galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Koszmar z Dunwich - błędy w tłumaczeniu
Autor Wiadomość
rzabcio
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lip, 2011   Koszmar z Dunwich - błędy w tłumaczeniu

Generalnie tłumaczenie dodatku Koszmar z Dunwich jest bardzo dobre, za co plus dla Galakty. :) Tekstów jednak jest ogrom i nie udało się uniknąć kilku drobnych błędów.

Postać: Leo Anderson
Specjalna umiejętność:

"Zdolności przywódcze - Dowolna faza: Raz w ciągu całej gry Leo może zapobiec utracie 1 punktu Wytrzymałości lub Poczytalności przez dowolnego badacza."
"Leadership - Any Phase: Once per turn, Leo may prevent 1 point of Stamina or Sanity loss for any investigator."

Źródło: Arkham Horror Wiki.
Ostatnio zmieniony przez rzabcio Wto 26 Lip, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lip, 2011   

Uszanowanie, według naszego pliku, który otrzymaliśmy do tłumaczenia, to tam jest "Once per game":

 
     
DaRKeR
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lip, 2011   

http://www.arkhamhorrorwiki.com/Leo_Anderson - ostatnia data modyfikacji tej podstrony to sierpień 2009 dlatego śmiem twierdzić że to mało wiarygodne źródło :)
 
     
rzabcio
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lip, 2011   

DaRKeR napisał/a:
http://www.arkhamhorrorwiki.com/Leo_Anderson - ostatnia data modyfikacji tej podstrony to sierpień 2009 dlatego śmiem twierdzić że to mało wiarygodne źródło :)
Czyli trzy lata po wydaniu oryginalnego dodatku, prawda? A więc to nie jest żaden argument jeśli chodzi o nieaktualność. :)

Warto zauważyć, że ta zdolność Leo traktowana jako "raz na grę" jest po prostu do niczego, i nijak się ma do zdolności takich jak "raz na grę dowolny gracz może przerzucić jeden test". Jeśli więc faktycznie tak było w oryginale, podejrzewam, że potem wyszło FAQ zmieniające na "raz na turę". Jakoś nie sądzę, by FAQ zmieniało odwrotnie tę zasadę ("raz na turę" na "raz na grę"), a tymbardziej, że ta zmiana była wykonywana po sierpniu 2009, kiedy aktualizowane było Arkham Wiki. Jakoś mi się ta teoria kupy nie trzyma...

W dodatku można znaleźć wpisy na BGG przytaczające umiejętność Leo i wszystkie mówią o niej jako "once per turn'. Przykład 1, przyklad 2 .
Ostatnio zmieniony przez rzabcio Wto 26 Lip, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lip, 2011   

W takim bądź razie w momencie, gdy tłumaczyliśmy Dunwich, takiego FAQa albo nie było, albo nie otrzymaliśmy go od FFG. Przetłumaczyliśmy zgodnie z tym, co otrzymaliśmy. Gdybyśmy otrzymali FAQ albo maila od FFG, iż daną umiejętność należy poprawić, to byśmy to zrobili.
 
     
rzabcio
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lip, 2011   

Ależ jak najbardziej rozumiem. :)
Po prostu wydawało mi się, że "raz na turę" było już od pierwszej wersji.
Ostatnio zmieniony przez rzabcio Wto 26 Lip, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lip, 2011   

:) .
 
     
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lip, 2011   

Poszło zapytanie do FFG w tej sprawie
 
     
rzabcio
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lip, 2011   

Niestety różny jest rozmiar kart. Szczególnie widać do na małych kartach. Nie przeszkadza to oczywiście jakoś strasznie - na leżącym pionowo nieco zwichrowanym stosiku kart tego po prostu nie widać - ale pewien niesmak pozostał. ;)
Ostatnio zmieniony przez rzabcio Wto 26 Lip, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Perykles
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lip, 2011   

Ale tym razem to dodatki będą kompletne nie tak jak z podstawką? Ja wiem że fajnie robić za pakowacza i kompletować gry za frajer ale na taką skalę to już lekka przesada :mrgreen: . Jak to skwitował mój kumpel "ciekawe czy ktoś dostał grę bez planszy..." :cool:
 
     
Sh' EGzor
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lip, 2011   

Błąd ortograficzny czy tak ma być: przedmiot unikatowy - "Prawdziwa Magija ".
 
     
szutek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lip, 2011   

Myślę że tak ma być, jeszcze nie całe 70 lat temu takie końcówki były używane w języku polskim.

Mnie natomiast ciekawi, dlaczego Kamień Leczniczy w Dunwich kosztuje 5$, podczas gdy w podstawce 8$ ?
 
     
vaden_ker
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lip, 2011   

Sh' EGzor napisał/a:
Błąd ortograficzny czy tak ma być: przedmiot unikatowy - "Prawdziwa Magija ".


To nawiązanie do twórczości Aleistera Crowleya, np. tak jak tu klik
 
     
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lip, 2011   

Niestety zgadza się - FFG potwierdziło, że otrzymaliśmy od nich złe pliki źródłowe, za co przepraszają wszystkich graczy.

Treść karty postaci Leo Anderson powinna brzmieć:
"Dowolna faza: Raz na turę..."

W ciągu kilku dni umieścimy stosowną erratę na www.

-----------
Co do "Magija" - to nie błąd, tak ma być :)
 
     
rzabcio
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lip, 2011   

No właśnie prawie równocześnie dostałem informację od przyjaciół posiadających wersję angielską, że u nich jest na druku: "once per turn".
Mimo wszystko znakomicie, że się wyjaśniło. :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13