galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasady
Autor Wiadomość
Grzesiekt22
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Wrz, 2017   

A co z kartami przerażenia. Jeśli aplikacja każe odkryć jedną z zakryrych to odkrywa się losowa czy pierwsza lepsza ? A jeśli na tej odkryte jest efekt i na końcu wzmianka żeby ja zakryć to zakrywa się ja i w kolejnym takim samym przypadku można ją odkryć ponownie ?
 
     
moncej
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Wrz, 2017   

Tu jest ten wątek na BGG:

https://boardgamegeek.com/thread/1846852/flipping-multiple-damagehorror-cards-face

Z zasad i odpowiedzi do pytań wynika że:

1. Karta wraca do stosu kart "zakrytych" (może być ponownie wybrana innym razem)
2. Powinno się na początku wybrać które z zakrytych kart zostaną obrócone.
3. W przypadku posiadania mniejszej liczby kart niż wymagana do obrócenia (np. jednej która ma być ponownie zakryta) obraca się tylko raz - nie możliwa jest więc sytuacja, gdy jesteśmy proszeni o odkrycie np. dwóch kart przerażenia, mając jedną kartę która się zakrywa, rozpatrywać ją dwukrotnie w tej samej czynności.
 
     
moncej
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Wrz, 2017   

Ponownie PROPAGUJĘ osobny wątek o edytorze Valkyrie - Edytor scenariuszy do MOM 2nd ed.
Proszę wszystkich o zapoznanie się :mrgreen:
 
     
Grzesiekt22
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Wrz, 2017   

Jaka opcje w aplikacji podczas ataku muszę wybrać ab6 zaatakować trująca mgła?
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Wrz, 2017   

Grzesiekt22 napisał/a:
Jaka opcje w aplikacji podczas ataku muszę wybrać aby zaatakować trująca mgła?
Opcję ataku zaklęciem.
 
     
wiolik
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Paź, 2017   

witam :grin:
Ostatnio stanełam przy takim dylemacie:
Jak jest opcja przekazywania , mam dwóch badaczy na jednym polu i chca się wymienić przedmiotami to poświęca sie jedną akcję ? Czy dwie odawanie i otrzymywanie? I czy można przekazać wskazówki?
 
     
Krzysiek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Paź, 2017   

wiolik napisał/a:
Jak jest opcja przekazywania , mam dwóch badaczy na jednym polu i chca się wymienić przedmiotami to poświęca sie jedną akcję ?
Tak.
wiolik napisał/a:
Czy można przekazać wskazówki?
Nie można.
 
     
Grzesiekt22
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Lis, 2017   

Mam pytanie odnośnie zasad dodatku za progiem.

W scenariuszu : Wrota dworu Silverwood zamykamy portale. Podczas tej akcji jest mowa o jednym z przedmiotów z zetonem klucz. Czy aby wykonać akcję zamykania danym badaczem, badacz ten musi posiadać ten przedmiot ?
 
     
Lovecrusader
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Sty, 2018   

Witam, mam pytanie odnośnie potworów stojących na polu (tych wielkich skurczybyków jak shoggoty czy gwiezdne pomioty). Czy jeżeli ta wielka podstawka jest jednocześnie na kilku polach (jak shoggoth na środkowym polu kafelka kaplicy) to liczy się jak by ten potwór był na wszystkich polach jednocześnie?
 
     
krzysztof1986
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Sty, 2018   

NIE.
Potwór czy badacz czy cokolowiek innego nie może być na kilku polach jednocześnie
 
     
SnaQ
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Sty, 2018   

Mam pytanie odnośnie ruchu potworów.

W wielu przypadkach spotykam się w aplikacji z zapisem, że potwór porusza się o dwa pola w kierunku badacza. Czasami pojawia się też polecenie poruszenia maksymalnie do dwóch pól. O ile z tym drugim przypadkiem nie mam kłopotu, to pierwszy budzi już pewne wątpliwości. Gdyby traktować polecenia dosłownie, oznaczałoby to, że nie może poruszyć się mniej lub więcej, a ściśle o te dwa pola, co oznaczałoby, że potwór stojący w odległości jednego pola "przeskoczy" za badacza. Ale nawet to można jakoś wyjaśnić, np. tym, że chce on odciąć drogę postaci. Co jednak, gdy stoi na polu z badaczem? Dodatkowy zamęt wprowadza przykład w podstawowych zasadach, gdzie pokazany jest ekran z takim właśnie poleceniem, a mimo to potwór wykonuje ruch o jedno pole, tak by stanąć na polu badacza.

To jak to w końcu jest?
 
     
krzysztof1986
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Sty, 2018   

potwór porusza się w kierunku badacza w celu zmniejszenia odległości więc gdy jest już z nim na polu nie może sie poruszyć dalej bo odległość wzrosłaby. Zatrzymuje się jesli wejdzie na pole badacza i tyle
cyt. "Ilekroć jakiś element przemieszcza się w kierunku innego elementu lub
pola, KAŻDE pole, na które się przemieszcza, musi ZMNIEJSZAĆ dystans
pomiędzy elementem a punktem docelowym."
 
     
SnaQ
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

Dziękuję
Przypomniała mi się kolejne pytanie:

Potwory, a ogień.
Jeśli na wszystkich polach, po których porusza się potwór znajduje się ogień, to czy dostaje on obrażenia od ognia w wysokości 1 (za aktywację na polu z ogniem) + ilość przebytych pól z ogniem; np. potwór poruszający się o dwa pola otrzymałby trzy punkty obrażeń?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Sty, 2018   

Dokładnie tak.
 
     
Zawojak
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Sty, 2018   

Kiedy śledztwo jest zakończone ? Podaje nam to aplikacja?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 13