest słabsze, ale także zadowalające.

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13