galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Malowanie Figurek
Autor Wiadomość
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Wrz, 2011   

Cytat:
Żeby unaocznić, zależy mi na uzyskaniu efektów podobnych do tego, co zrobił Arbaal na Shoggoth'ach?

Ja to zrobiłem tak, że pomalowałem sobie Shoggotha szarym, matowym podkładem, Astronomican Grey Citadel Fundation. Następnie uzyskałem ciemny zielony po połączeniu dwóch kolorów, niebieskiego i żółtego. Może to głupio zabrzmi ale w mojej kolekcji farb mam tylko jeden nietypowy zielony :D każdy inny uzyskuje z mieszania. Rozwodniłem ten zielny który mi powstał i nałożyłem na figurkę. Mokra farba spływała do kącików gdzie był mocny kolor a wypukłe elementy były jaśniejsze (prawa fizyki). Następnie mój ciemny zielony rozjaśniałem nietypowym zielonym o nazwie camo green citadel, ona trochę wpada pod żółty kolor. Konsystencja ani mokra ani sucha, standardowa, najcieńszy pędzelek i bardzo szybkie ruchy wzdłuż mięśni. Im bardziej rozjaśniłem, tym mniej pociągnięć pędzla. Na sam koniec chlapnąłem go niebieskim washem asurmen blue :P

Bohaterowie
Nie malowałem im twarzy, nie chciało mi się po za tym średniej jakości odlewy. Z niektórych jestem zadowolony, inne średnio mi się podobają ale już nie będę poprawiał ;)




 
     
Marcus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Paź, 2011   

Jakiś czas temu ukończyłem ,całości PS, ale niespecjalnie chciało mi się wklejać zdjęcia =]. W końcu pstryknąłem kilka miernych fotek, by ożywić tą galerię.

Ostatnie, co pomalowałem to figurki badaczy. Są najlepsze, chociaż daleko im jakością od choćby Runebounda, mają sporo detali i łatwo znaleźć wzorniki. Niestety, jak zwykle, figurki są niefotogeniczne. W rzeczywistości prezentują się lepiej=].



Uploaded with ImageShack.us

Jenny Barnes ma jakieś śmieci na sukience, które zauważyłem dopiero na zdjęciu. Nie chciało mi się powtarzać fotki =]



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Całość prezentuje się całkiem całkiem:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Na koniec chciałbym się wytłumaczyć z tego kleju =/ Ponieważ po 2-3 krotnym klejeniu klejem modelarskim, figurki nadal odpadały, w końcu poszła agresja i Kropelka.
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Paź, 2011   

Klej? Chodzi Ci o ten biały nalot na podstawkach? Możesz to zamalować łatwo czarną farbą, ja tak robiłem ;) Badaczy miałem ładnie przyklejonych do podstawek. Potwory kleiłem trochę poxipolem a trochę kropelką :)

Figurki spoko pomalowane ;)
Wrzuć jeszcze potwory :D
 
     
Marcus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Paź, 2011   

No to w takim razie potwory



Ogary z Tindalos
Poczułem się zainspirowany malowaniem figurek Arbaala, więc postanowiłem uczynić je na ich podobieństwo =] Pomalowane błyszczącym lakierem sprawiają wrażenie obleśno- hitynowych monstrów. Zrezygnowałem także z rozróżniania ich w jakikolwiek sposób.



Kultyści
Noszą ornat więc na różnorodność i modniarstwo raczej nie mogą sobie pozwolić =]. Tu jest tylko dwójka, ale wszyscy różnią się kolorem i typem zarostów.



Zombie
Proste figurki, więc i proste malowanie. Zdjęcie trochę ciemne, ale w przyrodzie występują dwa odcienie zielonego i jeden umarlak nieco bardziej świeży =].



Mi-go
Kolejni bliźniacy. Do tych figurek czuję szczególne przywiązanie, gdyż pierwszy raz udało mi się dosyć zgrabnie zastosować i połączyć podświetlenie, washowanie wraz z dbałością o szczegół. Takie pierwsze malowanie "na poważnie" =]



Shoggoth
Pana i Panią Shoggothów chciałem, z racji ich wielkości, zdecydowanie odróżnić. Z tych figurek również jestem dumny, gdyż malowałem je ostatnie i z grubsza miałem opanowaną technikę. Same modele też są ciekawe i duże więc malowanie ich było jedną, długą frajdą =]
 
     
Isuel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Sty, 2014   Maniacy

Szaleniec 1# i 2#
A co tam, też się pochwalę i witam przy okazji na forum, jako że to mój pierwszy post. :mrgreen:

http://boardgamegeek.com/...ions-of-madness

Reszta załogi czeka na jakieś mniej lub bardziej umiejętne cieniowanie, więc dołączą z opóźnieniem. Teraz muszę tylko pomyśleć, gdzie je przechowywać...

