galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mansion of Madness: Forbidden Alchemy
Autor Wiadomość
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Gru, 2011   

Ja wiem tylko tyle, że badaczom jest bardzo trudno wygrać grę jeśli podchodzą pierwszy raz do scenariusza, za drugim razem jest łatwiej ale też nie do końca. Generalnie FB ma sprawić że badacze będą dłużej żyć :)
Dopiero ten dodatek wyszedł po angielsku. Erraty ani faq nie ma na razie. Jeśli będzie to polski nakład na pewno ją uwzględni.
 
     
Czarny
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   

2 dni temu zaczęła się sprzedaż amerykańskiej wersji

http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=2911

Szkoda, że na Polską trzeba będzie tyle czekać...
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Gru, 2011   

Ale to normalne :D
Trzeba czekać na druk międzynarodowy, Galakta weźmie w nim udział. Zapowiedzą grę na wiosnę i wyjdzie jakoś latem, chyba, że zapowiedzą na lato to wyjdzie jesienią. W 2012 powinniśmy mieć ten dodatek.
 
     
rzabcio
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Gru, 2011   

Nie wiem, czy mogę tutaj linkować sklep, więc z góry przepraszam.

Anglojęzyczna wersja pojawiła się w Rebelu:
http://www.rebel.pl/produ...-Expansion.html
 
     
Czarny
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Gru, 2011   

eee.... kicha, wolę polską wersję :twisted:
 
     
groan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Gru, 2011   

Widzę że ten dodatek jest relatywnie bardzo tani. W porównaniu do ceny dodatków PoD. Jestem mile zaskoczony. Ciekawe czy Galakta utrzyma taką cenę. Dlaczego jeszcze nikt nie otworzył listy z zapisami na ten dodatek? :-)
Oj kusi mnie ta cena w Rebelu, mimo angielskiej wersji...
 
     
rzabcio
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Gru, 2011   

Dzisiaj dostałem swoją kopię Forbidden Alchemy. Jako "samo-prezent" na Gwiazdkę. ;)

Przede wszystkim zaskoczyła mnie wielkość pudełka. Dodatek wydany został bowiem w pudełku nowego rozmiaru FFG - mały kwadrat jak Elder Sign, Blood Bowl, czy Deadwood. Stąd też całkowicie zrozumiała jest cena - wszystkie gry w takim pudełku mają podobną cenę.

Podobnie jest z formatem instrukcji - oczywiście dwóch - mają kwadratową formę, wydaje się wstępnie, że wygodniejszą niż poprzednie A4 (czy też B4). Pozostałej zawartości nie będę opisywał - każdy może sam ją znaleźć. Nie mam niestety aktualnie przy sobie podstawki ani przygód, więc nie mogę porównać jakości wykonania. Mam jednak wrażenie, że jakość oraz kolory są zgodne z podstawką anglojęzycznego wydania MoM i nie mają takich rozbieżności, jak dodatki PoD.

Dodano kilka kart zastępujących karty z podstawki - m.in. karty upływu czasu oraz karty akcji Strażnika (w tym słynne Uncontrollable Urges).

Jeśli chodzi o zawartość merytoryczną... Przejrzałem kilka kart i aż mnie ciarki przeszły. Jest dosyć straszna. Jako przykład - kto przeglądał instrukcję ten wie, że w grze są karty mutacji, gdy Badaczowi rośnie dodatkowa ręka, czy skóra zaczyna linieć. Znalazłem więc przedmiot (kartę eksploracji) przedstawiający narzędzia chirurgiczne. Na rysunku - dwie dłonie - jedna z nich trzyma skalpel i kroi nim palce drugiej dłoni. Opis natomiast mówi, że dzięki tej karcie można zlikwidować mutację u innego Badacza. Nietrudno sobie wyobrazić, co faktycznie dzieje się po użyciu tej karty...

Niestety idą Święta i dodatek pewnie przeleży cały weekend. Ale w następnym tygodniu czekają nas... poszukiwania Reanimatora!
 
     
alex_anderson
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Gru, 2011   

Nieźle Rzabcio! Jakbyś ograł grę daj znać jak teraz badacze mają. Trudno czy łatwiej?
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Gru, 2011   

Gracze mają łatwiej między innymi ze względu na nowych badaczy. Można by powiedzieć że żywotność badaczy jest większa.
Generalnie dodatek nie jest drogi, ma sporo elementów jak i podstawka. Wprowadza trochę nowej mechaniki dzięki czemu posiadłość staje się bardziej szalona niż jest :D
 
     
rzabcio
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Gru, 2011   

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli newsów o Forbidden Alchemy.

