galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
faraon.
Autor Wiadomość
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   faraon.

Z tego co czytałem do FFG już wydało inną wersję tego dodatku. Czym się to różni? I czy warto kupić polską wersję faraona już teraz czy lepiej poczekać z zakupem do nowego wydania?
 
     
Sigismond
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   

Jeśli liczysz na polską wersję tego nowego dodatku, to przygotuj się na wiele lat oczekiwań. Dosyć "niedawno" wyszła polska wersja faraona i przypuszczam, że o nowej wersji nie może być mowy dopóki nie zejdzie nakład, a jak zejdzie nakład, to i tak wydanie nowej wersji może być nieopłacalne, bo rynek się w miarę nasycił. Poza tym nowa wersja to 80% starej. Najważniejsza różnica, to że w nowej jest herald Faraon, a w starej nie ma (jest do ściągnięcia i wydrukowania na stronie FFG in english).

Nowa wersja jest na pewno godna polecenia, z powodu heralda, ale i z powodu pełnej kopatybilności z dodatkiem Miskatonic.

Podsumowując, jeśli chcesz grać tylko po polsku, to kup sobie starą wersję PL, bo prędko nowej nie będzie (jeśli w ogóle będzie).
Jeśli chcesz grać po angielsku, kup nową!
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Paź, 2011   

a coś ciekawego ta stara wersja wprowadza? bo w sumie nie wiem czy warto kupić ten dodatek skoro i tak później bym go wymienił na nowszy? Aktualnie posiadam podstawkę i niedługo dunwicha
 
     
gregvip
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Paź, 2012   

Czy jest szansa na to, że ktoś rozwinie temat różnic pomiędzy tymi wersjami?
 
     
Sigismond
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Paź, 2012   

Z tego co pamiętam, to 85% jest takie same. Nowa wersja wprowadza jakiś mechanizm, że można znaleźć unikalny przedmiot w jakiejś dzielnicy. Ten nowy mechanizm jest kompatybilny z Miskatonic Horror.

Tak jak pisałem wyżej. Na nowe wydanie Faraona po polsku szybko bym nie liczył. Na miejscu wydawcy najpierw bym wydał wszystkie inne dodatki do AH, a potem jak mi się skończy nakład pomyślałbym o reedycji nowego Faraona.

Ja mam dodatki po angielsku i po tym co czytałem na FFG nie opłaca mi się kupować powtórki Faraona. Prędzej kupię Miskatonic. Black faraona mam wydrukowanego, a bez ww. mechanizmu się obędę, a może zrobię jakiś home rule...
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Paź, 2012   

Witam - akurat jestem na bieżąco bo przedwczoraj kumpel zrobił mi prezent - wydrukowanie (dwustronne) Herolda - Faraona PL - w extra jakości na solitnym kartonie, w formacie w 100% kompatybilnym z innymi heroldami w grze to zawrotny koszt 6 pln... polecam nie ma co przepłacać!
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Paź, 2012   

Mała poprawka - karty Faraona i Koszmaru (dwustronne, zwymiarowane, odpowiedniej grubości itd) to łączny koszt 6 PLN - tak więc pojedyńcza karta to naprawdę grosze... :twisted:
 
     
gregvip
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Paź, 2012   

Co to za karta koszmaru i czy gdzieś jest do ściągnięcia, PL?
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Paź, 2012   

Wszytko na stronce Galakty :grin:

http://www.galakta.pl/pli...wich_herold.pdf
 
     
Bad-Max
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Paź, 2012   

... ale mam pytanko - posiadam dodatek Dunwich i tam w ogole nie ma takiej karty jak w linku powyzej.. tzn. ze moge ja sobie wydrukowac i wprowadzic do gry? Pls o wyjasnienie! Z gory thx!
 
     
Sigismond
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Paź, 2012   

Tak.

Chodzi o to, że FFG wymyśliło opcje heroldów w dodatku Król w zółci, tj, po Faraonie i Dunwich. FFG wymyśliła dodatkowe heroldy do wcześniejszych dodatków i oficjalnie udostępniła do ściągnięcia ze strony i wydrukowania. Tak jest też i w polskiej wersji. Także masz do ściągnięcia ze strony galakty herolda Faraona oraz Koszmaru z Dunwich. :wink:
 
     
gregvip
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Paź, 2012   

No to pytanie z innej beczki. Macie jakiś patent na druk dwustronny. Bo idealni ciężko trafić zawsze jest jakieś małe przesunięcie. A sklejanie lub papier samoprzylepny to też mnie specjalnie nie cieszy.
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Paź, 2012   

Tak jak pisałem wcześniej - dwustronnie wszystko przygotuje profesjonalista - w tym przypadku wystarczy dostarczyć "materiał" i najlepiej kartę na wzór tą z Króla - 100% zgodność gwarantowana :mrgreen:
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Maj, 2013   

witam. co do faraona - pytanie do wszystkich, którzy kupili: ktoś też ma problemy z polskimi znakami? problem jest tylko na kartach mitów: brak polskich znaków - zamiast nich kropki...
tekst totalnie nieczytelny...
 
     
Sewhoe
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Maj, 2013   

Panie, my już za króla Ćwieczka o tym mówili :grin: Taki już (psi) urok teg dodatku:cry:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 13