galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze wrażenia
Autor Wiadomość
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Maj, 2014   


SPOILER


W tym video z rozgrywki Zagladza Domu Lynchów zauwazylem tez jedna niespojnosc. ST zagral zwyklego maniaka z karty akcji, ktory zostal zabity przed odkryciem karty celu. Badacze zdazyli odkryc chyba tylko dwie wskazówki gdy zostala odkryta 4 karta Wydarzenia (a w wyniku niej odkryta karta celu 1A).

Nastepnie ST musial usunac karte akcji Atak Maniaka. a gracze mieli za cel zabic Waltera. jednak ST nie mial juz ataku maniaka zeby wprowadzic maniaka a karta celu nie wprowadzala Waltera do gry. wiec jak gracze mogli wykonac swoj cel?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Maj, 2014   

Ja stosuję zasadę, że każdą kartę akcji mogę użyć maksymalnie raz na turę (nawet te, które normalnie nie mają takiego ograniczenia). Z oczywistych względów karta "Rozkaz dla sług" jest wyjątkiem i jej mogę użyć raz na każdym potworze.

Nie podałeś linku do filmiku. Na karcie Celu 1A powinno być polecenie aby umieścić na planszy figurkę maniaka.
 
     
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Maj, 2014   

Ogolnie zastanawialem sie nad ta gra juz dawno, jednak slyszalem ze ma skopany balans wiec ja sobie odpuscilem. jednak zauwazylem ze od tego czasu pojawilo sie sporo dodatkow - ogladnalem te 3 video na youtube, poczytalem na forach o home rules "naprawiajacych" troche scenariusze i stwierdzilem ze warto jednak zakupic ta gre.

Tym bardziej ze gdy Galakta zamknela linie wydawnicza LOTR LCG szukalem jakiejs innej gry dla 3 graczy (zasiegalem opinii na tym i innych forach m.in. o Battlestar Galactica i Star Wars LCG, jednak odradzali mi te gry na 3 graczy).

Poza tym Posiadlosc Szalenstwa oprocz klimatu, ktory sobie cenimi i kooperacji ma dodatkowy plus - dzieki duzemu naciskowi na fabule i zagadki jest duza szansa ze namówie zone albo siostre na ta gre (wiec znajde 4 lub nawet piatego gracza) - akurat do innych gier nie potrafilem ich przekonac (jak LOTR LCG, czy Zombicide - ten ostatni tytul mial duze szanse ale byl nastawiony glownie na walke).

Gralismy tez kiedys w RPG'a z linii Swiat Mroku wiec klimat jest odrobinke zblizony, a mechanika testów umiejetnosci to taki uproszczony RPG.
 
     
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Maj, 2014   

filmik jest z wersji ang. http://www.youtube.com/watch?v=udSt3InHk9w

ST odkrywa karte 4 wydarzenia i karty celu - w 11:07 video.

Ogolnie ST popelnia kilka pomylek w tej grze:

- zagrywa karty traumy podczas swojej tury jak zwykle karty mitów (a nie gdy badacz otrzyma obrazenia lub straci poczytalnosc) placac za nie punktami zagrozenia ;)

- traktuje karty przeszkod jak karty zamkow - odkrywa je gdy badacz wchodzi do pomieszczenia (jednak badacz rozwiazuje je dopiero w nastepnej turze).
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Maj, 2014   

To pierwsza edycja gry, karta celu ma błąd, bo nie zawiera polecenia, aby umieścić na planszy figurkę Waltera. Polska wersja ma tę kartę poprawioną.
 
     
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Maj, 2014   

sirafin napisał/a:
To pierwsza edycja gry, karta celu ma błąd, bo nie zawiera polecenia, aby umieścić na planszy figurkę Waltera. Polska wersja ma tę kartę poprawioną.


Aha, to super :mrgreen: (m.in. wlasnie to mialo wplyw na to ze uznalem Wewnetrzne Sanktuarium za lepszy scenariusz na pierwszy raz).

No coz, to nie pozostaje mi nic innego jak tylko zakupic Posiadlosci Szalenstwa :) Zapowiadaja sie naprawde ciekawe rozgrywki przed nami :)

Dzieki za odpowiedzi, nie mam juz watpliwosci ze to idealna gra dla mojej grupy :)
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Maj, 2014   

Polecam jeszcze przygotować podkład muzyczny i rekwizyty, moi gracze to uwielbiają ;)
 
     
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Maj, 2014   

Muzyczka to obowiazkowo :wink:

Jako ze jestem fanem Cradle Of Filth ( mój nick wzialem z tytulu jednego z ich utworków) juz sobie wymyslilem ze w finale Wewnetrznego Sanktuarium podczas przyzywania przez kultystów "robaczka" zapuszcze w tle dla podkreslenia klimatu to www.youtube.com/watch?v=mHAqT-8CIlE :wink:

Ogólnie mam zamiar przygotowac sie do pierwszej rozgrywki bardziej jak do RPG'a niz planszówki ;)
 
     
WolekMKB
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

Ja już jestem szczęśliwy posiadaczem i żałuję,że tak późno..gra się super, a klimat rozkręca się z rundy na rundę, przy ostatnich jak strażnik już na stojąco czytam karty walki :D i z lekkim poddenerwowaniem...fajna gra lubię klimat Arkham Horror, a połączenie fabularnej gry z planszówką uważam za fajny pomysł...szkoda tylko,że mamy 5 scenariuszy bo po zagraniu wszystkich będzie się chciało jeszcze...czas płynie niesamowicie szybko...wczorajsza partia w 3 scenariusz Więzy krwi zeszło (bez przygotowania) jakieś 3,5h.
..jednym słowem Warto !!!
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

