galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[ZP] Kamienne Podstawy Ziemi
Autor Wiadomość
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Cze, 2012   

Ideałem w takim razie aby w AP pojawiły się trzy różne karty z taką właściwością (znacznie by to zwiększyło różnorodność kart graczy jakie będą w Foundations of Stone), aczkolwiek Wallenstein pewnie ma racje i będą trzy jej kopie :) .
 
     
Wallenstein
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Cze, 2012   

To byłaby czysta głupota ze strony FFG, więc mam cichą nadzieję, że nie mam racji.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Cze, 2012   

Wallenstein napisał/a:
To byłaby czysta głupota ze strony FFG, więc mam cichą nadzieję, że nie mam racji.

Dlaczego głupota? Jeśli gram razem z kumplem, to chętnie każdy z nas wrzuci ją sobie do decka. A i dla trzeciego gracza zostanie :razz:
 
     
stforek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Cze, 2012   

Co prawda to prawda.

A mnie ciekawi jakiego dadzą bohatera. Z moich obliczeń wynika, że będzie to elf z Ducha..
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Cze, 2012   

haha co to za obliczenia? :D No kogo wypadnie na tego bęc? ;)
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Cze, 2012   

Szczerze mówiąc to na prawdę ciężko stwierdzić co tam FFG za herosa wrzuci. O ile do khazad-dum wyglądało to tak jakby robili to według konkretnego schematu to od pierwszego dodatku Dwarrowdelf poszedł on całkiem w zapomnienie ^^' I tak mamy aktualnie 7 bohaterów z taktyki, po 6 z przywództwa i wiedzy i 5 z ducha. Patrząc na to bohater z ducha byłby najbardziej prawdopodobny i logiczny, ale tak samo najbardziej prawdopodobne było ukazanie się go w poprzednim dodatku :P Więc szczerze mówiąc to kij wie co zrobi FFG x)
 
     
stforek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Cze, 2012   

No tak mi wychodzi patrząc na sfery i keywordy.
Może ewentualnie jakiś Dunedain, Dale albo (o zgrozo) Hobbit.
Ja bym tam chciał Elfa, bo na razie z elfickich blacholi i Glorfindela to nie za wiele można zmotać.
Grałem podwójnym deckiem: Elrohir/Elladan/Legolas i Glorfindel(lub zielony Aragorn)/Frodo i działało to dosyć dobrze (przeszedłem cykl Mirkwood bez większych problemów) ale nic innego na Elfach co by miało jakiś sens i klimat nie przychodzi mi do głowy.

Ja stawiam na Długouchych z Ducha;-)
 
     
odmu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Cze, 2012   

 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Cze, 2012   

Już sam Glorfindel jest świetny, a jeszcze z tym dodatkiem, który niweluje wadę jego zdolności i dodatkowo pozwala brać udział w ataku... Po prostu wow... Myślę, że w końcu nadeszła bardzo sensowna alternatywa dla Eowiny, na dodatek wydaje się znacznie lepsza.

No i świetny art, uwielbiam arty tego autora, imho prezentują się najlepiej w tej karciance.
 
     
l33tm4st3r
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Cze, 2012   

Glorfindel OP, nerf in next patch :P
a tak na serio to naprawdę mocny bohater - z tym dodatkiem to już wręcz za mocny :P
można też zkombować z nowym Aragornem, to nawet jak dodatek nie podejdzie jest dostępny "plan B" :P
 
     
tomtom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Cze, 2012   

Bez sensu
Do tej pory duch miażdżył wszystkie inne sfery, a teraz będzie je miażdżyć jeszcze bardziej. Rozumiem, że FFG musiało tchnąć trochę życia w koncepcję secrecy, ale wg mnie nieco przegięli.
Poza tym nowy Glorfindel nie trzyma fasonu - do tej pory każdy bohater z dużymi statsami był drogi w utrzymaniu, co trzymało się kupy
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Cze, 2012   

Tylko, że należy też zwrócić uwagę na to, że jakby nie patrzeć nie ma on jakiejkolwiek przydatnej zdolności (zauważ, że w sumie każdy z bohaterów może się takową pochwalić), a jedynie taką, która przeszkadza w grze. W dużej mierze jego pożyteczność zależna jest od dodatku, więc nie powiedziałbym, że to aż tak bardzo się nie trzyma kupy ;)
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Cze, 2012   

Dodatkowo zwróćie uwagę że Light of Valinor to karta unikalna (jedna kopia w grze) co oznacza że będzie się zdarzać że będzie "zapychać" rękę a kiedy indziej nie przyjdzie wcale i wtedy Glorfinder spokojnie osiągnie wysoki poziom zagrożenia. Chociaż nie zaprzeczam combo naprawdę potężne i rozwiąże problem Glorfindela z podstawki który był dobry w dwóch rzeczach ale ciężko było go dobrze wykorzystać dopóki nie przyszła Nieoczekiwana Odwaga.
 
     
kufel
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Cze, 2012   

wojo napisał/a:
Dodatkowo zwróćie uwagę że Light of Valinor to karta unikalna (jedna kopia w grze) co oznacza że będzie się zdarzać że będzie "zapychać" rękę...

Dlaczego? Gram 3x Kamień Celebriany, 3x Namiestnik Gondoru i jakoś nigdy nie przeszkadzał mi nadmiar tych kart... od czego mamy Eowinę? :D
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Cze, 2012   

Oczywiście jeżeli gra jest bardzo ważna dla danej talii/strategii to pewnie że wrzucę ją w trzech kopiach nawet jeżeli jest unikalna bo ważniejsze jest aby zwiększyć prawdopodobieństwo wciągnięcia chociaż jednej niż ryzyko to że będę miał 3 na starcie. Jednak zauważyłem w swoich partiach że wolałbym dużo bardziej w ręce inną pożyteczną kartę zamiast czegoś "do odrzucenia". Szczególnie to boli jak gra się bez wiedzy i nie ma za dużo możliwości dociągnięcia kart.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13