galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prosty sposób na przechowywanie kart
Autor Wiadomość
Mitrel
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Sie, 2013   

Jak coś znajdziesz podziel się informacją, z góry dzięki :)
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Wrz, 2013   







Powyżej znajdziecie mój patent na 2810 kart !!! - własnoręcznie pomalowane pudełko po zestawie win :twisted: i DeckPaki Ultra Pro - "kolorowy" podział na strefy oczywisty, pomarańcz to bohaterowie - czerń karty przeciwności... myślę, że zapas miejsca wystarczy na jakiś rok...
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Wrz, 2013   

Mitrel napisał/a:
Jak coś znajdziesz podziel się informacją, z góry dzięki :)


Z tego co udało mi się ustalić najtaniej wychodzi zrobienie odpowiedniego pudełka we własnym zakresie.

W "Obi" (taki pomysł padł wyżej) jest to niewykonalne gdyż przycinają płytę do rozmiarów min. 20x20 cm - ale w profesjonalnej stolarni np. "Forpłyt" to nie problem... i tak 1m2 płyty 8mm to koszt ok 35 PLN + 3 PLN za docięcie każdego elementu - i tu w zależności od koncepcji i fantazji...

Z 1m2 można wykonać pudełko o podstawie powiedzmy 40 x 50 cm (najłatwiej "wykroić" i mieścimy się z całością w 1m bez strat w materiale) z kilkoma przegródkami na karty... dochodzi koszt bejcy i zwiwsów z zamknięciem, kleju i gwoździ...

Na dzieńdzisiejszy wybrałem opcję "zastępczą" którą znalazłem zapomnianą w piwnicy, (na zdjęciach) ale po zapełnieniu na pewno pójdę tą drogą.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Wrz, 2013   

Moim skromnym zdaniem to za droga zabawa z tym co zrobiłeś :P Na sposób klaser(segregator) + koszulki(30 koszukek 1 koszulka - 1 zł) do niego to koszt jakieś 34 zł Natomiast na same te pudełka (deck boxy) trzeba przeznaczyć 90 zł. (liczyłem 12 pudełek w cenie 7,5 zł od sztuki). Dodatkowo w moim sposobie o wiele łatwiej przeglądać te karty by tworzyć talie. IMO wkładanie kart do deck boxów to katorga by potem cokolwiek tam szukać, a jak pokazałem na tym przykładzie jeszcze droższa (za tą cene bym miał prawie 50 dodatkowych stron do mojego segregatora (na której zmieszczę 18 rodzajów kart (po 3 sztuki każda). Co do kart z TS to jeszcze niestety nie zrobiłęm swojego pudełeczka jednak zrobiłbym na takiej zasadzie jak jest zamieszczone na obrazku który umieściłem pare postów niżej, bym tylko zobaczył gdzie co jest i wyciągnął bez problemowo. A nie przebierać w deckboxach nie wiedząc co w którym jest.

Reasumując moim zdaniem twój pomysł zbyt dużo kasy wyciąga. Jest szansa, że twój sposób starczy na jeszcze rok. Ale jak w każdym przypadku wszystko zależy od gracza i tego jak mu pasuje :)

Jednak i tak super, że udało Ci się coś takiego zrobić. Mi ciężko jest się za to wziąć, bo troche czasu mało by majsterkować, jednak w planach mam i jak zrobię to napewno się pochwale :)
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Wrz, 2013   

Oki, dzięki za uwagi :mrgreen: - ale ja patrzę na to w ten sposób:

Segregatory dla mnie odpadają - nigdy nie byłem ich szczególnym entuzjastą... pomijam aspekt wizualny, który jest nawet do przyjęcia ale ciągła zabawa w wyciąganie i upychanie kart w koszulkach mnie nie kręci :mrgreen:

Deck Boxy - i ich kolory dają przewagę w super czytelnym pogrupowaniu stref i rozdzieleniu poszczególnych talii - nie bez przyczyny są po 3 w każdym kolorze... poza tym jestem w trakcie przygotowania kart/naklejek na poszczególne pudełka (naklejane na wieczka tak żeby w razie czego były wielokrotnego użytku) żeby na pierwszy rzut oka widać było co i jak... - z premedytacją nie robiłem tam przegródek...

Talie z przygodami - w czarnych kolorach boxów - z których część jest już ograna i w najbliższym czasie grana nie będzie z powodzeniem zmieszczą się, porządnie zgrupowane w "pakach" stojących z boku czekając na swój czas...

Kolejna sprawa to rozbudowa pudełka - z boxami to chwila, wystarczy dokupić dosłownie kilka sztuk i zgrupować w nowym miejscu....
Boxy dają też większą mobilność - zawsze można wziąć ich ze sobą kilka...

Oczywiście żeby nie było, że mam monopol na "prawdę objawioną :mrgreen: "... każdy ma prawo do ocen jak i własnych pomysłów - w moim przypadku to rozwiązanie wydaje się na dzień dzisiejszy najbardziej optymalne...
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Wrz, 2013   

A żeby dodać swoje trzy grosze i potwierdzić jeszcze że sposób przechowywania kart to sprawa subiektywna to napisze żę sposób ani jednego z Was ani drugiego nie był by dla mnie wygodny :D
Ale fajnie ze o nich piszecie w tym temacie, bo jak znajdzie się ktoś dla kogo będzie miał być no.1 sposób któregoś z Was to wówczas będzie miał jak na tacy :D
Wszak ja swój sposób przechowywania kart też ściągłem zainspirowany tym tematem :D
 
     
pattom
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Sty, 2014   

Czołem,

odgrzebię trochę wątek :-)

Powiedzcie mi czy karty w segregatorze i w koszulkach do segregatora na 9 kart jakoś szczególnie układacie? Kolejność, schemat, tematycznie ?

