galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarte Mistrzostwa Polski oraz Finał ligi
Autor Wiadomość
Michal
Galakta

Wysłany: Sro 20 Lip, 2011   Otwarte Mistrzostwa Polski oraz Finał ligi

W tym temacie proszę o wszelkie opinie, sugestie, komentarze dotyczące planów związanych z imprezą, która w dniach 24-25.09.2011 odbędzie się w Krakowie :)
Ostatnio zmieniony przez Staszek Pią 04 Wrz, 2015, w całości zmieniany 1 raz  

Adam

Wysłany: Sro 20 Lip, 2011   

Ja mam pytanie: dlaczego mistrzostwa polski odbywają się w Krakowie, jeśli w Top 100 jest tylko 5 graczy z Krakowa?

Dla porównania dodam, że w top 100 graczy z innych miast jest:
Trójmiasto: 10
Wrocław: 13
Warszawa: 14

Fortep 
OT- Inwazja

bo firma jest z krakowa:P

adam jezeli wybierasz się na turniej, to z gdańska są samoloty do krakowa, wiem że nie są tanie, ale w sumie to nie tak wiele droższe niż pociągi a nie jedziesz x godzin:P

wylot w sobotę 7.20 eurolotem

ziggy 
filthy bastard

Eureka ło matko :neutral: !
Dlatego, że akurat dziwnym trafem firma Galakta z siedzibą w Krakowie jest oficjalnym dystrybutorem na Polskę zarówno polskiej jak i anglojęzycznej wersji Warhammera Inwazji i również jako organizator sankcjonowanych Mistrzostw Polski ma prawo do wolnego wyboru miejsca odbycia się takowych z naciskiem na miasto swej siedziby chociażby ze względów logistycznych, a jako że konwent organizowany przez wspomnianych pod wdzięczną nazwą Galaktikon ma być połączony właśnie z MP'kami (zarówno otwartymi jak i zamkniętymi, opartych na rankingu), to akurat mało znaczący jest tu argument o ilości graczy z tego miasta.

Carnage
OT- Inwazja

ziggy napisał/a:
Eureka ło matko :neutral: !
Dlatego, że akurat dziwnym trafem firma Galakta z siedzibą w Krakowie jest oficjalnym dystrybutorem na Polskę zarówno polskiej jak i anglojęzycznej wersji Warhammera Inwazji i również jako organizator sankcjonowanych Mistrzostw Polski ma prawo do wolnego wyboru miejsca odbycia się takowych z naciskiem na miasto swej siedziby chociażby ze względów logistycznych, a jako że konwent organizowany przez wspomnianych pod wdzięczną nazwą Galaktikon ma być połączony właśnie z MP'kami (zarówno otwartymi jak i zamkniętymi, opartych na rankingu), to akurat mało znaczący jest tu argument o ilości graczy z tego miasta.

Dokładnie tak... Galakta ma pełne prawo do organizacji obu turniejów tam gdzie im jest najwygodniej, a Kraków to przecież nie koniec świata.

Z drugiej strony kierując się logiką graczy najlepiej gdyby miejsce turniejów było najkorzystniejsze pod względem dojazdu dla większości. (nie dziwię się frustracji graczy z Trójmiasta bo połączenia stamtąd do Krakowa są tragiczne). Takim miejscem jest zdecydowanie Warszawa - po pierwsze umiejscowiona mniej więcej po środku, po drugie zewsząd są chyba najlepsze połączenia ze Stolicą. Stąd też proponowałbym właśnie Warszawę jako kandydatkę na miejsce turniejów finałowych w przyszłym roku.

Fortep napisał/a:
adam jezeli wybierasz się na turniej, to z gdańska są samoloty do krakowa, wiem że nie są tanie, ale w sumie to nie tak wiele droższe niż pociągi a nie jedziesz x godzin:P

Ho, ho... to będziemy mieli na turniejach prawdziwych VIP-ów, co się wożą samolotami....heh

awojdi 

Fortep napisał/a:
bo firma jest z krakowa:P

wylot w sobotę 7.20 eurolotem

ej ale to nieekologicznie...

Fortep 
OT- Inwazja

samolot do krakowa kosztuje o 50 zł drożej niz pociąg do wawy, i skraca podróż o około 8 godzin. nie ma to wiele wspólnego z bycia vipem, po prostu tanie loty są porownywalne cenowo z drogimi pociągami. poza tym pozdróż pociągniem do krakowa z gdańska to prawdziwa wyprawa:P

Adam

Wysłany: Czw 21 Lip, 2011   

Nie kwestionowałem prawa wydawcy do ustalania miejsca turnieju. Zdziwiła mnie tylko, co Carnage zauważył, odległość eventu od większości aktywnych graczy.

Cytat:
adam jezeli wybierasz się na turniej, to z gdańska są samoloty do krakowa

Przelot w obie strony to 550zł, wolę dołożyć drugie tyle i polecieć na tydzień do Turcji ;)

Michal
Galakta

Tak jak zauważyli wcześniej przedmówcy - mistrzostwa robimy w Krakowie, ponieważ tutaj jest siedziba firmy.

Ponadto MPki są częścią większej imprezy, w trakcie której będą też MP w Osadników z Catanu + luźne granie i pokazy gier.

Fortep 
OT- Inwazja

Adam przelot w obie strony to 400zł:P pociągiem zresztą niewiele mniej. jest to podyktowane oczywiście odległością i nie da się ukryć że mało nie jest...
no to za rok robimy w Gdańsku!!!:P w końcu musi być sprawiedliwie:P
nie ma stresu 2 tygodnie później jest duży turniej u nas i liczę na jeszcze większą frekwencję:P

Carnage
OT- Inwazja

A autem w kilka osób nie wyszłoby wam taniej?

nardios 
OT- Inwazja

czy MP będą dwudniowe czy w któryś konkretny dzień będzie turniej finałowy? ( chodzi mi o mistrzostwa top z rankingu)

Fortep 
OT- Inwazja

Carnage: taniej tak, ale czasu nie ma, przynajmniej w moim przypadku...

Carnage
OT- Inwazja

nardios napisał/a:
czy MP będą dwudniowe czy w któryś konkretny dzień będzie turniej finałowy? ( chodzi mi o mistrzostwa top z rankingu)

Myślę, że niemal na pewno MP będą jednego dnia, a drugiego Finał Top16. W innym wypadku gracze grający zarówno Finał Top16 jak i MP mieliby jednego dnia gry non-stop od wczesnego ranka do późnej nocy (chyba byłyby jakieś przypadki zawałów).

Mnie natomiast bardziej interesuje czy pierwszego dnia będą MP-ki, a drugiego dnia Finał Top16, czy odwrotnie?
Ma to spore znaczenie dla wszystkich, którzy planują wspólną wyprawę autem. Wiadomo, że gracze biorący udział tylko w MP-kach będą mogli zabrać się razem z tymi grającymi w obu turniejach tylko wtedy gdy MP-ki będą pierwszego dnia.
Natomiast przy odwrotnym ustawieniu (czyli Finał Top16 dnia pierwszego), zawodnicy grający tylko w MP będą mogli zabrać się autem z powrotem do domu z tymi grającymi oba turnieje.

nardios 
OT- Inwazja

Szczerze powiedziawszy wolałbym by finał top 16 był drugiego dnia ( większa szansa że zdąże w drodze powrotnej z wyjazdu:)

Odpowiedz do tematu