galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Galakta na Facebooku?
Autor Wiadomość
Sandking

Wysłany: Pon 12 Mar, 2012   Galakta na Facebooku?

Zupełnie nie miałem pojęcia gdzie umieścić tego posta,ale pokrętną logiką doszedłem do wniosku, że chyba tu. Zacząlem się zastanawiać dlaczego Galakta nie korzysta z takiego cudownego medium jakim jest Facebooku, który wydaje się być bardzo silnym narzędziem marketingu szeptanego. Ogólnie mam wrażenie, że Galakta jako wydawnictwo strasznie po macoszemu traktuje wizerunek firmy (co widać po tym jak wygląda strona), ale utworzenie profilu na Facebooku nie wymaga nowego projektu strony, zatrudniania grafików, programistów i rzeszy ludzi do obsługi tego. Nie wydaje wam się, że to byłby krok w dobrą stronę?

tygrys

Wysłany: Pon 12 Mar, 2012   

Dobry, pomysł. Jakbyście potrzebowali kogoś kto Wam go profesjonalnie poprowadzi to chętnie się podejmę.
Aktualnie prowadzę jeden Fan Page http://www.facebook.com/takushisushi

Więcej o mnie na http://copywriter.redeo.pl/

Helga 

Wysłany: Wto 13 Mar, 2012   

Bardzo dobry pomysł. Mielibyście szerszy zasięg ;) .

Matio.K 

Wysłany: Sro 14 Mar, 2012   

Hej, w sumie trafne spostrzeżenie - łatwiej byłoby śledzić nowości wydawnicze, bo forum jest mało wygodne.

Michal
Galakta

Strona nie była ostatnio aktualizowana, ponieważ nasze siły były skupione w pracy nad projektami, którymi będzie mogli się cieszyć (mamy taką nadzieję ;) ) w nadchodzących miesiącach. Jak można od poniedziałku zauważyć, sytuacja ta uległa zmianie i codziennie publikowane są dodatkowe materiały elektroniczne na zmianę z zapowiedziami i sytuacja ta potrwa tak do końca miesiąca.

Osoby zainteresowane śledzeniem naszych nowości wydawniczych zachęcamy do korzystania z naszego newslettera ;)

Jeśli jest taka wola graczy, profil firmy na Facebooku zostanie założony w najbliższym czasie - mam nadzieję, ze wówczas będziecie kontent :)

tygrys

Myślę, że tu nie chodzi tylko o nas, którzy śledzimy forum i stronę ale o tych, którzy jeszcze o Galakcie nie wiedzą albo wiedzą bardzo mało.

Sandking

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   

Dokładnie. Nie chcę tutaj prawić jakichś mądrości i pouczać Galaktę jak trzeba prowadzić biznes, ale taki profil to nie tylko jakaś moja fanaberia, bo "jestem na Facebooku i cały świat też musi". To bardziej myślenie, że z mojego punktu widzenia mogłoby pomóc trochę w marketingu gier przy małym nakładzie ergo sprawiając, że być może przyczyni się do większej popularności/rozwoju rynku. To nie ma być "a macie, zrobimy wam tego fejsbuka jak już tak bardzo chcecie", tylko "kurcze, może rzeczywiście uda się zyskać więcej klientów?" Pomyślcie - z buta będziecie mieli pewnie ok 100 fanów jak nic i liczba szybko może rosnąć. Każdy fan ma pewnie średnio od 50-150 "znajomych" i każdy komentarz, który oni napiszą, materiał, który udostępnią u siebie to darmowa reklama (na którą Galakta też dziwnym trafem niewiele stawia). Sam prowadzę niezależny projekt, który jakiś czas temu wprowadziłem na Facebook i naprawdę widzę dość znaczną zmianę.

W dzisiejszych czasach ignorowanie takich narzędzi jest dla mnie niestety dość dziwne (jeśli już nie niepoważne). Wystarczy spojrzeć jaki poziom ma strona FFG i jakie produkują materiały. Jasne - Galakta nie ma może takiej mocy, ale to tylko przykład, że np. nikt przed FFG nie pomyślał by robić trailery do gier planszowych, które wyglądają naprawdę poważnie. Już nawet amatorski materiał promujący Inwazję, który ktoś chyba z forumowiczów zrobil sprawia, że da się i nawet podkłada się wydawnictwu to pod nos. Sytuacja Galakty przypomina mi trochę sprawę Games Fanatic - ostatnio sprawili sobie nowe logo, które przyprawia o zawrót głowy i ból oczu, a strona wizualna nagłówka też jest (była) na słabym poziomie. Nie świadczy to o tym, że ktoś się nie stara, ale o tym, że być może nie zdaje sobie z pewnych rzeczy sprawy i nie potrafi obiektywnie na to spojrzeć.

Jak pisałem - nie chcę ojca uczyć dzieci robić. Nie jestem mistrzem marketingu, ale nawet laik może się w pewnym momencie zacząć zastanawiać nad tym.

p.s.

Ta krytyka nie wynika z chęci "dokopania" wydawnictwu, ale wyrażenia swojego poglądu, że coś można zrobić, by było lepiej. Kibicuję Galakcie już od dawna i przez ostatni rok widzę znaczną poprawę, ale nie należy spoczywać na laurach :]

tygrys

Wysłany: Czw 15 Mar, 2012   

Ale żeby fani zabierali głos trzeba tego Fan Page nie tylko mieć ale odpowiednio prowadzić, wrzucanie newsów to za mało. A siłą social marketingu jest to, że zainteresowanie mojego znajomego jakimś produktem zachęci mnie do zainteresowania się nim również w sposób naturalny bez poczucia, że ktoś mnie atakuje nachalną reklamą.

Sandking

Wysłany: Pią 16 Mar, 2012   

No tak, masz oczywiście rację, ale już samo komentowanie/dawanie "lubię" w minimalnym stopniu coś daje.

Michal
Galakta

Wysłany: Wto 20 Mar, 2012   

Nasz profil jest już dostępny:

http://www.facebook.com/wydawnictwogalakta

zapraszamy do Polubienia/ komentowania/postowania

Sandking

No, pełna profeska. Dobrze wygląda :] Teraz zacznijcie konkursy robić, bo tego też za wiele u was nie ma :]

Galron 

Nie chce nic mówić, ale profil na facebooku wygląda lepiej jak strona wydawnictwa :razz:

Sandking

Dajcie u siebie na głównej tylko jakiś sposób (box z fanami, odnośnik graficzny, cokolwiek), żeby fani mogli was "polubić" na FB.

Odpowiedz do tematu