Na forum BGG dotyczącym rozszerzenia pojawił się wpis o problemach dotyczących dodatku. Oczywiście prawie w każdej grze znajdzie się mniej lub więcej usterek - literówek, niejasności w instrukcji, szczególnie przy grze o złożoności Mansions of Madness. W Forbidden Alchemy również nie udało się uniknąć błędów. Problem jednak w tym, że błędy związane są wyraźnie ze słabymi testami gry, szczególnie scenariuszy.

Jeden z problemów jest jednak bardziej poważny. Otóż w jednej z przygód, na mapie posiadłości użyto dwóch elementów, które są wydrukowane na tym samym kaflu. Uniemożliwia więc to całkowicie ułożenie mapy! Potwierdziłem ten błąd w swojej kopii.

Tekst jest dużo dłuższy i opisuje dokładniej problemy ze scenariuszami, oraz analizę pogarszającej się jakości produktów FFG.

Dzisiaj FFG wydało oświadczenie, w którym zauważa swój błąd i za niego przeprasza. Wycofują sprzedaż dodatku do czasu naprawienia problemu w niewydanych kopiach. Do egzemplarzy już wysłanych będzie na koszt FFG dosyłany wkrótce fix-pack zawierający poprawione elementy (poza kaflem mapy także karty).

Dla zainteresowanych angielskie źródła:
Dyskusja na BGG: http://boardgamegeek.com/...-actually-looki
Oświadczenie CEO FFG: http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=2930
 
     
alex_anderson
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Gru, 2011   

Cóż mój kumpel zarzucił właśnie niedotestowanie gry (mam na myśli podstawkę) prze twórców. Przekłada się to właśnie na śmiertelność graczy, chyba miał rację.
 
     
koozyn
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Gru, 2011   

podobno dodatek jest strasznie nie dostosowany do podstawki za co FFG oficjalnie przeprasza :( miejmy nadzieję, że Pl wersja będzie wydana już na cacy :)
 
     
Marcus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Gru, 2011   

Czasem jednak cieszę się, że u nas niektóre pozycje wydają później niż angielskie =]. A tak serio to kicha straszna. Jak można wypuścić grę, której nieda się nawet rozłożyć? Gdzie byli rodzice się pytam?!
Rzabcio, ciebie ten problem też dotyczy? =/

EDIT: Oooo! Mój setny post =]
 
     
Arbaal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Gru, 2011   

alex_anderson napisał/a:
Cóż mój kumpel zarzucił właśnie niedotestowanie gry (mam na myśli podstawkę) prze twórców. Przekłada się to właśnie na śmiertelność graczy, chyba miał rację.

Podstawka jest w porządku. Jest to gra kooperacyjna wiec normalne jest to że badacze często umierają/przegrywają. W przypadku powtórzenia scenariusza z tymi samymi osobami można zaobserwować nagły wzrost formy. Tylko nie znając scenariusza jest ciężko ale nie jest niemożliwe do zdobycia.

koozyn napisał/a:
podobno dodatek jest strasznie nie dostosowany do podstawki za co FFG oficjalnie przeprasza :( miejmy nadzieję, że Pl wersja będzie wydana już na cacy :)

Wielką zaletą jest to, że polskie tłumaczenia wychodzą pół roku później. To jest idealny przykład tego. Nasze gry maja już zawarte w sobie faq'i erraty i takie tam dzięki czemu są już poprawione :) O poprawność FA się nie martwię :)

Marcus napisał/a:
A tak serio to kicha straszna. Jak można wypuścić grę, której nieda się nawet rozłożyć? Gdzie byli rodzice się pytam?!

Tak to jest gdy amerykanie chcą się nachapać pieniędzy :lol:
 
     
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Gru, 2011   

Właśnie to jest zaleta wydawania przez nas gier z pewnym przesunięciem czasowym (wspomniane przesuniecie nie zależy od nas - jest decyzją samego FFG i dotyczy także innych partnerów międzynarodowych) - możemy w naszych wydaniach uwzględnić poprawki i zmiany.

Tak też będzie i w tym wypadku :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13