galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Etapy scenariusza
Autor Wiadomość
Hagerad
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Sty, 2012   Etapy scenariusza

Witam wszystkich,
mam pytanie, czy po przejściu jednego z etapów scenariusza np. 'Muchy i Pająki' z Przeprawy Przez Mroczną Puszczę usuwamy wszystkie karty ze strefy przeciwności i przechodzimy do nastepnego etapu czy walczymy z nimi dalej razem z przeciwnościami z następnego etapu?

Hagerad.
 
     
l33tm4st3r
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Sty, 2012   

nic nie usuwamy, wszystko zostaje jak było
 
     
Hagerad
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Sty, 2012   

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie.
Czy etap podróży jest obowiązkowy czy opcjonalny? (Chodzi o podróż na dodatkowe lokacje nie miejsce misji głównej).
 
     
guciomir
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Sty, 2012   

Jak nie chcesz, to nie musisz tworzyć nowego aktywnego obszaru. Czasami jest to dobra strategia, zazwyczaj nie.

Tak tylko przypomnę , sama wyprawa jest obowiązkowa. Jeśli nie wyślesz nikogo na wyprawę, to oberwiesz sporym wzrostem zagrożenia.
 
     
Hagerad
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Sty, 2012   

Jeszcze jedno pytanie nasuwa mi się podaczas scenariusza "Przeprawa przez Mroczną Puszczę". Karta 3B
Cytat:
Po odkryciu gracz musi przeszukać talię Spotkań i sots odrzuconych kart Spotkań, wybrać 1 kartę Pająka i umieścić ją w stredie przeciwności.

Aby wygrać tę grę, gracze muszą odnaleźć i pokonać Pomiot Ungolianty"


Czy Pająk o którym mowa to po prostu Leśny Pająk czy Królewski Pająk czy pierwszy który mi wpadnie w łapy?


Oraz w których etapach dokładnie mogę używać Dodatków, Sprzymierzeńców, Wydarzeń?


Oraz po przeczytaniu karty wydarzenia "Atak z zaskoczenia" wydaje mi się, że normalna karta sprzymierzeńca zostaje w drużnie tylko na jedna turę, a później się ją wywala?
 
     
Kacper86
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Sty, 2012   

Cytat:
Po odkryciu gracz musi przeszukać talię Spotkań i sots odrzuconych kart Spotkań, wybrać 1 kartę Pająka i umieścić ją w stredie przeciwności.

Aby wygrać tę grę, gracze muszą odnaleźć i pokonać Pomiot Ungolianty"

Czy Pająk o którym mowa to po prostu Leśny Pająk czy Królewski Pająk czy pierwszy który mi wpadnie w łapy?

Mozesz wybrac dowolnego pajaka, ale najsensowniej bedzie w tym przypadku wyciagnac Pomiot Ungolianty. W innym przypadku bedziesz gral nie wiadomo jak dlugo, zeby wyszedl sam z talii spotkan.


Cytat:
Oraz w których etapach dokładnie mogę używać Dodatków, Sprzymierzeńców, Wydarzeń?

To pytanie jest zbyt ogolne. Jesli mowisz o poleceniach ze slowem kluczowym "akcja" to mozliwosc ich uzycia jest wyszczegolniona w instrukcji (pamietaj, zeby ja dokladnie przeczytac!). Jesli masz watpliwosci co do konkretnej sytuacji to ja przedstaw, a postaramy Ci sie pomoc.

Cytat:
Oraz po przeczytaniu karty wydarzenia "Atak z zaskoczenia" wydaje mi się, że normalna karta sprzymierzeńca zostaje w drużnie tylko na jedna turę, a później się ją wywala?
Jesli postac wejdzie do gry jako wynik karty "atak z zaskoczenia" to zostaje tylko do konca danej fazy (nawet nie tury). W innych przypadkach (np. jesli sie za nia normalnie zaplaci w fazie planowania), jesli postac wejdzie do gry to zostaje w niej, az jakas zasada jej nie usunie (czyli np. az nie straci wszystkich punktow zycia)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.36 sekundy. Zapytań do SQL: 13