We senariuszach często jest mowa o jakichś listach, mapach, dokumentach, ogłoszeniach itp. Przy pomocy domowej drukarki, niewielkim wysiłkiem można zrobić dodatkowe materiały. To mega wkręcające dla badaczy, gdy dostają takie bajery :)

 
     
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

WolekMKB napisał/a:
Ja już jestem szczęśliwy posiadaczem i żałuję,że tak późno..gra się super, a klimat rozkręca się z rundy na rundę, przy ostatnich jak strażnik już na stojąco czytam karty walki :D i z lekkim poddenerwowaniem...fajna gra lubię klimat Arkham Horror, a połączenie fabularnej gry z planszówką uważam za fajny pomysł...szkoda tylko,że mamy 5 scenariuszy bo po zagraniu wszystkich będzie się chciało jeszcze...czas płynie niesamowicie szybko...wczorajsza partia w 3 scenariusz Więzy krwi zeszło (bez przygotowania) jakieś 3,5h.
..jednym słowem Warto !!!


Akurat mała liczba scenariuszy mnie nie odstrasza, pracuje w norwegii i mam mozliwosc zebrania mojej grupy i zagrania dopiero jak zjade do kraju (a zjezdzam co dwa miesiace), wiec bede mial mozliwosc rozegrac jeden, góra dwa scenariusze co dwa miesiace, a dodatkowo kazdy ma trzy warianty wiec raczej dlugo bede sie cieszył podstawką zanim ją ogramy.
Pozatym wyszlo juz troche dodatków, a mam zamiar zakupic wszystkie wlacznie z DnZ (o ile uda mi sie go dostac). Raczej watpie ze siegne po nie w tym roku, ale zakupie wczesniej i beda czekac w kolejce.
 
     
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

sirafin napisał/a:
We senariuszach często jest mowa o jakichś listach, mapach, dokumentach, ogłoszeniach itp. Przy pomocy domowej drukarki, niewielkim wysiłkiem można zrobić dodatkowe materiały. To mega wkręcające dla badaczy, gdy dostają takie bajery :)

[url=http://www.mediafire...pfg.jpg]Obrazek[/url]


Widze ze podchodzisz profesjonalnie do sesji :) Naprawde fajna sprawa :)

Tez musze pomyslec nad takimi klimatycznymi dodatkami - jako ze bede mial dwa miesiace na rozegranie kazdego scenariusza, bede mial sporo czasu na opracowaniem takich klimatycznych szczegółów i smaczków i profesjonalne przygotowanie kazdej sesji :wink:

Ta gra naprawde zapowiada sie wyjatkowo, tez zaluje ze wczesniej ja sobie odpuscilem, ale nic straconego - plusem tego jest to ze do tego czasu inni gracze opracowali kilka home rules "naprawiające" balans i doradzaja na co zwracac uwage w poszczególnych scenariuszach zeby sesje byly udane :)
 
     
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

A teraz nadrabiam zaleglosci czytając zbiór opowiadan Lovecraft Zew Cthulhu ( Widmo nad Innsmouth, Kolor z przestworzy, Szepczący w ciemności, Duch ciemności, Koszmar w Dunwich, Muzyka Ericha Zanna).

Wstyd sie przyznac ale wczesniej nie czytalem nic tego pisarza (chociaz slyszalo sie o nim i wiedzialem ze napisal Zew Cthulthu).
 
     
kermit
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

Mi także ta gra bardzo odpowiada, szczególnie pod względem klimatu i podobnie jak ty :oops: z twórczością Lovecrafta zapoznałem się dopiero po takich grach jak Horror w Arkham i Posiadłość szaleństwa. Nadrobiłem straty i przeczytałem już prawie wszystko co jest wydane po Polsku, łącznie z biografią. Powiem krótko - warto, to tylko zwiększy twoją chęć do grania i może do wymyślania nowych scenariuszy ( ja już kilka stworzyłem, ale tylko jeden na razie udostępniłem na forum, kiedyś coś jeszcze podeślę ). Życzę powodzenia w dalszym odkrywaniu Mistrza grozy.
 
     
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Maj, 2014   

Jestem juz po lekturze kilku opowiadan Lovecraft'a - Zew Cthulhu, Widmo nad Innsmouth, Kolor z przestworzy, Szepczący w ciemności, Duch ciemności, Koszmar w Dunwich, Muzyka Ericha Zanna, Coś na progu, Ogar, Piekielna ilustracja, W grobowcu, Świątynia, Przyczajona groza, Grobowiec, Przybysz, W górach szaleństwa.

Nie wiem jakim cudem wczesniej nie zainteresowalem sie opowiadaniami tego genialnego autora! Wsiaklem w jego opowiadania na calego :mrgreen:

Mam w zwiazku z tym pytanie - czy ktorys ze scenariuszy opiera sie bezposrednio na jakims opowiadaniu Lovecrafta (domyslam sie ze Reanimator i Horror w Dunwitch - i tego drugiego scenariusza nie moge sie doczekac, bo jest to jedno z moich ulubionych opowiadan), a jak tak to które?

Innym z moich ulubionych opowiadan jest Widmo nad Innsmouth - i mam nadzieje ze w ktoryms dodatku tworcy zaprowadza badaczy do tego miasta.
Ostatnio zmieniony przez 13thcaesar Sob 10 Maj, 2014, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13