galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o zasady
Autor Wiadomość
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Sty, 2016   Re: Bardzo istotne pytania

ad 1. Na obszarze morskim są staki jednego rodu. Mogą być one atakowane przez statki innego rodu. Co w tym niezwykłego? Dochodzi do bitwy, ktoś wygrywa ktoś przegrywa
ad 2. Jeśli przegrał atakujący to wycofuje się na obszar z którego atakował i należy go przewrócić. Jak przegrał broniący to jest wycofywany w jeden z możliwych terenów morskich bądź do portu i nalezy go przewrócić
 
     
Gog
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Sty, 2016   Re: Bardzo istotne pytania

xwall napisał/a:
Witam, gram w grę od tygodnia, wydanie polskie edycja 2ga. Mam istotne wątpliwości, czytałem FAQ ver 1.0 i nie mogę odnaleźć kolejnych wersji pomimo iż na forum wspominają użytkownicy o wersji 1.4. Czy macie linki do tego?

Teraz pytania:

1. Czy na obszarze morskim mogą być 2 lub więcej statków wrogich rodów?
- w instrukcji czytamy iż pobity statek dalej może służyć do transportu morskiego
2. Co robimy ze statkiem który przegrał bitwę z innym statkiem? Czy powinniśmy go przewrócić jako pobity i wycofać na inny obszar?
3. Karta Mokrej Czupryny jeżeli jest zagrywana jako 7 daje możliwość zagrania dowolnej z 6 zużytych, a ona idzie "do grobu"?

Wydaje mi się iż bez sensu jest to żeby każdy miał statek i wszędzie mógł dotrzeć. Nie wydaje się wam również iż w opcji gry na 4 i 5 graczy bardzo łatwo zająć południe mapy wyrywając je jednostką neutralnym za pomocą machiny oblężniczej?


1.maksymalnie 4 w porcie 3
2. jeśli atakowałeś wraca pobity na obszar z którego atakowałeś, jeśli się bronisz wycofujesz na inny niewrogi obszar lub port(niewrogi Twój lub pusty, poza miejscem z którego Cię atakowano)
3. nie czupryną nie można zagrać karty z kosza :) bo karty odzyskuje się póżniej ;)
4. tak jak gracie w 5 lub 4 najlepiej wyłączyć cały dół pozdrawiam:D
 
     
Marks
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Sty, 2016   

Witam,

na przyjaznym obszarze morskim jak i w porcie mam po statku. Jeśli chcę ruszyć statek z portu na obszar morski i statek przebywajacy na obszarze morskim na inny sąsiedni obszar morski, to muszę poruszyć 2 znaczniki marszu - na port i na obszar morski? Pytanie może głupie i odpowiedz brzmi po prostu - tak, ale wolę się upewnić.
 
     
Leśnik
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Sty, 2016   

Tak.
 
     
Pit
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Sty, 2016   

Balon vs Stannis (ktory jest niżej na tronie). Stannis ma 0 siły czy +1? przy Balonie pisze ze zeruje wydrukowaną na karcie siłe. to samo w zasadzie tyczy się Davosa a są to juz tekstowe zdolności.
 
     
Leśnik
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Sty, 2016   

+1. Są to zdolności kart a Balon działa na nominalną wartość. Dlatego często Kevan jest dobrą kartą na Balona widziałem też zastosowanie dla Catlin i oczywiście królowa cierni jeśli są wsparcia do skasowania.
 
     
Pit
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Sty, 2016   

Mam ostatnie pytanie, ponieważ ciągle spotykam się z różnych rozegraniem jednej części - gdy odsłaniane są karty westeros i w drugim stosie jest nadchodzi zima, to tasuje się i odkrywa odrazu czy dopiero po rozpatrzeniu karty z 1 stosu następuje tasowanie i odkrycie nowej karty z drugiego stosu?

drugie pytanie dotyczy czy znacznik dzikich na nowej karcie się dodaje czy pomija i tylko treść karty ma znaczenie
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Sty, 2016   

odkrywacie 3 karty westeros. Następnie liczycie znaczki dzikich. Jak jest 12 to atak dzikich. Potem po kolei wypełniacie treść karty. Jak jest nadchodzi zima i wyjdzie karta ze znaczkiem dzikich nie dodajecie siły dzikim.
Czyli jak w tali jeden jest mobilizacja a w dwa nadchodzi zima, to robicie mobilizację nie wiedząc co zaraz nastąpi ;)
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Sty, 2016   

Hej,
Czytając kilka PBFów, zauważyłem jedną rzecz,która się powtarzała,i moim zdaniem jest sprzeczna z zasadami,a mianowicie:
przy licytacji na Żelazny Tron,wcześniejszy jego posiadacz,przy remisie, daje sobie niższą pozycję od innego rodu,z którym remisował(najczęściej tak robi Baratheon-wiadomo,żeby dostać +1 za Stannisa) Ale w instrukcji,przy omawianiu licytacji,jest napisane:
Posiadacz żetonu(Żelaznego Tronu) może umieścić żetony Wpływów
remisujących graczy w dowolnej kolejności (każdy żeton musi się
jednak znaleźć na najlepszej możliwej dla niego pozycji).


