galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Znak Starszych Bogów - gra warta zakupu?
Autor Wiadomość
Sandking
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Maj, 2012   

Więcej czasu zabrało Ci napisanie tego posta pewnie niż spojrzenie na spis zawartości w instrukcji gdzie masz podaną liczbę kart ;)
 
     
ragathol
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Cze, 2012   

Może ktoś mi powiedzieć jakie protektory pasują na małe karty przedmiotów, zaklęć itd. Jak można to poproszę linka Dzięki
 
     
bleble630
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Cze, 2012   

Gra jest:
- prosta
- nudna
- poziom trudności gry dla 5 latka
- trzeba się dobrze postarać aby przegrać
- cała masa błędów na kartach i w instrukcji (errata i FAQ są większe niż sama instrukcja)
- nie wciągająca
- i wiele innych minusów, których nie chce mi się tutaj wymieniać.

Pozdrawiam... ;)
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Cze, 2012   

oj narzekacie tylko.

to że jest prosta to tylko duży plus bo pograsz nie tylko z maniakami gier planszowych, jest to świetny wstęp do gier i zachęcisz nowe osoby do poznania tytułu "horror w arkham" a stamtąd już blisko do tych dużych

to że nudna? nie prawda! po prostu nie potraficie się wczuć w klimat to jest wyprawa po muzeum (aczkolwiek osobiście też bym tutaj trochę to zmienił ale nie jest najgorzej)(odnośnik do punktu nie wciągająca)

poziom trudności gry dla 5 latka. To że nie jest tak trudna jak horror w arkham to też plus bo jednak nowi gracze chcą od czasu do czasu wygrać :P Mimo wszysto o ile nie jesteś mega farciarzem to jest 50/50 czy przegrasz czy wygrasz. (i tutaj odnośnik do punktu trzeba się dobrze postarać aby przegrać)

Co do błędów to chodziło raczej o nadinterpretacje graczy. większość z tego co jest w FAQ jest raczej logiczne :P

Moim zdaniem mimo wszystko fajna gra której się nie pozbędę bo jest to dobra gra do wieczoru z piwkiem.

Dodatkowym plusem jest to, że jest to gra kooperacyjna a przez to można grać i solo. co dla samotników też jest mimo wszystko plusem ;)
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Cze, 2012   

Na koniec dodam tylko, że jest szybka, krótka i przyjemna. Nie trzeba ściągać ekipy na całe godziny, a jak powiedział kolega partyjka zamyka się przy jednym piwku i można otworzyć kolejne piwko :P , znaczy się zacząć nową partyjkę.
 
     
ragathol
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Cze, 2012   

Może ktoś mi powiedzieć jakie protektory pasują na małe karty przedmiotów, zaklęć itd. Jak można to poproszę linka Dzięki
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Cze, 2012   

Żółte FFG, dostępne praktycznie w każdym sklepie z grami. Od jakiegoś czasu na grach FFG jest napisane jakich koszulek i ile dedykowanych paczek potrzebujesz. Do takich gier jak ZSB, gdzie jest relatywnie mało kart (tych małych) polecam dedykowane, bo wtedy koszty nie są miażdżące (a protektory ffg są bardzo dobre), ale do takiego LOTR LCG to już lepiej stosować zamienniki.
 
     
Sandking
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Cze, 2012   

Ja osobiście korzystam z Mayday Mini USA i są bardzo ok, a biorąc pod uwagę cenę, to się "raczej" opłaca.
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Cze, 2012   

Swego czasu korzystałem z Mayday, ale obecnie używam tylko ffg. Uważam, że są najlepsze jakościowo i wolę dopłacić parę złotych za bardzo dobry produkt niż potem wymieniać słabe koszulki co jakiś czas, co w rezultacie wychodzi drożej. A już na bank odradzam stosowania słabej jakości Mayday w grach karcianych, gdzie częste tasowanie i przerzucanie kart momentalnie niszczy koszulki i trzeba je wymienić. Odkąd stosuje te od ffg nie mam takiego problemu a i tasowanie jest lepsze i karty nie wypadają z koszulek.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Cze, 2012   

[koszulkowy offtop]W LOTR LCG mam ultra pro platinum i jestem zadowolony, jakbym to wszystko miał wsadzić w ffg, których jest 2x mniej to kupiłbym sobie za różnicę nowa grę. Oczywiście GoW w ffg, a i Rune Age jak będę wsadzał w koszulki to FFG.[koszulkowy offtop]
 
     
Galron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Cze, 2012   

offtop. Fakt, że przy dużej ilości koszulek za różnicę w cenie można by kupić kolejną grę, ale jakoś tak zauważyłem, że pomimo, iż wydam więcej kasy na lepsze koszulki to i tak na nową grę kasa jakimś magicznym cudem się znajduję. BTW już czekam na przesyłkę Wojny o pierścień + fanowska puszka hehehe. Zamówione w preorderze. Sorki za offtop, ale musiałem się pochwalić. A ZSB też posiadam i często do niego sięgam, kiedy mam ochotę na coś lekkiego i nie wymagającego wielkiego myślenia.
Pozdrawiam.
 
     
Sandking
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Cze, 2012   

Z tasowaniem nie ma problemu jak się dobierze odpowiedniego rozmiaru. W kilku grach używam Mayday i ze swojej strony mogę powiedzieć, że się sprawdzają ;) [/code]
 
     
Ravandil
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Cze, 2012   

FFG wypuściło niedawno koszulki na duże karty m.in. do ES:
http://www.fantasyflightg...s.asp?eidn=3348
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Cze, 2012   

A ja gram w Znak Starszych Bogów na tablecie i gra jest mega klimatyczna! I wcale nie jest łatwa bo przegrywam częściej niż 50/50 partii.
 
     
Longer
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Wrz, 2012   

Czy ktoś wie coś o jakiś dodatkach do ZSB ? :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13