galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z zasadami
Autor Wiadomość
Rotevil
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Maj, 2013   

mi się zdaję, że nic nie powinno się dziać , zabiłeś wszystkie stwory i nie ma w pudle to masz lajtowo :lol:
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Maj, 2013   

No nie do końca zabiłem wszystkie, albo były na kartach, albo pod, albo jako trofea. No ale chyba trzeba będzie przyjąć takie zalożenie, że nic się nie dzieje.
Chodź w tej sytuacji zastanawiam się czy nie warto bylo by adoptować zasadę z Arham Horror, że jak nie ma w puli potwora a polecenie nakazuje wyciągnięcie go, wówczas dokładamy żęton zagłady. Gra jest itak lightowa, więc to mogło by nieco jeszcze ją utrudnic, jednak sytuacja żeby się potwory skonczyły to 1 na 1000 się zdaży pewnie.
 
     
Crane
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Maj, 2013   

Ale w sumie jeśli miałeś tyle potworów w grze to jak popychałeś rozwiązywanie zadań ?
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Maj, 2013   

Nie miałem w grze wszystkich, kilka było w moich trofeach, a poza tym to one mi się nie skończyły ostatcznie, tylko sobie pomyślałem co by było gdyby. W puli zostało ich też trochę.
A zadaania popychalem tak że miałm naotwierane chyba z 5 innych światów, i potwory grubi na nich i pod nimi poukladane, oraz na 5 normalnych przygodach. Tylko jedna byl wolna albo względnie wolna od potworow i w zasadzie w pewnym momencie moja gra okgraniczyla się do robienia tej jednej przygody, następnie robienia przygody jaka trafaiała na jej miejsce.
Oczywiście przy rozkładaniu potworów stosowałem się do zasad ich rozkladania.

Ogólnie to uważam że miałem szczęście że udało mi się wygrać tę grę.

Ale bliskość skońćzenia się potworów nasunęła mi własnie to pytanie - co by było gdyby?.
Dlatego postanowilem poszukać odpowiedzi wśród forumowiczów ;) .
 
     
Taperonix
[Usunięty]

Wysłany: Pią 31 Maj, 2013   

Mam pytanko, przykładowo mam zadania oraz jednego potwora który blokuje czerwoną kość czy jeśli go zabiję pierwszego to odblokowuję kość od razu i mogę ją wykorzystać do dalszych zadań (tak jest w elektronicznej wersji elder signe omens) czy dopiero po zakończeniu przygody ( wygranej lub przegranej ) kość jest odblokowana i mogę ją wykorzystać dopiero do kolejnej przygody (lub tej samej)?
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pią 31 Maj, 2013   

Potwory zdejmowane są z zadania po jego ukońćzeniu, więc uważałbym że kość nie jest natychmiast odblokowywana. I tak gram cały czas.
Jednak skoro piszesz że w Omens kość jest odblokowywana od razu to wprowadza pewne wątpliwości, wszak napewno nad mechaniką elektronicznej wersji czuwal ktoś kto zna zasady, a skoro tak się tam dzieje to wychodziło by że w wersji nie elektronicznej również powinniśmy tak czynić. Ale się pogmatwalo :D
 
     
Yacekk
[Usunięty]

Wysłany: Pią 31 Maj, 2013   

zvish napisał/a:
Potwory zdejmowane są z zadania po jego ukońćzeniu, więc uważałbym że kość nie jest natychmiast odblokowywana. I tak gram cały czas.


Dokładnie takie są zasady. Elektroniczną wersją bym się nie sugerował bo jakby na to nie spojrzeć różnice pomiędzy nimi są spore. :)
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pią 31 Maj, 2013   

Nie miałem do czynienia z elekreoniczną wersja gry, jednak dziwi mnie żę takie rozbieżności zachodzą. No ale skoro tak mówiszc:D
 
     
Taperonix
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Cze, 2013   

A jakie są te spore różnice? Bo mam jedną i drugą grę, i zabardzo różnic nie widzę. Chyba że chodzi o tłumaczenie gry to tak tutaj jest sporo błędów, a w wersji elektronicznej ich nie ma. Dobrze że wyszła errata bo powiem szczerze, błąd na kartach "raz na turę" a "raz na dzień" to kosmiczna pomyłka. Szkoda że GALAKTA nie udostępnia nowej instrukcji dostepnej na FFG w wersji ang. Powinna to zrobić jak najszybciej.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sob 01 Cze, 2013   

Nie miałem do czeynienia z elektroniczną wersją ale wychodzi że jak z tymi koścmi jest tak że są uwalniane natychmiast to już bym uważal za dużą różnicę. Takie sytuacje niejednokrotnie mogą odbić się znacząco na grze.
Chyba że w e-wersji jest tak że jest ona ogólnie trudniejsza, w takim wypoadku tlumaczylo by z kolei jakieś ułatwienia.

Co zaś się tyczy, poprawionej instrukcji to coś jest, jakieś FAQ i errata. Niewiem co zawiera anglojęzyczna wersja, ale być możę u nich to poporstu to samo co u nas tylko zszyte w jeność?
 
     
Taperonix
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Cze, 2013   

Na stronie FFG instrukcja ma 20 stron nasza 12. Różnica chyba jest :-)
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Cze, 2013   

Nasza instrukcja ma 12 stron, nasze FAQ + Errata ma 7 stron. Więc niewiem czy łacznie treści nie były podobne. Owszem u nas wychodzi z tego stron 19, gdzie przy zalożeniu że obydwa wydania mają kładkę ujmujemy od tego 1 stronę. Wychodzi 18. Co może być kwestią złożenia i obrazków itd.
 
     
Taperonix
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Cze, 2013   

Witam, wracając do mojego pytania. Wysłałem maila do FFG i otrzymałem odpowiedż. Potwór oraz kość którą blokuje zdejmowany jest dopiero po wygraniu lub przegraniu przygody. Tzn kość którą blokuje można wykorzystać dopiero w następnej przygodzie.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Cze, 2013   

To fajnie że jest jednoznaczna odpowiedź, bo instrukcja faktycznie jasno to określa. Ale zwątpnienie o to że w eletronicznej wersji inaczj spowodowalo swoje. A pytałes może czemu w elektronicznej jest inaczej?
 
     
Taperonix
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Cze, 2013   

Nie nie pytałem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13