Wg mnie,najlepsza jest jednoznaczne z najwyższa. Wniosek: Baratheon,czy ktokolwiek inny, przy remisie MUSI dać siebie na pierwszym miejscu wśród remisujących :grin:

Zgadzacie się? :wink:
 
     
Leśnik
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Sty, 2016   

Nie :smile:
 
     
Gog
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Sty, 2016   

lukipeki napisał/a:
Hej,
Czytając kilka PBFów, zauważyłem jedną rzecz,która się powtarzała,i moim zdaniem jest sprzeczna z zasadami,a mianowicie:
przy licytacji na Żelazny Tron,wcześniejszy jego posiadacz,przy remisie, daje sobie niższą pozycję od innego rodu,z którym remisował(najczęściej tak robi Baratheon-wiadomo,żeby dostać +1 za Stannisa) Ale w instrukcji,przy omawianiu licytacji,jest napisane:
Posiadacz żetonu(Żelaznego Tronu) może umieścić żetony Wpływów
remisujących graczy w dowolnej kolejności (każdy żeton musi się
jednak znaleźć na najlepszej możliwej dla niego pozycji).


Wg mnie,najlepsza jest jednoznaczne z najwyższa. Wniosek: Baratheon,czy ktokolwiek inny, przy remisie MUSI dać siebie na pierwszym miejscu wśród remisujących :grin:


Zgadzacie się? :wink:
od kiedy najwyższa równa się najlepsza? na lennikach czy dworze pewnie tak, ale na tronie często wolisz być po kimś, żeby mieć ostatni marsz kontrujący
 
     
lukipeki
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Sty, 2016   

Gog napisał/a:
lukipeki napisał/a:
Hej,
Czytając kilka PBFów, zauważyłem jedną rzecz,która się powtarzała,i moim zdaniem jest sprzeczna z zasadami,a mianowicie:
przy licytacji na Żelazny Tron,wcześniejszy jego posiadacz,przy remisie, daje sobie niższą pozycję od innego rodu,z którym remisował(najczęściej tak robi Baratheon-wiadomo,żeby dostać +1 za Stannisa) Ale w instrukcji,przy omawianiu licytacji,jest napisane:
Posiadacz żetonu(Żelaznego Tronu) może umieścić żetony Wpływów
remisujących graczy w dowolnej kolejności (każdy żeton musi się
jednak znaleźć na najlepszej możliwej dla niego pozycji).


Wg mnie,najlepsza jest jednoznaczne z najwyższa. Wniosek: Baratheon,czy ktokolwiek inny, przy remisie MUSI dać siebie na pierwszym miejscu wśród remisujących :grin:


Zgadzacie się? :wink:
od kiedy najwyższa równa się najlepsza? na lennikach czy dworze pewnie tak, ale na tronie często wolisz być po kimś, żeby mieć ostatni marsz kontrujący

Dla pewności,przeczytałem oryginalną instrukcję po angielsku,i przyznaję Wam rację :wink: Dzięki za rozwianie wątpliwości
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Sty, 2016   

lukipeki napisał/a:
Gog napisał/a:
lukipeki napisał/a:
Hej,
Czytając kilka PBFów, zauważyłem jedną rzecz,która się powtarzała,i moim zdaniem jest sprzeczna z zasadami,a mianowicie:
przy licytacji na Żelazny Tron,wcześniejszy jego posiadacz,przy remisie, daje sobie niższą pozycję od innego rodu,z którym remisował(najczęściej tak robi Baratheon-wiadomo,żeby dostać +1 za Stannisa) Ale w instrukcji,przy omawianiu licytacji,jest napisane:
Posiadacz żetonu(Żelaznego Tronu) może umieścić żetony Wpływów
remisujących graczy w dowolnej kolejności (każdy żeton musi się
jednak znaleźć na najlepszej możliwej dla niego pozycji).


Wg mnie,najlepsza jest jednoznaczne z najwyższa. Wniosek: Baratheon,czy ktokolwiek inny, przy remisie MUSI dać siebie na pierwszym miejscu wśród remisujących :grin:


Zgadzacie się? :wink:
od kiedy najwyższa równa się najlepsza? na lennikach czy dworze pewnie tak, ale na tronie często wolisz być po kimś, żeby mieć ostatni marsz kontrujący

Dla pewności,przeczytałem oryginalną instrukcję po angielsku,i przyznaję Wam rację :wink: Dzięki za rozwianie wątpliwości

Ten zapis ma bronić przed sytuacją gdy ktoś przemiesza żetony graczy remisujących np. z zerami i jedynkami.
Ktoś mógłby twierdzić, że oni wszyscy są graczami remisującymi, więc może dać najpierw tych, co dali 0, a potem tych co dali 1.
 
     
Aras
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Szybkie pytanie, a w zasadzie potwierdzenie moich przypuszczeń: nie można dawać wsparcia przez przeszkody przez które się nie przejdzie? np z Mountains of the Moon wspierać Harrenhal ?
 
     
player698
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Aras napisał/a:
Szybkie pytanie, a w zasadzie potwierdzenie moich przypuszczeń: nie można dawać wsparcia przez przeszkody przez które się nie przejdzie? np z Mountains of the Moon wspierać Harrenhal ?


Nie, nie mozna. Wyjatkiem w niektorych dodatkach do gry jest IV talia Westeros, a konkretnie karta "Drought", czyli Susza.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 13