Zastanawiam się jak to sensownie układać i czy warto pakować dodatkowo w koszulki każdą kartę ?

Czy ktoś używał: Koszulka do segregatora na 9 kart Premium Side-Load - z innowacyjnym systemem bocznego wkładania kart ? Jak to się prawdza ?
Ostatnio zmieniony przez pattom Sob 11 Sty, 2014, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
fruszu
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Sty, 2014   

pattom napisał/a:
Czy ktoś używał: Koszulka do segregatora na 9 kart Premium Side-Load - z innowacyjnym systemem bocznego wkładania kart ? Jak to się prawdza ?

Ja używam m.in. klaseru Ultra Pro z czarnymi koszulkami z bocznym wkładaniem i póki co nie zauważyłem problemów. Myślę, że jest nawet lepiej, bo przy obracaniu segregatora "do góry nogami" nic się nie wysuwa.

pattom napisał/a:
Powiedzcie mi czy karty w segregatorze i w koszulkach do segregatora na 9 kart jakoś szczególnie układacie? Kolejność, schemat, tematycznie ?

Póki co kart do Władcy mam niewiele, ale zastosuję system, który sprawdza się u mnie w przypadku Gry o Tron: grupuję karty sferami, w każdej sferze typami kart: bohaterowie, sprzymierzeńcy, attachmenty, eventy. Karty w ramach typów układam chronologicznie. Pozwala to łatwo zorientować się w kolekcji, a poza tym można bezproblemowo dodawać nowe karty bez konieczności częstego ich przekładania.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Sty, 2014   

fruszu napisał/a:
pattom napisał/a:
Czy ktoś używał: Koszulka do segregatora na 9 kart Premium Side-Load - z innowacyjnym systemem bocznego wkładania kart ? Jak to się prawdza ?

Ja używam m.in. klaseru Ultra Pro z czarnymi koszulkami z bocznym wkładaniem i póki co nie zauważyłem problemów. Myślę, że jest nawet lepiej, bo przy obracaniu segregatora "do góry nogami" nic się nie wysuwa.

Jakiś czas temu kupiłem sobie klasery z bocznym wkładaniem kart. Po początkowej euforii zauważyłem, że karty wysuwają się, gdy klaser przesuwany jest na bok i potem trzeba karty poprawiać. Zdecydowanie preferuję koszulki z kartami wkładanymi od góry z czarnym tyłem, do których wkładamy karty z obu stron. W sklepie, w którym się zaopatruję, mają one ocenę maksymalną od wszystkich osób, które je zakupiły.

fruszu napisał/a:
pattom napisał/a:
Powiedzcie mi czy karty w segregatorze i w koszulkach do segregatora na 9 kart jakoś szczególnie układacie? Kolejność, schemat, tematycznie ?

Póki co kart do Władcy mam niewiele, ale zastosuję system, który sprawdza się u mnie w przypadku Gry o Tron: grupuję karty sferami, w każdej sferze typami kart: bohaterowie, sprzymierzeńcy, attachmenty, eventy. Karty w ramach typów układam chronologicznie. Pozwala to łatwo zorientować się w kolekcji, a poza tym można bezproblemowo dodawać nowe karty bez konieczności częstego ich przekładania.

Robię bardzo podobnie, ale nie układam kart chronologicznie, gdyż zbyt często je wyciągamy z kumplem, żeby potem inwestować czas, na ich dokładny powrót do segregatora :wink:
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sty, 2014   

Od niedawna trzymam karty w poniższym cudeńku :grin:



Mieszczą się tu póki co wszystkie wydane Karty Spotkań PL. Do tego leżą elegancko między przekładkami z ikonami kolejnych zestawów KS.



A żetony zasobów zmieniłem na poniższe (zdjęcie nie za bardzo oddaje "fioletowość" Przywództwa i "czerwoność" Taktyki, ale w realu wyglądają jak należy). Pudełeczko z żetonami oczywiście idealnie wchodzi do większego.



Całość - fantastyczna sprawa :mrgreen:
 
     
Jahmel
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sty, 2014   

Kulgan napisał/a:
Całość - fantastyczna sprawa :mrgreen:


Żebyś wiedział :) . Nie ukrywam, że grzechem jest nie zazdrościć :twisted: Osobiście byłbym zainteresowany ikonami zestawów. Gdzieś na początku wątku jest link do kilkunastu. Czy jest możliwość, żeby je zaktualizować i ewentualnie dorzucać kolejne?. Wystarczyłoby w .png. taka cicha prośba :razz:
 
     
Muad'Dib
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sty, 2014   

@ Kulgan

Z ciekawości, sam to wszystko wykonałeś czy może gdzieś zamówiłeś? Ewentualnie gdzie można dostać samo takie pudełko? Rozumiem, że wchodzą trzy rzędy?
 
     
pattom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sty, 2014   

Muad'Dib napisał/a:
@ Kulgan

Z ciekawości, sam to wszystko wykonałeś czy może gdzieś zamówiłeś? Ewentualnie gdzie można dostać samo takie pudełko? Rozumiem, że wchodzą trzy rzędy?


Pytanie nie do mnie ale... :)

klik

Ja samo pudełko widziałem na allegro ale nie ma przegródki w środku (Pudełko jest puste. info od producenta).
klik
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sty, 2014   

Pudełko jest dokładnie od osoby z pierwszego linka pattoma :wink:
 
     
pattom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sty, 2014   

Zastanawiam się czy jednak przekładki z kartonu (z nalepionymi grafikami dostępnymi na BGG ?) nie będą lepsze? Nie wiem czy tam są pliki do wszystkich przygód?
Z prostego powodu: wagi :) a i cena będzie niższa za pudełko ( każda drewniana przekładka to + 2 zł.).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 14