Pozdrawiam!
 
     
kermit
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Sty, 2014   

Zapraszam do obejrzenia moich pomalowanych figurek oraz wydrukowanego i oprawionego scenariusza, który już wcześniej umieściłem na forum.

http://www.fotosik.pl/u/pami/album/1560388
 
     
koozyn
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

Hej,
Podjąłem decyzję o pomalowaniu moich figurek i w tym tygodniu mam zamiar wybrać się po niezbędne mi akcesoria. Jeżeli możecie mi podpowiedzieć jakich kolorów używaliście/jakie kupić na start do malowania Posiadłości będę wdzięczny. Patrząc, że cena jednej farbki to jakieś 10-11pln to w tej chwili chciałbym się zamknąć w 10 farbkach (jeżeli to możliwe, podkład , layer i wash)
I taka prośba @Arbaal, @Marcus, czy jesteście w stanie wstawić fotki swoich pomalowanych figurek jeszcze raz, ponieważ mi ich nie wyświetla :/

Dzięki z góry za pomoc ;)
 
     
reedmooley
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Lut, 2015   

10-11 zł za farbke to dość drogo-vallejo game color chodzą po 8-9zł za fiolke. Ogólnie polecam do planszówek produkty od Army Paintera, tanie i dobre. Na początek-
http://www.bard.pl/7,1541...r-paint-set.htm
plus pędzelki 00,1,2, i podkład w sprayu. Zmieścisz sie w 110zł.Plus lakier bezbarwny-matowy.
 
     
MrTobiasRieper
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lut, 2015   

Zgodzę się. Starter AP to dobra i tania alternatywa, ale w temacie podkładu zdecydowanie zwróciłbym się w kierunku wydajnego Citadela lub wspomnianego przez przedmówcę Vallejo. Ma po prostu lepsze krycie nawet na tłustych figurkach.
 
     
koozyn
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lut, 2015   

Zdecydowałem się na Vallejo, teraz zastanawiam się jakie kolory będą mi potrzebne, żeby zacząć malowanie :) zaczynam od potworów i zastanawiam się jakie farbki kupić, oprócz: dead white, chaos black, elf skintone, bloody red (co jeszcze możecie mi polecić, co może mi się przydać?) + washe (podobno te od GW są lepsze) ogryn flesh i badab black i podkład od citadel.
Co do podkładu. Zastanawiam się pomiędzy czarnym, a biały (biały podobno mniej wybacza, ale z drugiej strony kolory lepiej wyglądają, a ja nigdy nie malowałem figurek). Czy rzeczywiście z białym jest ciężej?
 
     
reedmooley
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lut, 2015   

Ja polecam figurki dobrze odczyścić z nadlewek,i umyć zwykłym mydłem i szczoteczka przed malowaniem,podkład będzie wtedy pancerny. Osobiście używam akrylowego samochodowego z marketu budowlanego, za cenę jednej puchy z GW mam dwie większe szarego i czarnego z Castoramy.Maluje najpierw czarnym,odstawiam na 12h, potem szarym i znowu na 12h-mam dzięki temu dobrze widoczne detale i podgląd do cieniowania.
Co do farbek, mój must have:
Z GW : Bazowe: Zandri Dust, Bugman's Glow, Celestra Grey, Mephiston Red.
Washe: Seraphim Sepia, Nuln Oil, Agrax Earthshade.
Z Vallejo, osobiscie preferuje palete AIR-nie musze rozcieńczać farb, sa idealne do malowania z pędzla:Z model air: Burnt Umber, Medium Camo Brown Z game air: Goblin Green, Magic Blue,Negro,White
Pozostałe wedle potrzeby-tych używam na okrągło.
Imo polecam zastanowić Ci sie nad zakupem zestawu z Army Paintera-np starteru,albo tego do malowania Zombiecide-Core set i Survivor set polaczone razem to jest bardzo dobrze zbudowany zestaw farb.Cenowo tez na bank wyjdzie lepiej. Farbki AP są wg mnie bardzo zbliżone do Vallejo.
 
     
MrTobiasRieper
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Mar, 2015   

To teraz i ja się pochwalę co zmajstrowałem. Nie jest to może klasa światowa, zdjęcia robione tosterem nie oddają głębi, ale muszę powiedzieć, że kolor nadaje grze zupełnie nowego wymiaru.

Z podstawki








Ostatnio zmieniony przez MrTobiasRieper Pon 09 Mar, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
reedmooley
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Mar, 2015   

Chyba zdjecia sie pomieszaly-ostatnie dwie grupy-mi-go iogary tindalos sa z podstawki:)
Bardzo przyjemnie pomalowane:)
 
     
MrTobiasRieper
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Mar, 2015   

Racja. Teraz dopiero widzę, że przegapiłem 2 figurki z dodatku :) Muszę je zlokalizować i też machnąć.
 
     
Laureavandrel
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Sty, 2016   

Witam, jestem tu nowy, zacząłem malowanie dwa miesiące temu od figurek Posiadłości Szaleństwa, niedawno skończyłem i postanowiłem podzielić się wypocinami :o

http://1drv.ms/20w0MmI

W rzeczywistości wyglądają lepiej, aparat obnaża wszystkie szczególiki :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14