galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mansion of Madness: Forbidden Alchemy
Autor Wiadomość
Ghraven
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   Mansion of Madness: Forbidden Alchemy

http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=2643

 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   

Cytat:
Podsumowując informacje o dodatku:
- 6 nowych kafli lokacji
- 3 przygody w klimacie "naukowym"
- 4 badaczy
- 2 nowe rodzaje potworów
- w sumie 250 kart
- ponad 40 żetonów i znaczników

Jak widać w obecnym roku mieliśmy premierę posiadłości, dwa małe dodatki i zapowiedz dużego. FFG bardzo szybko wydaje dodatki do tego tytułu. Z jednej strony to dobrze a z drugiej martwię się czy Galakta wyda te dodatki czy będzie taka sytuacja jak z Arkham.
 
     
koozyn
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   

Nic poza posiadaniem nadziei, że uczą się na błędach nie pozostaje. Ponadto, wydając Posiadłość raczej mieli na uwadze, że do tej gry dodatki będą się pokazywać w bardzo szybkim tempie.
 
     
Marcus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   

Nie wiedzieć czemu najbardziej mnie nęcą nowe kafle planszy=]
 
     
Ardad Lili
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Wrz, 2011   

Ja bym raczej była optymistką - skoro obiecują PoD w tym roku, to może nastawiają się na bieżące tłumaczenie i wydawanie wszelakich dodatków :) .
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Wrz, 2011   

Ja co nie do przemyślałem i również jestem optymistą w tej sprawie.
D.W. obiecywał w tym roku PoD, obiecał nowe info więc liczę że takowe będzie jeszcze w tym miesiącu. Ja obiecałem że kupię polskie dodatki i dotrzymam słowa :D
Forbidden Alchemy nie jest PoD więc logicznie myśląc będzie go łatwiej wydać. Zauważcie że do każdej gry prędzej czy później Galakta wydaje dodatek. Jest to połączone z dodrukiem podstawki. Możliwe że gdy nakład Posiadłości się skończy to wznowienie będzie razem z premierą "dużego" dodatku. Wydanie dodatku jest uzależnione przede wszystkim od tego czy podstawka dobrze się sprzedaje. Nikt nie chce wydawać czegoś co się nie zwróci. Gdyby Galakta pakowała się w nieopłacalne inwestycje stracili byśmy najlepszego polskiego wydawce. Wydaje mi się że trzeba się uzbroić w cierpliwość i co jakiś czas przypominać że fani danego tytułu wciąż żyją ;)
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Wrz, 2011   

Jest nius :D
http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=2698
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Paź, 2011   

Nius :D
http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=2720
 
     
TheFrontliner
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Paź, 2011   

Bardzo ciekawe pomysły z tym testowaniem psychiki, czy odległośc od innych badaczy, do tego wcześniejsze zapowedzi fabularne odnośnie reanimatora zapowiada się baedzo mrocznie :wink:
 
     
koozyn
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Paź, 2011   

Szkoda tylko, że nam przyjdzie czekać na ten dodatek przynajmniej do wiosny 2012.
No cóż pozostaje nam zabawa z głównymi scenariuszami i mini dodatkami :)
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

Nius :D i fajne karty pokazali :D
http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=2774
Już nie mogę się doczekać, ale będzie zabawa :D
 
     
Ghraven
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

Z tego co zauważyłem dochodzi psycholog i lekarz. Lekarz ze swoim "Gray`s Anatomy" dość mocno zwiększa szanse przeżycia w planszach gdzie badacze otrzymują dużo obrażeń.
"Studies on Hysteria" pani psycholog pozwala się pozbywać traum mentalnych bez testu jako zwykłą akcję. Widzę że balansują bardziej rozgrywkę w stronę badaczy (nie piszę o nowych scenariuszach z zagadkami alchemicznymi.
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

Mi się bardzo podobają Side effect cards :)
I postać doktora jest konkretna z tym leczeniem ;) Nie dziwie się bo trudno jest się uleczyć w tej grze. Dobrze że badacze mają boosta bo mój bilans to 9/1/1 :D
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lis, 2011   

Angielska instrukcja już jest!
http://www.fantasyflightg...book_ENG_v1.pdf
 
     
alex_anderson
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Gru, 2011   

Ok, generalnie wiemy co wnosi ten dodatek do gry.

Najbardziej interesuje mnie jednak jeden aspekt. Podobno Forbidden Alchemy równoważy szansę na zwycięstwo Badaczy i strażnika. Wiem że pojawiają się postacie ze stosownymi umiejętnościami, są też przedmioty. Co dalej? Czy pojawiają się jakiekolwiek Eraty co do zasad podstawowych, które nakazuję zmianę czegokolwiek?

Do tej pory u nas ja będąc strażnikiem wygrałem raz i zremisowałem raz (dając graczom fory). Chodzi mi o masowe potwory które się pojawiły w scenariuszu Wewnętrzne Sanktuarium. Pojawiają się u mnie niepokojące głosy że gra faktycznie jest nie przyjazna badaczom.

Więc ponawiając pytanie wiecie coś więcej w kwestii balansu?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13